E-ITSPEA: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 29: Line 29:
== Kursuse teated ==
== Kursuse teated ==


* 06.01.22 - näib, et kusagilt on liikuma läinud info, et kaks eksamipäeva on suulise eksamiga. ''See info ei ole õige'' - vaikimisi eksamivariant on endiselt essee (vt Eksamiaegade lehte). Suulist saab teha erandjuhuna eraldi selleks e-kirjaga soovi avaldades (seni on üks inimene teinud ja teine teeb järgmisel nädalal). Kuna aga suuline eksam võtab palju rohkem aega (kuna eksam on individuaalne), siis on võimaluste arv piiratud - enamik võiks teha essee, mis on ka üldiselt kindlam viis head tulemust saada.
* 04.01.22 - nagu oli varasemate aastate kogemusest arvata, on taas probleeme hinnete sisestamisega TTÜ ÕISi (üks kontroll on vigane ja sisuliselt blokeerib jooksvat sisestamist). Praeguse info järgi saan ümbernurgalahendusena sisestada kõik hinded ühekorraga peale viimast eksamit 12. jaanuaril (kui siis ka ei saa, tuleb kellegi peale karjuma minna...). Hinded on aga kõik tabelis kirjas ning saavad lõpuks ka ÕISi pandud.
* 04.01.22 - nagu oli varasemate aastate kogemusest arvata, on taas probleeme hinnete sisestamisega TTÜ ÕISi (üks kontroll on vigane ja sisuliselt blokeerib jooksvat sisestamist). Praeguse info järgi saan ümbernurgalahendusena sisestada kõik hinded ühekorraga peale viimast eksamit 12. jaanuaril (kui siis ka ei saa, tuleb kellegi peale karjuma minna...). Hinded on aga kõik tabelis kirjas ning saavad lõpuks ka ÕISi pandud.
* 04.01.22 - teine asi ka: kursuse foorum läheb jaanuari lõpus liinilt maha. Kui keegi soovib midagi sealt säilitada, tuleks endale koopiad teha.
* 04.01.22 - teine asi ka: kursuse foorum läheb jaanuari lõpus liinilt maha. Kui keegi soovib midagi sealt säilitada, tuleks endale koopiad teha.

Revision as of 19:56, 6 January 2022

Lühidalt

 • e-ITSPEA 2021. aasta sügissemestri kursus algab näost-näkku avakohtumise/avaloenguga esmaspäeval, 30. augustil kell 10.00 IT kolledži auditooriumis ICO-316.
 • e-ITSPEA kolis 2020. aasta sügisel Wikiversityst siia IT kolledži wikisse (Wikiversity asjaajamine läks liiga keeruliseks). Kolledži wiki redigeerimine vajab Uni-ID'ga sisselogimist, seetõttu ka märkus: kui kursusel soovib osaleda mõni inimene väljastpoolt ülikooli (= Uni-ID puudub), tuleks muidu wiki-lehtedele lisatav info (nagu blogiaadress) saata e-kirjaga õppejõule (muu materjal on vabalt kättesaadav ning osalemine on võimalik ka väljastpoolt!). NB! Lihtsalt materjali lugemine peaks olema täiesti võimalik ka ilma sisselogimata!
 • 2021. aasta sügissemestril toimub kursus Tallinna Tehnikaülikooli IT kolledži IT süsteemide arenduse päevaõpperühmadele (pandeemiast tulenevate ebakindlate olude tõttu e-õppevariandis, traditsiooniliselt saavad need rühmad muidu kontaktõppevarianti). Lisaks arendajatele on see valikainena saadaval ka IT süsteemide administreerimise õppekaval. Infosüsteemide analüüsi ja kavandamise eriala magistriõppe, samuti Tallinna Ülikooli õppekavas seda kursust enam ei ole, endiselt on aga mõeldav mõnede "sabatajate" jutulevõtmine.
 • Õppevormiks on üldiselt olnud kahe näost-näkku kohtumisega (alguses ja lõpus eksamil) e-õpe, eksam toimub tavavormis suuliselt või kirjalikult. Sel korral toimub avakohtumine tavapäraselt (vastavalt ülikooli reeglitele), ent eksami toimumisviis sõltub COVID-19 levikust aastavahetuse paiku ning selle täpsem korraldus selgub hiljem (vt ka õpijuhist).
 • Õppejõud: Kaido Kikkas
 • Ainekood: ICY0004 (TTÜ päeva-, kaug/sessioon- ja vabaõpe) / ICM0001 (varasem TTÜ analüütikute magistrikursus) / I026 (EIK vana kood) / IFI6063 (TLÜ vana kood)
 • Ainekaartː TTÜ ÕISis
 • Maht: 6,0 EAP (varasematel aastakäikudel oli maht väiksem - seda kursust pakuti nii 4 kui 5 EAP mahus).

Kursuse info

NB! Keskne dokument siin on õpijuhis - seal on kirjas kõik põhiline kursuse kohta!

Tähelepanuks: kuna kursus kolis siia Wikiversityst, on kursuse õppematerjalid litsentseeritud sarnaselt Wikipedia ja teiste Wikimedia Commonsi ettevõtmistega: litsentsiks on Creative Commonsi Autorile viitamine + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti litsents (inglise keeles CC Attribution-ShareAlike ehk BY-SA) või selle mõni uuem versioon.

