User:Kjuriso
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Katrin Jüriso
Esitamise kuupäev: 21.oktoober 2015
Essee
Esimesest loengust sain teada, et
Tanel Unt: IT ülikooli haridust ma ei saagi ilmselt endale kunagi, aga mu CV on olulisem kui haridus."Peaasi on see, et teed midagi, mida sa oskad hästi, et sa teed seda südamega, sa teed seda tõesti entusiasmiga. See on tegelikult palju olulisem kui mistahes ametlik haridus."
Peaasi, mida haridus peaks tegema on see, et ta peaks õpetama õppima. Sest tänapäeval IT maailm muutub nii kiiresti, et ülikool lihtsalt ei saa anda kogu seda haridust, mida on vaja näiteks oma ettevõtte alustamiseks. Ja kõige parem viis oma ettevõttet alustada on proovida, läbi kukkuda, proovida uuesti. Mitte võtta endale pangast suuri laenusid kaela suure hurraaga, et võtame laenu, teeme ettevõtte. Kui sa sellega läbi kukud, on sul laen kaelas ja järgmist ettevõtet on palju raskem teha.
Üks asi, mida ülikoolis ei õpetata, on see, et kui palju on asju, mida sa ettevõtjana pead teadma. Probleemid tekivad töö käigus. Nende lahendamine on äärmiselt oluline. Ettevõtjana sa pead olema psühholoog, raamatupidaja, finantsarvestaja, müügimees, erialast tööd ka veel väga hästi tegema. Ise ettevõtja olemine annab palju rohkem adrenaliini kui palgatöö.
Notes
Kokkuvõtteks
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
Ühe õppeaine raames on õigus eksamit sooritada kolm korda. Õigus eksami kordussoorituseks kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist.
Kordussooritus tuleb kokku leppida õppejõuga ning registreeruda ÕIS-is.
Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral.
Riigi finantseeritaval kohal (RF) on kordussooritus õppijale tasuta. REV/tasulisel õppekohal on korduseksamid õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.
Küsimus 4
Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?
Vastus
Siia tuleb vastus
Viited
http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/