Talk:Meeskond:VariableMoods2

From ICO wiki
Revision as of 20:52, 14 March 2015 by Pukskula (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Retsensioon meeskonnale VariableMoods2 meeskonnalt R0ds.

XML

Kohe algusest peale lööb XML pahviks. Nimelt juurelemendile on pandud attribuut, mis sinna väga hästi sobib. Veidi seksistlik on, et naistel on sokid kohe roosad, aga muidu väga leidlikult ja läbimõeldult ülesehitatud XML'i struktuur. Kahjuks osaliselt isegi üle minu teadmiste piiri. Näiteks tag'ide kasutust ei oska täpselt ette kujutada. Nõutud sügavuseastmetega antud XML'is kindlasti probleeme ei ole. Kas 'Category' ja 'Subcategory' ID'd on samad..miks? Ja miks mehed ei saa Selga küpsiseid!? Aga vähemalt martsipan on tasuta. All comments aside - väga asjalik ja hästi ülesehitatud XML fail.


XSD

Skeemifailis tundusid ülevaatamisel kõik tüübid olema sobivad ning struktuur enesest mõistagi paigas. Hirmutavalt palju 'required' välju, aga ju siis peab olema. Kokkuvõttes - laitmatu .xsd fail.


XSLT I, II

Esimese transformatsioonina tekitatakse HTML fail. Selle käigus on näha, et meeskond valdab enamus .xslt faili võimalusi, kasutades ära if, for ja value-of(ka atribuutidelt) funktsioone. XSLT fail genereerib täiesti loogilise HTML'i ning eelnevalt loodud XML ei vaja kohendamist, et soovitud eesmärk(väljastada kõik nähtavad toidukaubad) täita. Minu väike programeerija-aju ei mõista, miks teil peab olema kaks for'i järjest - subcategory->product?

Teises HTML genereerijas näidatakse tegijate suurepäraseid teadmisi HTML'i tabletie tegemises ning CSS'is.


XSLT III

XSLT fail, mis teeb XML'ist uue XML'i on meeskonnal tehtud lühidalt, samas osavalt. Ausalt tunnistades väga täpselt template-matchimisest aru ei saa, aga tundub, et tasub ära õppida.



Kokkuvõttes väga eeskujulikult tehtud töö. Palju edu teie meeskonna tegemistes!





Retsensioon meeskonnale VariableMoods2 meeskonnalt Vertigo.

Meeskond VariableMoods2 on oma esimeseks XML ülesandeks koostanud veebipoe kataloogi.

XML

Tehtud töö vastab esitatud tingimustele. XML-il on isegi rohkem dimensioone, kui 4, seega on koostatud mudeli keerukus piisab. On kasutatud piisaval kogusel dimensioonidel atribuute, mis on enamad, kui id, näiteks nagu serialCode, priority, unit jne. Segane on elemendi “Size” kasutamine, sest ühel kohal näitab see suurust, kuid teisel kohal hoopis näiteks kaalu. Soovitatav lahendus oleks lisada “Productile” eraldi näiteks “Weight” element. Sel juhul saaks kaalu puhul unity määrata gramm ja suuruse puhul ei peagi unity’t määrama (praegu on seal tühjad atribuudi väärtused, mis ei anna midagi juurde).

XML skeemifail

“Guarantee” elemendi atribuut “use” oleks võinud olla määratud “not required”. See oleks ära hoidnud olukordi, kus see väli on 0, mis sisuliselt ei anna meile infot ega lisaväärtust juurde. Arusaadavam oleks, kui seda välja kasutataks ainult siis, kui tootel on garantii, muul juhul mitte. Sama põhimõtet kasutades oleks võinud määrata “use” atribuudi “Weight” ja “Size” elementidel.

XSLT

Esimeses transformatsioonis on kasutatud sobivalt for-eache ja if’i. Teises transformatsioonis kiidaksime lisapingutusi, mis tehti, et tulemuse esitus oleks isikupärane. Template matchinguga tehti meie hinnangul hea valik.

Transformatsioonid olid hästi tehtud. Meeldis, et meeskond hoidis jätkuvalt huumorilembelist joont ülesande täitmisel. XML-i struktuuris oleks võinud mõnda elementi veel enam läbi mõelda. Kokkuvõttes, väga hästi tehtud töö.




Retsensioon meeskonnale VariableMoods2 meeskonnalt Taandarendajad


Esimese ja kõige robustsema kontrolli mõttes sai meeskonna VariableMoods2 XML andmefail lastud läbi XML validaatorist – tulemus mitte ühtegi viga ei näidanud ja seega on XML andmefail valminud süntaksi ja ülesehituse poolest korrektselt.

Oma XML failis on töö autorid täitnud juhendis paika pandud nõuded. Kasutatud on piisaval hulgal loogilisi dimensioone ning samuti on elementidel määratud atribuute, mis on selgelt enamat, kui lihtsalt „id“. XML failis olev info veebipoe tootekataloogi andmete hoidmiseks on piisava põhjalikkusega loogiliselt ja arusaadavalt struktureeritud. Samuti on positiivne see, et autorid pole unustanud kasutada CDATA tage. Küll aga oleks retsensendid antud struktuuri puhul mõningased „korduva olemusega“ elemendid omakorda mingi loogilise parent elemendi sisse pannud (stiilis products > product, product jne.) Selline lähenemine on küll maitse asi, aga võib teatud olukordades XML faili loogilist ülesehitust, loetavust ja ka hilisemat andmetöötlust oluliselt mugavamaks ja paremaks muuta.

XML skeemifail tundub olevat korrektne. Hakkab silma, et autorid pole lihtsalt skeemifaili genereerinud ja asja sinnapaika jätnud, vaid on genereeritud sisu ka üle vaadanud. See väljendub selles, et vajalikes kohtades on byte andmetüüp asendatud int andmetüübiga. Veidi kahtlusi tekitav valik on see, et „id“ väärtuste hoidmiseks on valitud andmetüüp int, mitte unsignedInt. Autorid on loonud ka vajalikul hulgal transformatsioone. Kasutatud on nii lihtsamat andmete listi kuvamist, kui ka väheke keerulisemat andmete tabelisse paigutamist – korralik ja korrektne lahendus. Samuti on autorid lisanud ka ühe XML -> XML transformatsiooni nii nagu nõutud.