Difference between revisions of "Meeskondbrah"

From ICO wiki
(Projekti kirjeldus)
(Meeskond)
Line 43: Line 43:
  
 
=Lõpptoode=
 
=Lõpptoode=
 
==Meeskond==
 
'''Liikmed:''' Oliver Vahenõmm, Kaspar Jesse Tormis, Artur Tomba, Erling Tammisto
 
 
'''Projektijuht:''' Artur Tomba
 
 
[[Category:Programmeerimine CSharp keeles]]
 

Revision as of 20:36, 16 November 2013

Analüüs

Idee

(Smartvašš) autopesula rakendus, mis võimaldab broneerida pesuaegu ja -tüüpe.

Projekti eesmärk

Meie eesmärgiks on luua WPF rakendus, mis võimaldab selle kasutajal broneerida iseteenindusega autopesulas pesuaega. Rakendus keskendub autokasutajatest tarbijaskonnal ja aitab vältida suuri järjekordi autopesulas. Samuti garanteerib see broneeringu teinud kliendile määratud kuupäevaks ja kellaajaks vaba kohta teenuse kasutamiseks valitud autopesulas.

Kindlasti on üheks eesmärgiks ka edukas rühmatöö sooritamine aines "Programmeerimine C# keeles (I243)".

Projekti kirjeldus

Rakendus on üles ehitatud väga lihtsalt ja põhirõhk on pandud efektiivsusele. Rakenduse tuumaks on kalender, milles navigeerides saab kasutaja valida endale sobiva kuupäeva ning kellaaja ja sellele ka pesu broneerida. Möödunud kuupäevi klient valida ei saa, samuti ka aegu, mis on juba broneeritud. Klient saab broneerida pesuaega maksimaalselt kuu aega ette alates käesolevast hetkest. Kuna rõhk on pandud kasutusmugavusele ja -efektiivsusele, siis meie rakenduses kasutajaks registreeruma ei pea, piisab vaid telefoninumbrist või valikuliselt ka e-mailist. Telefonile/e-mailile saadetakse broneeringu number, broneeringu kuupäev ja kellaaeg ning unikaalne kood. Antud kood muutub aktiivseks broneeritud kuupäeval ning kehtib alates broneeritud ajast 15 minutit. See tähendab, et kliendil on aega koodi pesuterminali sisestamiseks 15 minutit, selle aja möödudes kaotavad aga kood ja ühtlasi ka broneering kehtivuse. Kahe broneeringu vahel on minimaalselt 30 minutit, nii jõuab klient ka väikese hilinemise puhul oma auto puhtaks pesta. Meie rakendus on mõeldud vaid ekspress pesuterminali jaoks, mida on võimalik kasutada vaid broneeringu alusel ja sisestades unikaalse koodi, mis konkreetsel kuupäeval ja kellaajal töötab. Teisi terminale on võimalik kasutada elavas järjekorras oodates. Rakendusel peaks olema ka võimalus broneeringuid muuta ja/või kustutada. Kõikide klientide telefoninumbreid ja e-poste ning nendega seotud broneeringuid hoitakse andmebaasis, nii on võimalik pakkuda teatud klientidele soodustust. Soodustus võiks kehtida näiteks püsiklientidele või klientidele, kellega on tehtud mingisugused lepingud. See väljenduks kas odavamates tariifides (soodsam minutihind) või oleks protsendiline.

Projekti visioon

Antud projekt on tehtud kodutöö raames ja on seega demoks. Rakendust on võimalik edasi arendada ja ühtlustada reaalsuses eksisteerivate autopesulatega. Rakendusse on võimalus lisada broneeringu juurde tegelikku nimekirja pesupunktidest, samuti ka puhastustüüpide nimekiri tavapesulate puhul. Viimase puhul oleks võimalik teha ka ettemakse pangaülekandega.

Projekti tööjaotus

Rakenduse ellu viimisega tegeleb kogu meeskond.

MUST HAVE funktsionaalsus

 • Ideaalselt toimiv rakendus
 • Lihtne ja kiire
 • Navigeeritav kalender (kuu aega ette käesolevast hetkest)
 • Unikaalse koodi generaator
 • Broneeringu muutmise/kustutamise võimalus
 • Klientide andmebaas
 • Teatud klientidele soodustuse pakkumine
 • Broneeringu andmete edastamine kliendile (broneeringu number, kuupäev ja kellaaeg, kood)
 • ...

NICE TO HAVE funktsionaalsus

 • Kena disain
 • Pesupunktide nimekiri
 • Tasumise võimalus pangaülekandega
 • ...

Prototüüp

Lõpptoode