Talk:Meeskond Naaskel

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Analüüsi retsensioon (Meeskonnalt MMA)

Teema aktuaalsus

Valitud teema on väga praktiline ja aktuaalne. Süsteemi vajalikus on ilmselge valitud sihtgrupi jaoks.


Sisu

Eesmärke lugedes jääb selgusetusks, mis on konkreetse CRM eesmärk. Näiteks e-posti halduse CRM-is oleks võinud rohkem lahti seletada. Asjaga mitte kokkupuutunud lugejale jääb küsimus, et kas e-posti halduseks ei ole omaette lahendusi.

Funktsionaalsete nõuete osas on sarnaseid kohti. Tuleviku ideena on märgitud "Palk". Ka selleks on eraldi lahendused (palgaarvestuse süsteem). Wikipedias lugedes CRM kohta, klassifitseeritakse sarnased "kõik ühes" lahendused tüübi alla "Small business". Analüüsis sõnastatud eesmärkide esimene lause seda ka sisaldab, sihtgrupiks on väikeettevõtted. Eesmärgi sõnastuse osas võetakse väga suuri eesmärke. Suurelt ja tuleviku mõtlemine on retsenseerija arvates positiivne. Samas, väikeettevõttel (sihtgrupp) võib olla ka toimivaid lahendusi (e-post, dok. haldus jne).


Kasutuslugudes on kõik põhifunktsionaalsust puudutav kirja pandud. Selles osas on analüüsi eesmärk täidetud.

Vormistus

Funktsionaalsete nõuete osas on joonis hästi tehtud. Ühel joonisel on erinevad komponendid kui ka andmete liikumine. Joonis on sellegipoolest selge ja arusaadav. Tervikpilt annab kiirelt hea ülevaate.

Plussina on analüüsis kasutuslood nii jooniste kui tekstina. Selge ja arusaadav kirjapanemise loogika.


Kokkuvõte

Töö on ülesande eesmärki arvestades detailselt ja mahukalt kirjutatud. Kirja on pandud grupi liikmed, tööjaotus, arenduse metoodika. Kohe alguses on ka projektijuhtimise peale mõeldud. Selle analüüsi järgi peaks grupi liikmetel olema hea ülevaade ja saaks edukalt projektiga alustada.


Küsimused

  1. Eesmärkides kirjeldati erinevaid komponente (dokumendid, e-post, arved, palk). Kas on plaan teha kuidagi modulaarsena süsteemi? Et saab kasutada süsteemi modulaarselt, kasutades osasid süsteemi osi täismahus ilma teatud teiste osadeta? Või on mõeldud liidestusvõimalusi olemasolevate projektihaldamise, e-posti, kalendrite jne süsteemidega?
  2. Punktis "7.2. Turvalisus" on kirjas, et andmebaas ja GUI+rakendus asuvad eraldi masinates. Ühenduseks on arvutivõrk. Kas suhtlus andmebaasiga käib kasutades andmebaasi klienditeeki? Sel juhul peaks olema võrku avatud andmebaasihaldus tarkvara port, mida saaks rünnata kasutades ära avalikuks tehtud turvavigu. Kuidas tagatakse, et andmebaasiga ühendumise parooli ei võeta programmist välja ("reflection", code reverse engineering)? Ilmselt on ühendumise kontol rohkem privileege kui rakendust kasutaval tavakasutajal. Kuidas tagatakse, et andmebaasi kasutab andmebaasi struktuuri jaoks piisavalt uus rakenduse versioon ja vanemad versioonid ei ühendu?
  3. Punktis "7.3. Andmebaas" ei ole mainitud kustutajat ega kustutamise aega. Kas lisaks "kustutatud" väljale kasutatakse sel juhul "muutja" ja "muutmisaeg" väljasid?
  4. Punktis "7.4. Formaadid" on välja toodud erinevad esitluskihi ja andmekihi formaadid (kuupäevad, numbrid jne). Kas on plaanis toetada lokaate? Et süsteem kasutab sisemiselt ettemääratud formaate aga esitluskihi ja sisestusvormide jaoks konverteeritakse vastavalt kasutaja arvuti seadistustele (eeldades, et arvuti on kasutaja eelistuste järgi seadistatud)?

Prototüübi retsensioon (Meeskonnalt MMA)

Esimene vaade

Esimese asjana proovisin käivitada rakendust. Mitte midagi ei juhtunud. Ei avanenud põhiakent ega midagi. Lootsin, et tuleb andmebaasiga ühendumise viga. Proovitud sai ka käsurealt käivitada aga ka käsurea aknas ei olnud veateateid.


Andmebaas

Kuna kataloogis olid mõned tuttavad failid, siis sai otsitud andmebaasi ühendumise "connection string-i" *.exe.config failist. Seda seal ei olnud. Siin kohal oli ebaselge, kas on mõttet üldse andmebaasi teha.

Andmebaasi loomise sql skript oli koodiga kaasas. Sai uuritud. Tegin andmebaasi ja laadisin näidisandmed. Siis avanes ka rakendus. Jäi mulje, et baasi logitakse sisse windows auth-iga ja otsitakse kindla nimega andmebaasi.


Rakendus

Subjektiivne arvamus on selline et, esmamulje on oluline. Kui progeja hindab rakendust, siis esmamuljet hoitakse avatuna kuni lähtekoodi uurimiseni. Selle rakenduse puhul ei olnud lähtekoodi kaasas ja see ei ole üldse "cool". Wiki-st tiimi lehelt sai leitud koodihalduse keskkonna link. Koodihaldus on parooliga kaitstud. Ilmselt ei oleks saanud koodi näha ilma vastava õiguse küsimist, millele oleks järgnenud juurdepääsu ootamine.

Rakenduse kasutajaliides on loogilise ülesehitusega. Paljud nupud küll ei tööta, oleks soovinud katsetada mõnda lisamist-muutmist. Mingi valideerimine oli näha, isikukoodi väljale tähte trükkimine tegi sisestuslahtri punaseks.


Kokku

Koodi ei näinud! .dll failide suurusi vaadates jäi mulje, et seal on palju sellist asja, mida ei ole GUI-s jõutud välja näidata. Et siis osa tööd on tehtud kuid lõpuni viimata ja ei saa katsetada. Äriloogika ja GUI tundub olevat erinevates projektides / .dll failides. See ongi see, mida aines õpetati ja tundub hea lahendus olevat. Kui peaks hindama, siis prototüübi kohta käib küll. Ühe miinuse ehk annaks selle eest, et ei saanud kuskil GUI-s salvestamist/lisamist/muutmist/kustutamist/otsimist proovida.