Difference between revisions of "Microsoft System Center Operations Manager"

From ICO wiki
 
Line 72: Line 72:
 
==Paigaldamine==
 
==Paigaldamine==
 
  Microsoft System Center Operations Manager paigaldamine
 
  Microsoft System Center Operations Manager paigaldamine
<youtube v= vRdEJxSUNi0 /> <youtube v= W_p8DMKwxTE />
+
<youtube>W_p8DMKwxTE</youtube>
  
 
==Autor==
 
==Autor==
 
Tarmo Trumm A21
 
Tarmo Trumm A21

Latest revision as of 14:08, 24 July 2015

Microsoft System Center Operations Manager

SCOM pilt1.png

Ajalugu

Toode oli algselt loodud võrgu juhtimise süsteemiks nimega SeNTry ELM, mille töötas välja Briti firma Serverware Group plc. Juunis 1998 ostis toote intellektuaalomandi õigused Mission Critical Software, Inc, kes nimetas toote ümber Enterprise Event Manageriks. Mission Critical Software, inc ühines 2000 aasta alguses NetIQ etevõttega. 2000 oktoobris müüdi toote õigused Microsoftile. Microsoft tõi toote alguses turule nimega Microsoft Operations Manager. System Center Operations Manager 2007 on täiesti uus toode, kuigi ta meenutab vanemat Microsoft Operations Manageri, on tegu täiesti uue tootega.

Programmist

Põhiidee on panna tükike tarkvara mida kutsutakse agendiks arvutisse, et seda jälgida. Agent jälgib mitut allikat selles arvutis, sealhulgas Windows Event Log, et jälgida konkreetseid sündmusi või vea teateid, mis võivad tekkida programmidel mis jooksevad jälgitavas arvutis. Pärast vea teate esinemist ja avastamist, edastab agent vea teate SCOM serverisse. SCOM serveri aplikatsioon hoiab endas andmebaasi, mis sisaldab varasemaid hoiatusteateid. SCOM serveris filtreeritakse saabuvad teated, kindlate reeglite alusel; reegel võib saata teatest raporti, mõnele teatud inimesele, näiteks e-posti või piipar sõnumi kaudu, et inimene saaks veast teada ja tal oleks võimalus seda viga parandada.Administraatori rollis on võimalik paigaldada agente, seadistada jälgitavaid arvuteid ja vaadata vea teateid. Mitmed SCOM serverid saab kokku ühendada ja jälgida mitut võrku üle Windowsi domeeni ja füüsilise võrgu. Võrgu jälgimine toimub läbi TCP ühenduse 5723 pordi.


Suuremad funktsioonid mida MSCOM pakub

 • Haldus pakid spetsiifiliste seire eeskirjadega on tagatud individuaalsetes failides mida nimetatakse manegement packideks.Näiteks,

Microsoft varustab haldus pakke Windows Server süsteemile, Exchange Server, SQL Server, SharePoint, DNS, and DHCP, koos paljude teiste Microsoft tehnoloogiatega. Haldus pakid on laetud intellektiga ja informatsiooniga mis on vajalik korrektseks vigade otsimiseks ja identifitseerimis probleemide lahendamiseks. Reeglid on dünaamiliselt rakendatud baseerudes tavalistele leidude protsessile millega haldus pakid on varustatud.Ainult rakendatuid eeskirju rakendatakse igas kasutatvas serveris.

 • Monitors—Management pakis sisaldub jälgimisseade,mis võimaldab hilist seisundipõhist monitooringut ja koondpaketi teenust.

Seal on jälgimisseadmed sündmuste,jõudluse,loggide,teenuste ja isegi protsesside jälgimiseks.

 • Rules—Management pakk suudab jälgida ka spetsiifilist sündmuste logi,korjata jõudlusega seotut informatsiooni, või isegi skripte jooksutada.

See on üks peamiseid meetodeid tagasiside saamiseks.Haldus pakk suudab jälgida ka spetsiaalseid jõudluse loendure. Seda informatsiooni kasutatakse näiteks mahutavus võime planeerimiseks.Tavaline jõudlusegraafik näitab DC Respone Time infot DC1 domeeni kontrolleril ja näitab peiteaja kõikumisi, ning kui pikalt need peiteajad kestsid.

 • Hoiatused ja Teated: MSCOM pakub edasiarenenut hoiatus funktsiooni nagu näiteks hoiatuse teavitused mis saadetakse e-mailile ja ka võimalust saada teateid SMSi teel.

