User:Mtrubets

From ICO wiki
Revision as of 22:02, 12 November 2012 by Mtrubets (talk | contribs) (Created page with '<b>Erialatutvustuse aine arvestustöö</b> Autor: Marianne Trubetskoi<br> Esitamise kuupäev: 12. november 2012.a. <b>Essee</b> .... .... <b>Õpingukorralduse küsimused</b…')
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Marianne Trubetskoi
Esitamise kuupäev: 12. november 2012.a.


Essee

.... ....


Õpingukorralduse küsimused


Küsimus A

Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokku leppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Pärast arvestuselt läbikukkumist tuleb välja uurida kordusarvestuse toimumise aeg ning kordusarvestusele registreeruda. Kordusarvestuste ajad avaldatakse ning nendele registreerutakse õppeosakonnas (infosüsteemi ÕIS kaudu). Õigus sooridata kordusarvestust kehtib kuni ülejärgmise semestri punase jooni päevani, kordusarvestusele tuleb registreeruda vähemalt 2 tööpäeva enne selle toimumist. Kordusarvestuse (täht)ajad määrab ainet õpetav õppejõud. Õppuril on võimalik arvestust ühe õppeaine (deklaratsiooni) piires sooritada kokku kuni kolm korda. Riigieelarvelisel kohal õppijale on kordusarvestuse sooritamine tasuta, riigieelarve välisel õppekohal õppijate jaoks on korduv arvestus tasuline, seejuures tasu suurus on määratud rektori käskkirjaga (õppeaastal 2012/2013 kehtib tasu 14,2 EUR soorituse kohta).

Küsimus 5

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus

Akadeemilise puhkuse taotlemiseks tuleb õppeosakonda esitada avaldus rektori nimele enne semestri punase joone päeva. Akadeemilisele puhkusele lubamine vormistatakse rektori käskkirjaga. Alates teisest õppeaastast saab taotleda akadeemilist puhkust ka muudel põhjustel ehk nö omal soovil (kuni üheks aastaks). Lisaks on võimalik akadeemilist puhkust taotleda: tervislikel põhjustel (kuni 2 aastaks), ajateenistusse asumiseks (kuni üheks aastaks) ja lapse hooldamiseks (kuni lapse 3 aastaseks saamiseni). Kolme viimase vajaduse ilmnemisel võib taotlust ja vastavad lisadokumendid esitada mistahes ajal õppesemestri jooksul.

Akadeemilise puhkuse katkestamiseks või lõpetamiseks tuleb samuti esitada õppeosakonnale avaldus rektori nimele. Kui puhkuse lõpetamiseks või pikendamiseks ei esitata avaldust enne puhkuse lõpu kuupäeva, siis puhkus lõpetatakse automaatselt järgmise semestri punase joone päevaks ning üliõpilane eksmatrikuleeritakse.

Akadeemilisel puhkusel viibimise ajal saab teha järele eksameid ja arvestusi ainetes, millede kohta kehtib kordussoorituste õigus, kuid ei ole võimalik deklareerida uusi õppeaineid.