User:Utiitson
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Essee
...
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Vastus
Tuleks uurida, millal on võimalik teha järelarvestust ja mida peab tegema, et järelarvestusele pääseda. Õigus kordusarvestusele on kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani. Tähtajad määrab õppejõud kooskõlas õppeosakonnaga. Kordusarvestus tuleb kokku leppida vastava õppejõuga. Järelarvestusele tuleb registreerida ÕISi keskkonnas. Korduseksamile peab õppur ennast registreerima arvestuse toimumise päevast üleeelmise tööpäeva lõpuks. RE kohal olevatele üliõpilastele on järelarvestus tasuta aga REV kohal olevale üliõpilasele tasuline. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga (14,2 €).
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Akadeemilise puhkuse saamiseks ja lõpetamiseks peab üliõpilane esitama avalduse rektori nimele ja vormistatakse rektori käskkirjaga.
- Tervislikel põhjustel kuni kaheks aastaks (tuleb esitada arsti tõend)
- Kaitsejõududesse teenima asumisel üheks aastaks (lisada kutse kaitseväe tegevteenistusse)
- Lapse hooldamiseks kuni lapse kolme aastaseks saamiseni (lapse sünnitunnistus)
Akadeemilise puhkuse ajal on lubatud sooritada eksameid ja arvestusi. Kui üliõpilane on puhkusel seoses lapse hooldamisega on tal võimalik aineid deklareerida, kui ta esitab õppeosakonda kirjaliku avalduse punase joone päevaks.