User:Merlenhe
Erialatutvustuse aine arvestustöö
Autor: Mikk Erlenheim
Esitamise kuupäev: 06.11.2015
Essee
Sissejuhatav loeng. [1]
Tiina Seemann. [2]
Elar Lang. [3]
Taavi Tuisk. [4]
Kert Suvi. [5]
Targo Tennisberg. [6]
Tanel Unt. [7]
Oliver Kadak ja Oleg Bogdanov. [8]
Õpingukorralduse küsimused
Küsimus A
Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?
Vastus
Õigus kordussoorituseks (arvestus, eksam) kehtib ülejärgmise semestri punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist [9]. Õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on kordussooritusele lubamise eelduseks [10]. Eksamile/ arvestusele registreerumine on nõutav: korduseksami ja -arvestuse puhul ÕISis. Üliõpilastel, kes soovivad sooritada eksamit/arvestust akadeemilisel puhkusel olles, esitades avalduse õppeosakonda [11]. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva [12]. Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. Esimese õppeaasta ainete kordussooritused planeeritakse aine toimumise semestrisse ja aine toimumisele järgnevasse semestrisse ning järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. [13] Korduseksamid ja -arvestused on REV/tasulisel õppekohal õppijatele tasulised. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. [14] Kordussoorituse tasu on REV ja OF tudengi jaoks 20 € [15]. Ühe õppeaine piires on õppuril õigus kolmele sooritusele [16]. Aine korduv deklareerimine on tasuline [17].
Küsimus 1
Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava?
Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?
Ülesanne
Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas X EAPd ja teise semestri lõpuks Y EAPd? Kui suur on teile esitatav arve? X ja Y väärtused võtke allpool olevast tabelist selliselt, et X väärtus vastab teie üliõpilaskoodi eelviimasele numbrile ja Y üliõpilaskoodi viimasele numbrile.
Viited
- ↑ Loengu "Õppekorraldus ja sisekord" (Inga Vau, Marje Meenov, Juri Tretjakov, Andres Septer) 26. augusti loengusalvestus
- ↑ Loengu "IT projektide juhtimine" (Tiina Seeman) 3. septembri loengusalvestus
- ↑ Loengu "Õppimisest. Omast kogemusest." (Elar Lang) 10. septembri loengusalvestus
- ↑ Loengu "Millega tegeleb süsteemihaldur" (Taavi Tuisk) 17. septembri loengusalvestus
- ↑ Loengu "Testimine ja tarkvara kvaliteet" (Kert Suvi) 24. septembri loengusalvestus
- ↑ Loengu "Kuidas tarkvaraarenduse maailmas ellu jääda" (Targo Tennisberg) 1. oktoobri loengusalvestus
- ↑ Loengu "Oma IT ettevõte -- GPS asukohamääramisteenuse Navirec näitel" (Tanel Unt) 8. oktoobri loengusalvestus
- ↑ Loengu "Andmekaevandamine ja analüütika ning muud põnevat" (Oleg Bogdanov, Oliver Kadak) 15. oktoobri loengusalvestus
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.13., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.13., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.8., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.8., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.14., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.7., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppeteenused, 2015/2016 õppeaastal
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.12., kinnitatud 12. märts 2015
- ↑ Õppekorralduse eeskiri punkt 5.2.15., kinnitatud 12. märts 2015