Meeskond Default Name: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary
Line 4: Line 4:
==Tööjaotus==
==Tööjaotus==
Tööjaotus
Tööjaotus
* Toomas Heinorg
* Raul Špilev
* Raul Špilev


Line 68: Line 67:


Analüüsi retsensioon meeskonna A Bunch of Asians prototüübi kohta, mis asub [https://wiki.itcollege.ee/index.php/Talk:A_Bunch_Of_Asians#Protot.C3.BC.C3.BCbi_retsensioon SIIN!].
Analüüsi retsensioon meeskonna A Bunch of Asians prototüübi kohta, mis asub [https://wiki.itcollege.ee/index.php/Talk:A_Bunch_Of_Asians#Protot.C3.BC.C3.BCbi_retsensioon SIIN!].
==lõpptoode==
http://www.upload.ee/files/2989623/def.rar.html


==Log==
==Log==

Revision as of 12:56, 16 January 2013

Kirjeldus

Eesmärgiks on luua Windows Phonele mängu app, mis on Tower Defense (TD) tüüpi. Tuleb luua ehitisi, millega saab hävitada ründavaid kolle, enne kui nad lõppu jõuavad.

Tööjaotus

Tööjaotus

  • Raul Špilev

Analüüs

Eesmärk/kirjeldus

Luua Tower Defense tüüpi mäng, Windows Phone platformil. Mäng sisaldaks mitmeid erinevaid tasandeid, peaks võimaldama highscore funktsionaalsust ja võimalust kasutajal arendada oma varustust läbi mängu. Mängus on rada, mida mööda kollid liiguvad. Eesmärgiks on panna raja kõrvale towereid, mis kolle peataksid. Kolle ja towereidon erinevaid, nii võimetelt kui välimuselt. Iga kolli vastu töötab mõni tower paremini, kui teine. Et leveleid läbida on tihti vaja strateegiliselt mõelda, sest towerite arv, mida saab leveli peale panna, on piiratud.

Iga leveliga tõuseb raskusaste (kollid on tugevamad, kiiremad, arvukus tõuseb jne), aga samas arenevad ka kasutaja relvad ning saab võimaluse avada uusi relvi. Erinevaid effekte võib ka omavahel kombineerida uue ja ägedama effekti jaoks ( nt. Tuli + Vesi = aur )

Mängul on olemas peamüü, mis lubab valida "Game mode" ehk mängureziimi, raskusastet, highscore ja lugeda informatsiooni erinevate mänguaspektide kohta.

Relvadeks on kasutajatel "Towerid" ehk ehitised, mis lasevad kolle relvadest, milleks on näiteks vibud, kahurid, leegiheitjad jms. Ajapikku võiks saada arendada towereid edasi ja saada vabaks teisi towereid ning muid relvi, mida saab unlockida levelite ja highscorega.

Kollid spawnivad iga määratud ajatagant olenemata sellest, kas mängija on saanud eelnevatega hakkama või mitte. Iga läbi pääsenud koll võtab kasutajalt elu. Kui elud on otsas on mäng läbi. Kui kasutajal läheb hästi siis võib ta kutsuda uusi leveleid kiiremini rajale.

Tasand koosneb raja layoutist, mis lisab strateegilise raskuse. Levelid on tasandi sees olevad kollide hulgad ( creep wave ), mis lähevad progresseeruvalt tugevamaks ( vastupidavamaks).


Süsteem näeb näiteks välja selline, et mõnedel kollidel on peal kaitse riietus( armor ) mis vähendab damaget ( toweri ründevõimet ), aga võib olla ka eriline kaitse, näiteks tule vastu ( fire damage ) jne. Seega, ei ole võimalik mängijal ehitada ja spetsialiseeruda vaid üht liiki toweritele. Samas on ka erinevat sorti wavesid, selliseid, kus tuleb väga palju kolle ja selliseid, kus tuleb vähe, aga tugevaid. Pole väga effektiivne ehitada aeglast towerit selliste kollide vastu, kes liiguvad kiirelt ja keda on palju. Samas on hea mõte ehitada suurema rünnakualaga ( Area of Effect ) towerit kohta, kus kollid võiksid veel lähestikku olla.

Teatud highscorega saab võib saada väikseid boonuseid. Näiteks X arv teatud vaenlasi tapetud teeb veidikene rohkem damaget nende vastu edaspidi. Ja player saab ise ka leveleid, mille eest saab võtta punkte, mis annavad boonuseid. See meenutab talenteid kuulsamatest MMO-dest.


Tegemist on hea ajaviitega, mis ei nõua kasutajalt koguaeg tähelepanu, samas on piisavalt kaasakiskuv, et proovida aina paremaks saada.

Võimalikud probleemid/raskused

Projekti loomisel võivad ilmneda igasuguseid rakusi ja probleeme. Sealhulgas:

  • Ajaga hätta jäämine
  • Bug'id/glitch'id - ehk mängus ilmnevad vead ja ootamatud juhused
  • Mängu ebastabiilsus võimalike vigade tõttu
  • Mõnede funktsionaalsuste liig keerukuse töttu pooleli jätmine
  • Halb optimiseerimine - mäng võib töötada aeglaselt ja/või mälu koormata

Funktsionaalsused

Must have

  • Interaktiivne
  • Sisaldab mitmeid tasandeid - Variatsioon, erinevad strateegiad. Algab lihtsamatest, kergetest ja läheb raskemaks, kus on vaja rohkem kaaluda selle üle, kus ja mis läheb.
  • Peab highscore - Et oleks ka midagi, mis näitaks kui hästi on mängijal läinud
  • Erinevad towerid - Erinevad strateegiad saab kasutada mängu läbimiseks.
  • Kasutaja saab uusi towereid läbides tasandeid - Selleks, et kasutajal oleks millegi nimel mängida ( Tahaks jõuda X tasandile, et saada uut ja ägedat relva)
  • Erinevaid kolle erinevate parameetrite ja võimetega - Mängu keerulisemaks tegemiseks ning selleks, et erinevatel toweritel oleks ka mõte.
  • Peamenüü erinevate funktsioonidega - Menüüst saab lihtsasti kõigele ligi.
  • Raskusastme tõus iga taseme ja leveliga. - Mäng peab progressiivselt raskemaks muutuma, sest levelite läbimisega saab kasutaja mängusisest raha, millega saab osta uusi ja paremaid towereid ja muud.

Nice to have

  • Kasutaja saab luua ise radasid, ehk oma enda tehtud tasandi
  • Random-map-generator - ehk funktsioon, mis võimaldab mängul genereerida suvalise tasandi, mida pole enne olnud
  • Online highscore - saad teistega end võrrelda
  • Olemasolevate towerite edasiarendus - Näiteks iga X toweri killi ( kui tower tapab kolli ) järel saab ka tower leveleid. Selline viis soovitab strateegilist paigutust teatud toweritele.
  • Igasugused boonused kasutajale erinevate asjade eest(achievementide laadne) - Sellised väiksed. Borderlands stiilis, aga väiksemad.

Pilt

Naide TD mängu tüübist
Umbes selline näeb antud tüüpi mäng välja.

Retsensioon

Analüüsi retsensioon meeskonna REM-i kohta, mis asub SIIN!.

Analüüsi retsensioon meeskonna A Bunch of Asians prototüübi kohta, mis asub SIIN!.

lõpptoode

http://www.upload.ee/files/2989623/def.rar.html

Log

  • 28. oktoober - Meeskonna moodustamine ning projekti idee.
  • 4. november - Projekti analüütilise osa loomine.