User:Ekask
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Elen Käsk
Esitamise kuupäev: 7. november 2014
Essee
Siia tuleb essee tekst. Esimesest loengust sain teada ...
Kokkuvõtteks soovin tsiteerida ühte tudengit „vahet pole, kui magus on teie uni varahommikul, kui tahate IT alaselt natukesegi oma silmaringi arendada, siis minge kindlasti kõigi nende ainete loengutesse ja kuulake hoolega!“
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?
Vastus
Eksamit on võimalik järgi teha 2 semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu ja võimalik on teha 3 kordussooritust. Järeleksam tuleb kokku leppida vastava aine õppejõuga. Järeleksamile registreerimine on läbi ÕIS keskkonna kohustuslik nii OF kui RF õppekohal õppijale. (Õppekorralduse eeskiri, punkt 5.2; Korduma kippuvad küsimused, vastus nr 8) Korduseksamid ja -arvestused on OF õppekohal õppijale tasulised – tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja KKK andmetel on tasu suuruseks 20 EUR’i eksam. RF õppekohal õppijale on kordueksam tasuta. Registreerimise ja kordussoorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. (Korduma kippuvad küsimused, vastus nr 9)
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Vastus
Selleks, et minna akadeemilisele puhkusele, pean …