Hoiatusi saab väga hästi kohandada vastavalt vajadusele tänu süsteemile mis defineerib hoiatuse eeskirja kõikidelt jälgimisseadmete komponentidelt.

 • End-to-end teenus: pakub teenusele orjenteeritud seiret mis põhineb süsteemi määratlemises Model (SDM) tehnoloogial.

See hõlmab arenenud objekti avastamist ja hierarhilist süsteemide seiret,samuti sünteetilisi väljaandeid, mis kinnitavad süsteemi tervise olukorda kliendi perspektiivist. See hõlmab URLe, porte, Active Directoryt, LDAP, andmebaasi juurdepääsu, ja Exchange Servicet.


Tähtsamad MSCOM komponendid

 • Konsool-peamine meetod informatsiooni esitamiseks on Operatsiooni Konsool ja Web Konsool.Operatsiooni konsool on täielik konsool, mis esitab teate ja jõudluse andmed väga skaleeritaval kujul.

See võimaldab ettevõtjal vajalikud andmed väga kiiresti ja tõhusalt kättesaada.

 • Teated-teated on genereeritud hoiatustest ning saab saata e-postile,SMSi või IM sõnumeiga.On olemas ka üldine käsuteade, mis lubab käsurea või skripti käivitada.
 • Ettekanne-jälgimise reegleid saab konfigureerida, et saata andmeid nii andmebaasi häireks-ja aruandluse andmebaasi arhiveerimiseks.
 • Armatuurlaud-The Service Level Dashboards Solution Accelator mõjutab uue Service Level Tracking funktsiooni MSCOM 2007 R2 ja üldlevinud SharePointi,

et paindlikult esitleda objekte ja rakendusi mis on kindlaksmääratud teenuse taseme järgi, näiteks 99,9% uptime,või mõne muu mõõdiku järgi.


Command Shell

Operations Manager 2007 sisaldab uut laiendatavat käsurealiidest Command Shell, mis on kohandatud Windows PowerShellist, mis pakub interaktiivse ja script põhineb juurdepääsu Operations Manager andmetele ja operatsioonidele. Nagu Windows PowerShell põhineb ka Command Shell objektorienteeritud programmeerimisele ja 2.0 versioonile Microsoft . NET Frameworkile. Tänu Command Shelli funktsionaalsusele on lihtne automatiseerida System Center Operations Manageri.

Erinevad versioonid

 • Microsoft Operations Manager 2000

Esialgne versioon

 • Microsoft Operations Manager 2005

MOM 2005 on oma eelkäijaga võrreldes mugavam kasutada ja lihtsam kohandada. Suur areng on toimunud just kasutuse ja halduspakkide osas (halduspakk on halduskogum erinevate teenuste jaoks - exchange, mssql jne), MOM 2005 halduspakid on tehtud pigem mitte MOM-i arendajate poolt vaid sql pakk on tehtud sql administraatorite abil, exchange’i oma exchange’i administraatorite abil jne - see on andnud tulemuseks vähem mõttetuid sündmusi ja lisanud olulisi sündmusi.

 • Microsoft Operations Manager 2005 Service Pack 1

Enne Microsoft Operations Manager 2005 Service Pack 1 installimist, peab olema arvutis juba olemas Windows Installer 3.1. Service Pack 1hega kaasnesid uuendused turvalisuses, laienes toetatavate andmebaaside nimekiri(Windows Server 2003 SP1 ja SQL 2000 SP4) Alates Service Pack 1hest toetab MOM ka 64-bit süsteeme, mis aitab kaasa kõike uutemate ja kiiremate arvutite jälgimisele.

 • System Center Operations Manager 2007

Suurimaks uuenduseks oli agenti automatiseerimine, agendid saab seadistada mingi kindla gruppi järgi. Suurtes ettevõtetes aitab see kokku hoida aega ja raha agentide ükshaaval seadistamise nimelt.

 • System Center Operations Manager 2007 Service Pack 1

Parandatud funktsionaalsust ja töökindlust, töödates vigade teavituste ja otsingutega. Parandatud on reeglite ostingu süsteemi. Lisatud on uudne lihtsasti kasutatav ja turvaline tagavarakoopiate tegemis Secure Storage Backup Wizard.

 • System Center Operations Manager 2007 R2

Uutemate versioonide võrdlustabel http://www.microsoft.com/systemcenter/en/us/operations-manager/om-compare-products.aspx

Paigaldamine

Microsoft System Center Operations Manager paigaldamine

Autor

Tarmo Trumm A21