Kursuse teated

 • 06.01.22 - näib, et kusagilt on liikuma läinud info, et kaks eksamipäeva on suulise eksamiga. See info ei ole õige - vaikimisi eksamivariant on endiselt essee (vt Eksamiaegade lehte). Suulist saab teha erandjuhuna eraldi selleks e-kirjaga soovi avaldades (seni on üks inimene teinud ja teine teeb järgmisel nädalal). Kuna aga suuline eksam võtab palju rohkem aega (kuna eksam on individuaalne), siis on võimaluste arv piiratud - enamik võiks teha essee, mis on ka üldiselt kindlam viis head tulemust saada.
 • 04.01.22 - nagu oli varasemate aastate kogemusest arvata, on taas probleeme hinnete sisestamisega TTÜ ÕISi (üks kontroll on vigane ja sisuliselt blokeerib jooksvat sisestamist). Praeguse info järgi saan ümbernurgalahendusena sisestada kõik hinded ühekorraga peale viimast eksamit 12. jaanuaril (kui siis ka ei saa, tuleb kellegi peale karjuma minna...). Hinded on aga kõik tabelis kirjas ning saavad lõpuks ka ÕISi pandud.
 • 04.01.22 - teine asi ka: kursuse foorum läheb jaanuari lõpus liinilt maha. Kui keegi soovib midagi sealt säilitada, tuleks endale koopiad teha.
 • 15.12.21 - kursuse õppetööosa lõppes 13. detsembriga. Seoses sellega on palve kõigile, kes on rahul juba saadud punktisummaga ning eksamit teha ei plaani - palun andke õppejõule sellest e-kirjaga teada. Rahvast on palju ning eksamipäevi on raske kavandada, kui alles siis selgub, et osa plaanitud rahvast eksamit ei tee.
 • 06.09.21 - kuna hommikul oli ICT-316 ukse taga hulk inimesi, siis olgu veel kord üle öeldud - E-KURSUSEL LOENGUID JA SEMINARE EI TOIMU. Kogu töö käib siinsamas veebis, blogides ja foorumis.
 • Avakohtumine toimub esmaspäeval, 30. augustil 2021 kell 10.00 IT kolledži auditooriumis ICO-316. Osaleda saab nii kohale tulles (vastavalt ülikooli reeglitele) kui videoülekande vahendusel. Avakohtumisel antakse ülevaade kursuse (küllaltki omanäolisest) korraldusest, mistõttu tasuks kõigil huvilistel seal mingis vormis osaleda. Loenguslaidid leiab siit: ODP (LibreOffice) ja PDF. Avaloengu salvestuse leiab Echo360 portaalist.

Nädalateemad

 1. Noppeid IT ajaloost 30.08 - 06.09
 2. Arpanetist Facebookiniː Interneti kujunemislugu 06.09 - 13.09
 3. Uus meedia...? 13.09 - 20.09
 4. Info- ja võrguühiskond 20.09 - 27.09
 5. Tarzan suurlinnas: võrgusuhtluse eripäradest 27.09 - 04.10
 6. Arvutid ja paragrahvid Iː tants intellektuaalomandi ümber 04.10 - 11.10
 7. Arvutid ja paragrahvid IIː litsentsid ja autoriõigus 11.10 - 18.10
 8. IT proff...? 18.10 - 25.10
 9. IT juhtimine ja riskihaldus 25.10 - 01.11
 10. Võrkude rikkusː vabast tarkvarast vaba kultuurini 01.11 - 08.11
 11. Arendus- ja ärimudelid 08.11 - 15.11
 12. Inimese ja arvuti suhtlus, ergonoomika ja kasutatavus 15.11 - 22.11
 13. Teistmoodi IT 22.11 - 29.11
 14. Andmeturveː tehnoloogia, koolitus ja reeglid 29.11 - 06.12
 15. Eetika ja IT 06.12 - 13.12

Korduma Kippuvad Küsimused

 • K: Kust leiab infot kursuse läbiviimise korra, ülesannete jms kohta?
 • V: Õpijuhisest
 • K: Kust leiab iganädalase blogimisülesande?
 • V: Iga nädalateema lõpust ("Uuri & kirjuta")
 • K: Kust näeb iganädalaste tööde eest saadavaid punkte?
 • V: Selles küsimuses lepime üldiselt kokku avakohtumisel. Varem oli IT Kolledži puhul selleks ÕIS. aga TTÜ-s kasutatav samalaadne asi ei ole siiani kuigi õnnestunud. Parema puudumisel kasutame iganädalast PDF-kujul tabelit, mis läheb Kakupesa serverisse ja on ühise parooli all (omad inimesed teavad ja näevad kõike, võõrad ei näe). Tabeli asukoha ja parooli saab tavaliselt avaloengus või vajadusel hiljem õppejõult e-posti teel.
 • K: Mul on X nädala eest null punkti, aga ma kirjutasin küll!
 • V: Null punkti ühegi vähegi asjaliku kirjutise eest ei panda - seega paluks sel juhul õppejõuga e-posti teel ühendust võtta ja märku anda. Tõenäoliselt on tegu õppejõu näpukaga (mis parata, vahel suure koormuse juures juhtub).
 • K: Mul on X nädala eest vähem punkte kui tavaliselt!
 • V: Kindlasti ei ole süüdi "vale" arvamus. Vähem punkte on signaal sellest, et kirjutis on kas a) selgelt liiga lühike, b) märkimisväärselt lohakalt kirjutatud või c) tähtajast hiljem esitatud.
 • K: Ma/me tahaks teha kirjatööd teemal X, aga see on juba varem tehtud!
 • V: Üldjuhul on teemavaldkonnad piisavalt suured - kui mitte võtta täpselt sama teemasõnastust ja kirjutada natuke teise nurga alt (ja ise!), ei tohiks probleemi tekkida. Kindlam on siiski sel juhul õppejõult üle küsida.Käesoleva materjali kasutamine ja levitamine on sätestatud Creative Commonsi Autorile viitamine + Jagamine samadel tingimustel 3.0 Eesti litsentsi (inglise keeles CC Attribution-ShareAlike ehk BY-SA) või selle uuema versiooniga.