Talk:Meeskond "PEA"

From ICO wiki
Revision as of 16:10, 5 January 2011 by Mtokke (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Visuaalselt ei meeldi taust, kuna on liialt kirju, sobiks ühtlasem taust. Mängu teostuselt oleks oodanud mingil määral originaalsemat lähenemist, näiteks võiks klotsidel olla "elud", et nad ei puruneks esimesel kokku puutel palliga. Reketiga võiks saada palli suunda mõjutada, näiteks liikudes palli ja reketi kokku puutumise ajal vasakule ootaks ka palli liikumist vasakule, selle puudumine tekitas situatsiooni, kus viimaste klotside tagaajamine muutus üprisgi tüütuks.

Mängu teostuses esines ka mõningaid väiksemat sorti vigu:

  • enne palli nö lahti löömist, kui reketiga palli alt ära liikuda, siis jäi pall õhku "hõljuma"
  • teatud juhtudel jäi pall reketisse kinni
  • korra tekkis ka situatsioon, kus mäng ei reageerinud ühelegi nupuvajutusele(esc, n)

Wiki lehel on kahjuks liialt vähe infot, ning puudub .exe fail.

Kuid arvestades seda, et meeskonnas oli vaid kaks liiget siis saadi ülesandega hakkama, ning kood oli kommenteeritud ja lihtsasti arusaadav.


Allar Anijago D21


Esimest korda mängides Level1-te hakkas igav, sest pall liigub aeglaselt ja kuna leveli lõpus on klotse vähe järgi ning palli liikumisuunda ei saa ise muuta, siis ei jäägi muud üle, kui oodata millal pall niiöelda klotsitrajektoorile jõuab. Level2 on juba põnevam, sest pall liigub kiiremini ja üldjuhul selle leveli peal mul mäng ka lõppes. Mängu kood on samas hea lühike, selge ja piisavalt kommenteeritud.

Jako DK21

Kujundus elemente peaks rohkem kasutama, kasvõi kivide juures. Mille realiseerimine sellise lihta mängu juures oleks andnud kõvasti juurde. Mängul endal puudub üldiselt mõte kuna mängu kõik ilma viga tegemata on ette otsustatud. Kuna x ja y telje liikumis suunad on võrdsed ja seda ei muuda ka laba. Samasti hästi võiks lasta palli põrkama lihtsalt ristkülikusse ja kunagi käib ikka selle läbi.

Lühidalt toon välja veel teisi mängu puudusi/vigasi:

  • Mängu oleks võinud eraldi klassideks jagada. Näiteks pall, laba, kivi ja staatus(level, punktid, elud).
  • Mängu laadides ütleb, et font on puudu "Garamond".
  • Palli kiirus võis aja kasvades suureneda.
  • Kui laba liigutamisel võiks pall hakata liikuma, hetkel jääb pall seisma õhku.
  • Kivide erinevad olekud (näiteks 2 korda peaks pihta minema), pihta saades kukutab elu alla või võimaluse saada laiem (väiksem laba).
  • Pallil on alati ühesugune liikumine, x ja y telje väärtus ei peaks olema koguaeg ühesugune (näiteks random mingis vahemikus).
  • Palli ja kivi kokkupõrge on vigane. Kui nurga pihta läheb siis pall ei põrka tagasi vaid läheb edasi.

(Minut enne mind postitas Jako oma kommentaari selle mängu kohta, ei tahtnud 3 juurde teha)

Lauri Liibert AK21


Wiki lehest rääkides, siis on palju informatsiooni puudu, näiteks kasutusjuhis, klasside kirjeldus ja ka exe-fail nagu eespool juba on mainitud. See-eest on olemas aga logi, mis mõnel rühmal on üldse olemata. Taust mõjus ka minu jaoks veidi kirjuna, oleks võinud olla ühtlasem, kuigi pilt iseenesest on ilus ning võib-olla muudab see ka mängu mängimise raskemaks. Samas oleks võinud siis iga leveliga ka taust muutuda? Pausi nuppu oleks vahepeal tahtnud vajutada, kuna esimene level oli tõesti aeglane, kuna palli kiirus ei olnud suur ning seda ei olnud võimalik suunata. Pidi kaua ootama, kuni kõik kivid on puruks löödud ja saab järgmise, veidi põnevama leveli juurde minna, kus pall liigub kiiremini. Olen nõus, et mängu oleks põnevamaks teinud see, kui kividel oleksid olnud nö "elud", et peab mitu korda neid lööma enne kui nad katki lähevad, kuid seda siis alates teisest levelist, kuna esimese leveli oleks see muidu veel piinarikkamaks muutnud. Kuna Wiki lehel kasutusjuhist ei olnud, siis oleks tahtnud mängu enda juures mingisugust abilehte, kus kirjas, mis nuppudega mängida, kas paus on ja mis nupuga mängust välja saab. Nõustun eelpool kõnelejatega, et reket, pall ja kivid oleksid võinud eraldi klassides olla, kuna sel juhul ei oleks Game1 klass nii suur olnud. Samas meeldis mulle, et kood oli väga hästi kommenteeritud ning ka eesti keeles, mis muutis koodi lugemise lihtsamaks. Puudu oli punktiarvestus, mis silma torkas. Kuna aga tegemist oli vaid kahe liikmega, siis mäng iseenesest toimis!

