Difference between revisions of "Gnome"

From ICO wiki
(Created page with 'Category: Operatsioonisüsteemide administreerimine ja sidumine == Mis on Gnome? == Gnome on üks kahest tuntuimast graafilisest kasutajaliidesest (GUI) Linuxile(Teine häs…')
 
Line 3: Line 3:
 
== Mis on Gnome? ==
 
== Mis on Gnome? ==
  
Gnome on üks kahest tuntuimast graafilisest kasutajaliidesest (GUI) Linuxile(Teine hästi tuntud GUI on KDE). Täpsemalt on tegu integreeritud tarkvaraga varustatud töölaua keskkonnaga, mis on mingilmääral Mac'i ja UNIX'i moodi. Seetõttu kasutavad Gnome paljud, kes on eelnevalt olnud Maci peal ja siis Linuxile üle läinud, sest see on neile tuttavam ja mugavam. Gnome-based Linuxi distributsioone on peale Ubuntu veel mitmeid, näiteks Fedora, CentOS, Linux Mint, Mandriva.
+
Gnome on üks kahest tuntuimast graafilisest kasutajaliidesest (GUI) Linuxile(Teine hästi tuntud GUI on KDE). Täpsemalt on tegu integreeritud tarkvaraga varustatud töölaua keskkonnaga, mis on mingilmääral Mac'i ja UNIX'i moodi. Seetõttu kasutavad Gnome paljud, kes on eelnevalt olnud Maci peal ja siis Linuxile üle läinud, sest see on neile tuttavam ja mugavam. Koos Gnome'ga tuleb kaasa omajagu aplikatsioone Gnome-based Linuxi distributsioone on peale Ubuntu veel mitmeid, näiteks Fedora, CentOS, Linux Mint, Mandriva.
  
  
  
 +
 +
== Window Manager ==
 +
 +
= Sawfish =
  
 
= Metacity =
 
= Metacity =
 +
 +
= Mutter =
  
  

Revision as of 20:50, 3 December 2012


Mis on Gnome?

Gnome on üks kahest tuntuimast graafilisest kasutajaliidesest (GUI) Linuxile(Teine hästi tuntud GUI on KDE). Täpsemalt on tegu integreeritud tarkvaraga varustatud töölaua keskkonnaga, mis on mingilmääral Mac'i ja UNIX'i moodi. Seetõttu kasutavad Gnome paljud, kes on eelnevalt olnud Maci peal ja siis Linuxile üle läinud, sest see on neile tuttavam ja mugavam. Koos Gnome'ga tuleb kaasa omajagu aplikatsioone Gnome-based Linuxi distributsioone on peale Ubuntu veel mitmeid, näiteks Fedora, CentOS, Linux Mint, Mandriva.Window Manager

Sawfish

Metacity

Mutter

Kasutatud kirjandus

1) http://www.brighthub.com/computing/linux/articles/46636.aspx

2) http://www.brighthub.com/computing/linux/articles/75743.aspx#

3) http://linuxreviews.org/software/desktops/