Talk:Meeskond MMA

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Analüüsi retsensioon

Sissejuhatus

Meeskonna MMA analüüs paistab silma oma põhjalikkusega. Meeskonnal on selge nägemus loodavast programmist ning soovitavast funktsionaalusest. Kuna tegemist on väga universaalse ja laiendatava laoprogrammiga, on eriti oluline vajalike andmete ning teostatavate toimingute põhjalik analüüs. Tundub, et meeskond on enda jaoks programmi eesmärgid ning rollide vajadused läbi mõelnud, ning suutnud need ka üsna täpselt kirja panna.

Analüüsi ülesehitus

Õppejõud poolt analüüsile seatud nõuded olid täidetud. Olemas olid eesmärgi kirjeldus, sisuline funktsionaalsus, "must have" ja "nice to have" funktsionaalsuste kirjeldus, rollide ja tegevuste kirjeldused ja probleemide kirjeldus. Puudus vaid meeskonnaliikmete tööjaotus, kuid see võis jääda lahtiseks, kui täpne jaotus veel paigas ei ole.

Veel võib positiivselt märkida, et analüüsis on näha varasemat kokkupuudet analüüsi kirjutamisel, sest lisaks õppejõu poolt nõutud sisustruktuurile oli seal välja toodud ka palju muud (kasutuslood UML mudelitena ja tekstina, andmemudelid jms).

Sisuline hinnang

Planeeritav programm on mitmekülgne haarates erinevaid kasutajaid (administraator, andmesisestaja, tavaasutaja) ning võimaldades hulgaliselt mitmekülgseid päringuid. Samuti on hea idee toodete ning laopindade broneerimisest, andmete eksport ning süsteemi integreerumine teiste süsteemidega läbi SOA.

Kasutuslugudes tundub puuduvat laoesemete ja ladude muutmine/kustutamine. Samuti kasutajahaldusega seotud tegevused, kuid viimane on vähemasti ära mainitud "Must have" funktsionaalsuses.

Otsingutest otingute tegemine on tehniliselt väljakutsuv, aga võib kahelda selles, kas see palju juurde annab. Siiski jääb siinkohal lõppsõna äripoole esindajal ehk tellijal.

Koodi järgi esemete otsimine on mõtekas siis, kui kood kannab mingit selgelt eristatavat infot või kõik esemed on samuti koodidega selgelt märgendatud.

Laoesemete mallide (template) mõte jääb selgusetuks, sest kõikidel esemetel väga pisike komplekt põhiomadusi. Samas mallide kasutamise idee oleks väga hea, kui infosüsteemi võimaldaks esemetele defineerida juurde uusi omadusi ja võimalikke omaduste väärtuseid. Kui isegi dünaamliselt omadusi juurde ei saa luua, siis võiks olla üks vabateksti väli nimetusega "Kirjeldus" või "Kommentaar".

Samuti jääb veidi segaseks kasutuslugude kasutamise sageduse välja toomine. Need omandaksid võibolla mõtte, kui kasutuslugusid oleks palju, süsteemil oleks suur koormus ning tegevusi peaks omavahel prioritiseerima. Või kas tegevuste sageduse järgi makstakse tükitöö alusel andmesisestajatele töötasu?

Infosüsteemi 6. eesmärgi eelis on millegipärast tühjaks jäänud. Sinna sobib näiteks "laohalduses on kasutusel alati ühesugused ja ajakohased andmed".

Esimese ettejuhtuda võiva probleemi lahenduseks sobiks ka põhiandmete väljade täitmise kohustuslikuks muutmine. Kuid ka siltide (tag) abil taksoniteks jagamine on huvitav võimalus.

Keeleliselt tasub veidi analüüsi lihvida, et mitte kasutada kõnekeelseid inglisekeelseid väljendeid, vaid korrektseid eestikeelseid termineid.

Esmapilgul tundub projekt väga töömahukas, kuid nagu analüüsi lõpust selgub, ei hakata siiski kogu funktsionaalsust realiseerima ning projekt jääb edaspidiselt täiendatavaks. Plussiks võib lugeda siinkohal ka võimalust järgnevates ainetes sama projektiga edasi liikuda.

Kokkuvõte

Analüüs on loogiliselt üles ehitatud ning projekti teema piisavalt avatud. Juhul, kui jõutakse realiseerida kogu planeeritav funktsionaalsus ja pööratakse tähelepanu väljatoodud puudustele, siis on tegemist kasuliku laoprogrammiga.


Retsenseeris Meeskond Ratsa Rikkaks