Helen Muidik D21



Mäng töötab tõrgeteta, eriti ilus ja rahulik on taustapilt, ainult ma ei saabud aru mis telliskivid need jõekohal on, seal oleks võinud olla kalad, mida palliga saab lõunasöögiks püüda.

Kood on tihedasti kommenteeritud ja asjalik, õppisin mõned nipid ja funktsioonid juurde.

Oleks tahnud valida levelit, millest mängimist alustada, kui esimene liiga aeglane tundub.

Mailis Toompuu D22


Väga klassikaline lähenemine arkanoid mängule. Minu maitse jaoks jäi mäng üksluiseks ja aeglaseks. Graafika ei olnud just kõige silmapaistvam, aga töötas. Mängul jääb puudu funktsionaalsusest. Puudu on punktid, palli kiiruse muutumine ja palli suunamine labaga. Ma tean, palli suunamine labaga on keeruline mitte ainult koodilt vaid ka matemaatika ja füüsika poolelt. Palli ja kivide vaheline põrkumine töötas üsna hästi, mõnel juhul tekkisid küsitavused(pall riivas kivi nurka, kuid liikus ikka samas suunas või ei põrkunud õiget nurka pidi tagasi. Wiki on varustatud küll logiga, kuid sealt puudub palju muud vajalikku. Näiteks õpetus ja klasside kirjeldused. Kood on üllatavalt lühike, hästi loetav ja põhjalikult kommenteeritud.

Mäng jätab üldiselt kiirustatud mulje. Eks 2 inimesega on raskem teha ka head asja antud ajaga, kuid tulemus oleks võinud olla natukene parem(menüü, parem graafika, parem mängitavus). Pluss pooleks on korrektne kood.

Henrik Leinola A22


Miinused

Mäng on suht igav. Esimest levelit mängides jäin ma magama. Ei ole midagi kaasahaaravat, mis sunniks mängima. Kui kätte jõudis level 2 siis muutus ainult palliliikumise kiirus. Mängu muudaks kaasahaaravamaks kui oleks mingi muusika taga ning nn „powerupid“ mida on võimalus blokkide eemaldamisel saada. Kui mäng veel ei käi saab selle „alusega“ ikka liikuda, mis tundub sutsu kahtlane. Palli liikumine ning aluse liikumine on kuidagi väga ujuv. Algusest peale peaks põrkav pall sutsu kiiremini käima ning seda alust võiks saada ka kiiremini liigutada. Hea oleks kui seda saaks muuta mängu seadetesta aga paraku neid pole. Mängu taust on koguaeg sama, näiteks leveli vahetusega võiks kasvõi teine pilt tulla. Lisaks ei meeldi punasega kirjutatud „Level“ ja „Lives“ mis kuidagi ei istu sinna keskkonda. Paistaks paremini kui nad oleks kasutatud teist värvi ning fonti. Mängul ei ole ka pausi.

Plussid

Põhimõtteliselt eesmärk on tädietud ning mäng töötab. Ei suutnud leida ühtegi märkimisväärset bugi, mis mängimist takistaks. Kood on olemas, kommenteeritud ja lihtne!

Kokkuvõte

Kui sellele mängule natuke vürtsi lisada - heli, tausta muutused, powerupid, kiirem liikumine siis saaks sellest mängust asja. Hetke versioon on natuke monotoonne ja uimane. Samas mängu kood on väga lihtne ja mõistetav ning Arkanoidi mäng on realiseeritud.


Toomas Soha D21


Mäng

Suurim probleem mängu juures oli palli mitte suunamise võimalus mis tegi mängu väga tüütuks. Kui on järgi viimane klots siis annab oodata millal pall temani jõuab. Pallil on ka probleeme klotsi ning reketi nurkadega kus kohati ta lendab neist läbi ja mitmel korral lendas pall risti läbi reketi. Puudub ka pausi võimalus ja taustapildi oleks võinud midagi lihtsamat valida. Mängu oleks ka paremaks teinud suurem palli kiirus nong kiirega reketi juhtimise võimalus.


Kood

Kuna mäng on lihtsa üles ehitusega ja väheste võimalustega siis on ka kood suhteliselt väike aga see eest hästi kommenteeritud. Paari kohapel aga leidsin koodis kordust mille oleks saanud meetodiga lahendada.


Wiki

Wiki leht on puudulik on küll logi ja tegijad aga puudub igasugune kirjeldus mängust. Samuti ei ole esile toodud näiteks kuupävi logis ja kust logi algab.


Martin Tõkke D21