Difference between revisions of "Erialatutvustus ISa ja ISd kaugõppele 2013"

From EIK wiki
(Aine info)
(Aine info)
Line 11: Line 11:
  
 
Soovitame vaadata ka aine päevaõppe [http://echo360.e-uni.ee/ess/echo/presentation/90e94cf2-4902-4b06-8305-a08440f74af7 õppekorralduse ja sisekorra] loengut.
 
Soovitame vaadata ka aine päevaõppe [http://echo360.e-uni.ee/ess/echo/presentation/90e94cf2-4902-4b06-8305-a08440f74af7 õppekorralduse ja sisekorra] loengut.
 +
 +
Aine päevase õppe versiooni [https://wiki.itcollege.ee/index.php?title=Erialatutvustus_ISa_ja_ISd viki leht].
  
 
== Arvestus ==
 
== Arvestus ==

Revision as of 20:13, 28 September 2012

Aine info

Tegemist on aine I020 Õpingukorraldus ja erialatutvustus IT süsteemide administreerimine (ISa-k) ja IT süsteemide arendus (ISd-k) kaugõppe õppekavadele kodulehega.

Õppejõududeks on Margus Ernits ja Indrek Rokk.

Siia lehele tuleb kogu ainega seotud info.

28. septembril 2012 toimunud aine loeng.

Vaata läbi 2012 kaugõppe infotunni salvestus (kes olid kohal või on seda näinud ei pea seda uuesti tegema).

Soovitame vaadata ka aine päevaõppe õppekorralduse ja sisekorra loengut.

Aine päevase õppe versiooni viki leht.

Arvestus

Arvestuse töö jaotatud kahte ossa.
Õpingukorraldus

Erialatutvustus

  • Essee, mille täpsem info tuleb loengus

Esitamine

Töö tuleb esitada wiki.itcollege.ee viki keskkonnas. Sisene oma EIK kasutajanime ja parooliga viki keskkonda ja kliki oma kasutajanimel ja vali Create Avanenud lehel saad sisestada oma vastused õpingukorralduse küsimustele ja essee. Indrek Rokki kasutaja leheküljel on toodud näite vormistus, mida võite võtta oma vormistuse aluseks. Kui teil on kõik valmis, siis pange viki lehe koodi viide antud aine kategooriale "Erialatutvustus 2012 kaugõpe". Vikilehe koodi tuleb panna tekst [[Category:Erialatutvustus 2012 kaugõpe]]

Tähtaeg

Tööde esitamise tähtaeg on 9. november kell 10.00. Selleks kellaks peavad essee ja vastused küsimustele valmis olema. Peale töö esitamise tähtaega tehtud muudatusi ei arvestata.

Kui kirjutad essee IT maailmas olulisest uudisest, siis tuleb esitada essee hiljemalt üks nädal peale uudist. Kui esse on esitatud, siis saatke e-kiri Margusele ja Indrekule (kindlasti mõlemale). Kirja teemaks (subject) Erialatutuvustus kaugõpe. Kindlasti peab olema kirjas nimi ja rühm. Mida varem essee esitate seda kiiremini saate tagasisidet. Viimasel hetkel esitatud töödesse ei saa viia sisse parandusi juhul kui essee ei vasta nõuetele, mis tähendab, et peate võib-olla tegema järelarvestuse.

Kui on teada, et mõjuval põhjusel tähtajaks töö valmis ei saa, siis andke aine õppejõududele (Margus ja Indrek) e-kirja teel sellest teada enne tähtaja saabumist.

Õpingukorralduse küsimused

Lisaks essee kirjutamisele tuleb arvestuse saamiseks ära lahendada 2 küsimust. Üks lahendatavatest küsimustest on kas küsimus A või B. Tudengid kellede viimane koodinumber on paarisarv lahendavad küsimuse A, kellede viimane koodinumber on paaritu arv lahendavad küsimuse B. Teine lahendatav küsimus on üks küsimus küsimustest üks kuni viis. Vastatava küsimuse numbrit vaadake allpool olevast tabelist ja see sõltub koodi viimasest numbrist.

Koodi viimane number Küsimus
0 1
1 1
2 2
3 2
4 3
5 3
6 4
7 4
8 5
9 5


Küsimus A
Kukkusid arvestusel läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik arvestust teha? Kellega kokkuleppida, et arvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?
Küsimus B
Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?


Küsimus 1
Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava?
Küsimus 2
Mis on need tegevused, mis tuleb teha enne punase joone päeva? Panna kirja vähemalt neli (4) tegevust.
Eksamil on saadud positiivne hinne, kuid on soov seda hinnet parandada. Mitu korda on võimalik hinnet parandada ja milline hinne läheb akadeemisele õiendile lõpetamisel?
Küsimus 3
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele esimesel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?
Küsimus 4
Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad?
Küsimus 5
Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?


Töö vastuvõetust hindamiseks näeb ÕIS-s. Tulemust (arvestatud/mittearvestatud) näeb ÕIS-s hiljemalt kaks (2) nädalat pärast arvestustöö esitamise tähtaega. Osadel juhtudel - mingil põhjusel erilisem töö, annan individuaalset tagasisidet.

Ajalugu

Aine viki leht 2011. aastal.

Varasematel aastatel luges ainet Kalle Tammemäe ja materjalid on kättesaadavad tema kodulehelt.