User:Isersuko

From ICO wiki
Revision as of 12:38, 22 October 2015 by Isersuko (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Arvestustöö aines "Õpingukorraldus ja erialatutvustus"

Autor: Irina Šeršukova


Essee

Sissejuhatus ainesse [1]

Keskkoolis palju räägitakse,et elu on raskem kui me mõtleme ning on väga oluline leida oma koht elus. Kuid palju meil ei ütle näiteks, kuidas saada pärast lõpetamist . Kui ma läksin sellis aines, ma ei teadnud, et saan leida mõned vastused, ja kuulatada seda inimestest,kellel tõesti on kogemus. Umbes üliõpilaselust ja mitmekesist ringidest räägitakse esimeses loengus. See oli väga huvitav kuulata tudengid, kes ei õpi esimesel aastal ning teavad kuidas kõik asjad siin töötavad. Palju huvirühmad:robootikaring, workshopid, hackerspaced ja muud üritused. Mulle meeldis esindusi erinevate klubide ning seepärast hakkasin mõtlema astumisest klubis, aga praegu ei saa vell valida misuguses . Paljud sõnad on öeldud, et õppimine kolledžis ei ole lihtsalt rutiin, suhtlemine on siinkohal väga oluline. See pani mind mõtlema, et rohkem olla kommunikatiivne ja nautida akadeemilist aastat. Suhtlemis oskus tuleb kasuks ka edasi elus, näiteks töö leida või parterid otsustada.

IT projektide juhtimine[2]

IT projektide juhtimine on ka veel üks kasulik teema, mis meil jutustas Tiina Seeman. Põhiliselt räägitakse, kuidas leida õppejõud, kes võib aitada organisatsiooni küsimustest, ning et tähtsam on leida projekte idee. Kui on idee siis võib alustada tööd. Veelkord,rõhutades, et töö ei tohi edasi lükata, märkasin ise, et me ise valisime kuhu astuda ja peame siis õppida vaid oodata vimase päeva. Tegelikult ma usun,et see väike projekt võib olla keegi karjääri alguse. Kui tõesti leida ideed, millega sa oled huvitatud, siis miks mitte edasi seda arendada.

Õppimisest. Omast kogemusest[3]

Samas on vaja panna tähelepanu, et kolledzis pole kõik infarmatsioone, mis on vaja teada oma erialast. Me peame kõik ajal õppima,et tea kõik uudised. Pärast kolledzis hea mõttes on mingide koolituse käia, et seal me saame uurida mõned asju, mis ei räägitati kolledzis. Sellist loengust ma täpsustan et päevaõppe ei ole halb valik sellepärat,et kui Elar Lang ütles: Kui on töö,siis töö. Kui on kool, siis kool.Ei mingit segamist. Kuidas juba kirjutakse, tähtis on õppida õppima ja sellist asju me saame õppida teine kogemuste eest.Miks see on tähtis arvutiarendejatele? Sellepärast,et me kõik elame informatsiooniajastul, kus meil on palju informatsioone. Ja kui aus olla,kui sa tahad ja oled huuvitatud õppimisest siis teil on võimalus kas loengus kuulada või nuttitelefonis olla.

Millega tegeleb süsteemihaldur[4]

Kõige tähtsam mulle meenus, et Süsteemi administraatori ülesandeid sageli paigutatakse äriühingutele kaasatud IT outsourcing. Üldjuhul need ettevõtted pakuvad madalam töötajate, teenuse maksumus ja töö põhjal liitumislepingus. Arvestades Interneti kiirest kasvust ja võrgustiku tehnoloogia, süsteemi administraator-üksi muutumas raskem võidelda probleemid, nii kaua aega tagasi ilmus spetsiaalseid foorumeid ja väljaannete eesmärgiga laiendada silmaringi algajate süsteemiadministraatorid ja et aidata lahendada mitmekesine see probleeme. Kaudselt, see on tingitud vaba aega kogenud Süsteemiadministraatorid saavad kõrgema erialase taseme tõttu.

Testimine ja tarkvara kvaliteet[5]

Rohkem inimesi mõtlevad,et näiteks programmi testimine ei ole keeruline ja oluline tegevus. Siiski testimine on tähtis sellepärast,et kui ei testi siis võid olla mitte midagi. Selles juhus me ei saa teada kui midagi ei töötanud. Testimine on tagatud kvaliteetne töö, mida ei tohiks ignoreerida.

Kuidas tarkvaraarenduse maailmas ellu jääda[6]