User:Asuvorov
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Aleksei Suvorov
Esitamise kuupäev: 30.10.2014
Essee
Esimene loeng[1] õpetas väärtuslikku õppekorraldusest, -protsessist ja ülikoolist endast. Kuna viimane kogemus ülikooliga oli mul 12 aastat tagasi siis kasuliku info hulk oli suur ja teema huvitav. Puudutati olulisi eetilisi seisukohti. Rohkesti oli huvitavaid psühholoogilisi aspekte, selgelt oli lahti seletatud nende mõju õppeedukusele ja õppele järgnevale tööle.
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastused:
• Kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu[2]
• Kokku saab leppida ainet õpetava õppejõuga[3]
• Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga[4]
• RF kohal on kordussooritus tasuta[5]
• OF kohal on tasu 20€[6]
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastused:
• Esimesel aastal saab akadeemilist puhkust võtta: tervislikel põhjustel, aja/asendusteenistuse läbimiseks ja lapse hooldamiseks[7]
• Esitada avaldus. Med. põhjusel minnes lisada tõend, lapse hooldamise puhul sünnitunnistus[8]
• Maksimaalne puhkuse aeg on lapsehoolduse puhul – kuni lapse 3a saamiseni, järgneb med. põhjusega puhkus – kuni 2a. Ajateenistuse ja muude põhjuste korral kuni 1a[9]
• Puhkuse lõpetamine – enne puhkuse järgse semestri punast joont tuleb esitada avaldus puhkuse lõpetamiseks (või jätkamiseks). Avalduse mitteesitamisel õpilane eksmatrikuleeritakse[10]
• Deklareerimisest[11]:
6.1.5. Üliõpilasel on õigus akadeemilisel puhkusel viibimise ajal täita õppekava juhul, kui on tegemist: 6.1.5.1. keskmise, raske või sügava puudega isikuga; 6.1.5.2. alla 3-aastase lapse või puudega lapse vanema või eestkostjaga; 6.1.5.3. akadeemilisel puhkusel viibimisega seoses aja- või asendusteenistuse läbimisega. 6.1.6. Alates 2013/14 õppeaastast immatrikuleeritud ja punktis 6.1.5 nimetatud tingimustele vastavatel üliõpilastel on õigus osaleda õppetöös, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks.
• Eksamitest/arvestustest[12]:
6.1.7. Enne 2013/14 õppeaastat immatrikuleeritud üliõpilasel on akadeemilisel puhkusel viibides õigus sooritada arvestusi ja -eksameid sõltumata akadeemilisel puhkusel viibimise alusest. Üliõpilasel, kes on akadeemilisel puhkusel lapse hooldamiseks, on õigus osaleda õppetöös, esitades ainete deklareerimiseks kirjaliku taotluse õppeosakonda hiljemalt semestri punase joone päevaks. Nimetatud erisused kehtivad kuni 2015/2016 õppeaasta lõpuni.
Viited
- ↑ https://echo360.e-ope.ee/ess/echo/presentation/552b549b-da8b-48c4-9047-cf34af6e6188
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.3.6
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.3.6
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 5.3.6
- ↑ ["http://www.itcollege.ee/tudengile/kkk/#Kuidas pääsen kordussooritusele?" Korduma kippuvad küsimused]
- ↑ ["http://www.itcollege.ee/tudengile/kkk/#Kuidas pääsen kordussooritusele?" Korduma kippuvad küsimused]
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 6.1.3.1 - 6.1.3.4
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 6.1.3.1 - 6.1.3.4
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 6.1.3.1 - 6.1.3.4
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 6.1.4
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 6.1.5 - 6.1.6
- ↑ Õppekorralduse eeskiri 6.1.7