LPI üldinfo

From ICO wiki
Revision as of 10:21, 21 April 2011 by Kaido (talk | contribs)

LPI Linuxi sertifikaadil on kolm taset:


Sertifikaadieksamite maksumused on 2011. aasta kevade seisuga järgmised (NB! Need on tavahinnad, mis ei sisalda võimalikke soodustusi!):

  • LPIC-1 - kaks eksamit (LPI-101 ja LPI-102), kumbki koos käibemaksuga 192 USD ehk ~135 EUR, kokku seega ~270 EUR.
  • LPIC-2 - kaks eksamit (LPI-201 ja LPI-202), nagu eelmine
  • LPIC-3 - üks suur spetsialiseerumisvariantidega eksam (programmi arendusprotsess jätkub), koos käibemaksuga 312 USD ehk ~220 EUR.

Sertifikaat kehtib 5 aastat. Järgnev tase eeldab eelmise olemasolu, kuid näiteks LPIC-2 tegemisel nullist võib neli vajalikku eksamit sooritada vabalt valitud järjekorras. Kehtivusaja lõppedes tuleb teha kas sama sertifikaat uuesti või siis kõrgema taseme oma. Enne kehtivusaja lõppu tehtud kõrgema taseme sertifikaat alustab ajaarvestust nullist. Sertifikaadi kehtivust saab kontrollida LPI veebikeskkonnast - seal on kasutajaandmete all kirjas ka kontrollkood, mille võib koos LPI kasutajatunnusega saata näiteks tulevasele tööandjale, kes saab siis samuti kehtivust kontrollida (ilma samas muudele andmetele ligi pääsemata).

2011. aasta kevade seisuga koosneb LPIC-1 eksam 60-st erineva kaaluga küsimusest, mis võivad olla nii "üks mitmest" kui "mitu mitmest" -valikvastused, konkreetse termini/failinime/kataloogitee/käsu küsimised (tekstilahter) kui ka arvutamised (peamiselt TCP/IP aadresside puhul). Eksam toimub putkas arvuti taga, mingit abimaterjali kasutada ei tohi - ainus legaalne abivahend on märkmete tegemiseks kasutatav plastalus. Aega antakse 90 minutit ehk poolteist tundi.

VT ka LPI eksami sooritamine - soovitusi ja näpunäiteid

(Lisainfot saab Kaku käest)