Cacti

From ICO wiki
Revision as of 12:28, 28 February 2010 by Slaasik (talk | contribs) (New page: Cacti on vabavaraline frontend veebiliides RRDToolile süsteemi monitoorimiseks. Ta salvestab kõike vajalikku infot, et joonistada graafikuid ja pakkuda ülevaadet süsteemi seisukorrast....)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Cacti on vabavaraline frontend veebiliides RRDToolile süsteemi monitoorimiseks. Ta salvestab kõike vajalikku infot, et joonistada graafikuid ja pakkuda ülevaadet süsteemi seisukorrast. Cacti võimaldab kasutajal seadmete seisundit (perioodiliselt) kontrollida. Cacti võimaldab ka jälgida võrguseadmetes (ruuterid, switchid) toimuvat liiklust. Samuti ka CPU koormust, mälu kasutust ja kõvaketaste täituvust jpm. Cacti võimaldab ka monitooringut laiendada monitoorimaks ükskõik, mis sisendit erinevate shell scriptide ja käivitatavate failide abiga. Näiteks temperatuuri või latentsuse jälgimine.

Cacti veebiliides on täielikult kirjutatud PHPs. Veebiliides võimaldab kasutada mitut erinevat kasutajat, kus kõigil on omad kindlad graafikud mida nad näevad. Cactile on 2 erinevat backendi. Üks on “cmd.php”, mis on sisuliselt mõeldud väiksemat sorti asjade monitoorimiseks. Näiteks mõnes ruuteris ainult võrguliikluse või protsessori utiliseerimise graafikute joonistamise jaoks. Teine on “spine”, mis on C keeles kirjutatud perioodililine kontrollija mida on võimalik laiendada tuhandetele hostidele. Kogu võrgu perioodiline kontrollimine on üles seatud SNMP protokolli peale nagu enamikes teistes monitooringu tarkvarades. Kasutaja saab suunata vastavalt scriptide töö läbi saadud infot graafikute sisendisse. Graafikuid saab genereerida enamasti mallide järgi ja neid saab vabalt internetist alla laadida või kasutada kaasa tulevaid malle.

Võrdlus MRTGga MRTG ehk Multi Router Traffic Grapher on vabavaraline monitooringu tarkvara, mis kasutab SNMP protokolli, et saada infot võrgu andmete kohta (hetke üleslaadmise ja allalaadimise kiirus jne.). MRTG on samas suhteliselt piiratud. Tal puudub detailne veebiliides nagu seda on cactil. MRTG võimaldab mõõta ainult 2 väärtust ühe objekti kohta (input ja ouput) kui cacti võimaldab panna näiteks 3 väärtust (1,5,15 min Load Avarage). Lisaks pakub cacti ka e-kirja teel teavitus lahendust, kui mingisugune näidik ületab mingisuguse lävendi. Näiteks kui CPU 15 min Load Avarage on üle 10, siis saadetakse määratud aadressile vastav kiri. Cacti pakub väga palju erinevaid pluginaid, mille abil on võimalik seadistada cacti tegema täpselt seda mida kasutaja tahab. Üks nendest teenustest mida erinevad pluginad pakuvad on teavitus teenus (thold plugin). Cacti puhul on väga kerge lisada uusi monitooritavaid teenuseid/komponente. MRTG puhul see nii kerge ei ole.

Kasutajatugi Cactil on kujunenud välja ka väga tugev nii arendus- kui ka tugikommuun, kes tegelevad pingsalt uute pluginate välja laskmisega ja erinevate probleemide ja bugide parandamisega.