Talk:Meeskond Duo
Analüüsi retsensioon meeskonnalt Meeskond_Duo
Meeskonna Margus Tõnis analüüs on väga praktilise ülesehitusega. Lisatud on andmebaasi struktuur ja klasside struktuur. Kirjeldus ütleb küll üldsõnaliselt ära, millega tegu, aga analüüs võiks olla veidi põhjalikuma sõnalise selgitusega. Andmebaasi tabelid on illustreeriva materjalina väga head, aga siiski tahaks rohkem lugeda nende andmebaasi funktsionaalsuse ja kasutusvõimaluste kohta, et tekiks terviklikum pilt loodavast keskkonnast.
Projekt eeldab, et kasutatakse keskserverit ja luuakse kliendirakendus, mis tähendab, et projekt saab olema üsna tegevusterohke.
Oleks oodanud põhjalikumat kasutajapoole kirjeldust.
Idee, nagu meie enda meeskonnalgi, on üsna lihtsakoeline ja ei midagi uuenduslikku sisaldav, aga praktiline.
Prototüübi retsensioon meeskonnalt Meeskond_Duo meeskonnale .BUG "Inimressursid"
Rakenduse tööle saamiseks oli esmalt vaja:
1. Luua uus ühendus localdb-ga, andmebaasi nimeks tuli panna kindlasti inimressursid2, et ei peaks hiljem koodis midagi muutma.
2. Seejärel tuli käivitada inimressursid.edmx.sql script
3. Uuendada mudeleid koos millega lisati automaatselt connectionstring nimega "inimressursid2Entities" app.config faili, mis tuli ka Esileht projekti app.config faili kopeerida.
Esmalt räägiks välimusest:
Võrreldes teiste, hetkel üles laetud rakenduste välimustega, oli Inimressursside rakenduse välimus arvestatavalt parem.
Ülesehitus oli selge ja loogiline. Disain oli värviline. Kasutatud oli erinevaid toolboxi item´eid - nuppe, kaste ja kalendreid.
Koodist:
Meeldis see, et äriloogika ja andmebaas olid eraldi põhiprojektist, mis teeb edasise arenduse lihtsamaks.
Kood oli raskesti loetav, sest kohati on tekst liigselt väljakommenteeritud. Aga arvestades, et tegemist on prototüübiga, siis on see arendajatele esialgu vajalik/kasulik.
Vaated ja vaatemudelid olid eraldi kaustades, mis aitab kaasa õigete nimeruumide valikul.
Tegemist on prototüübiga ja saame aru, et kõik soovitud eesmärgid veel ei toimi.
Toimisid:
1) Ameti lisamine, muutmine ja kustutamine
2) Graafikul ainult lisamine
3) Kalendril topeltklõpsu tegemisel avaneb lõbusa sisuga aken
Tekkis küsimus, et kust tulid .BUG´i wikilehele analüüsi tabelite vaated? Kas on võimalik, et meil ei olnud viimane versioon prototüübist. Ootame rakenduse valmimist. Edu!
Rakenduse retsensioon meeskonnalt Meeskond_Duo meeskonnale .BUG "Inimressursid"
- Rakendus sulgus, kui "Ametinimed" juures lisada lahtritesse
uus amet ja värv ning vajutada "Muuda" "Lisa ametinimi" asemel. (Soovitame teha nii, et muuda nupp poleks koguaeg aktiivne, vaid hetkel kui mõni ametinimi on valitud muutub nupp aktiivseks (või nähtavaks).
- Kui lisada uus töötaja ja suvaliselt täita lahtrid kohale suvalised
sümbolid, siis rakendus sulgus - ilmselt "ei meeldinud" rakendusele telefoni ja e-maili formaadid. Töötaja sünni kuupäeva lisamisel on kalender üsna mõtetu, sest kuupäeva valimiseks peaks klikkima kuu kaupa minimaalselt 16 aastat tagasi.
- Kui valida, et kustuta graafik, siis annab teate, et kustutatud,
kuid visuaalselt enne ära ei kao, kui vajutada vasakult menüüst uuesti "Isikutega graafikud".
- Valisime "Graafikute põhjad" -> "Vaata graafikut" -> "Muuda graafikut" - kahjuks kuidagi graafikut muuta ei saanud.
- Kustutatud graafik kaob siis vaatest ära, kui valida uuesti "Graafikute põhjad" menüüst.
- Kui "Graafiku põhjad" alt valida "Vaata graafikut" ja kui seal all on mitu rida gridis, siis gridi rida kustutades kustub rida ära,
aga kui aken sulgeda ja uuesti avada, siis on rida uuesti tagasi tekkinud.
- Meil "õnnestus" kuidagi tekitada selline graafikupõhi, kus valides "Lisa isikuid graafikule", kus on kolm gridi ja neist
kaks on sama ametinimetusega, aga ühele annab võimaluse lisada töötajat aga teisele ei anna. Gridi seda rida ära kustutada ka ei saanud ja kui üks töötajaboxidest oli valimata, siis ühtegi töötajat graafikule lisada ei lasknud - tupikseis.
- Kahjuks ei saanud aru, kuidas saaks töötajale tekitada sellise graafiku, mis oleks näiteks terveks nädalaks.
Graafikuid sai teha ainult päeva kaupa. Kui soovida näha nädala vaadet, siis tuli valida kindlasti üks graafikutest rippmenüüst, kuid graafikud olid ainult ühepäevased, seega nädalavaadet kuidagi ei saanud tekitada. Seega funktsionaalsus on küsitav. Kasutajana sooviksin võtta ette terve nädala vaate (analoogselt google calendar`iga).
- "Ametinimetused" alt ei tohiks lasta ametit ära kustutada, kui sellise ametinimetusega inimesed on tööle registreeritud!?
Kood:
- Äriloogika ja andmebaas asuvad eraldi projektis. Kasutatakse vaatemudeleid, otse andmebaasi poole pöördumist ei õnnestunud õnneks leida.
- Vaadetes kasutatakse "Bindingut" korrekselt, järelikult on koodikirjutajatel teooria selge.
- Veahaldusega on kohati tegeletud, kuid õnnestub siiski rakendust kinni jooksutada. Võiks pöörata rohkem tähelepanu sellele, kas kasutaja sisestab õigesti vajalikud väljad. Üldiselt on kood kirjutatud arusaadavalt, pikalt süvenemata on arusaadav, milleks mõni meetod või klass on loodud. Kood ilusti kommenteeritud.