RRAS serveri paigaldamine ja haldamine Windows Server operatsioonisüsteemis: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 43: Line 43:
'''Põhimõtteliselt pakub wizard viite valikut:'''
'''Põhimõtteliselt pakub wizard viite valikut:'''


[[File:RRAS_Setup_Wizard.jpg]]
[[File:RRAS_Setup_Wizard.JPG]]





Revision as of 10:27, 6 May 2011

Sissejuhatus

RRAS serveriteenus

Routing and Remote Access on Windowsi tarkvaraline marsruuter, mis pakub marsruutimise teenust kohtvõrgule ja üle Interneti, kasutades turvalist VPN ühendust.

Seda marsruutimist kasutatakse erinevate võrguprotokollide jaoks ja üle VPN, ning võrguaadresside transleerimise (NAT) teenuste.

RRAS teenus on olemas Windows Server versioonides 2000, 2003 ja 2008.

RRAS võimaldab kasutajatel üle laivõrgu saada ligi kohtvõrgule selliselt, nagu nad oleks füüsiliselt sinna ühendatud.

Remote Access ühendus võimaldab näiteks selliseid teenuseid nagu failide jagamine ja printimine.

Selleks, et kasutada kohtvõrgu (näiteks oma tööandja arvutivõrgu) teenuseid, saavad need kasutajad töötada oma tavaliste Windowsi programmidega.

Ühenduse kiirusest sõltub loomulikult töö sujuvus, mis ei saa kindlasti olla päris sama, mis füüsiliselt töökohal viibides aga RRAS teenuse poolt pakutav võimalus näiteks kaugtööd teha on siiski väga kasulik.

RRAS Teenuse paigaldamine

Kuigi Routing and Remote Access teenus on juba vaikimisi Windows 2008 Serverile installeeritud, tuleb see siiski tööle panna ise, tehes läbi järgmised sammud:

1) Selleks tuleb minna Start menüüse ja Control Panel alt avada Administrative Tools.

2) Sealt avada Routing and Remote Access.

3) Avaneb konfigureerimiskonsool "Server Manager"

4) Konsoolis vasakpoolsel paneelil tuleb teha serveri nimel parem hiireklõps ja valida "Configure and Enable Routing and Remote Access". See alustab RRAS installeerimise wizardi. "Routing and Remote Access Server Setup Wizard"


Installeerimisprotsess vahendiga "Routing and Remote Access Server Setup Wizard"

Installeerimisprotsess võib olla selline, et konfiguratsioon luuakse automaatselt, või siis tehakse see ära käsitsi.

Põhimõtteliselt pakub wizard viite valikut:


1) Remote access (dial-up or VPN): See paneb püsti serveri, et lubada sissetulevaid remote access ühendusi, kas siis dial-up'i või VPN kaudu.

2) Network address translation (NAT): See variant paneb püsti serveri, et pakkuda NAT teenust klientidele privaatses võrgus, selleks et saada ligi Internetile.

3) Virtual private network (VPN) access and NAT: See paneb püsti serveri, et lubada Internetist sissetulevaid VPN ühendusi ja aadresside transleerimisega (NAT) kaitstud ühendusi kohtvõrgust Interneti suunal

4) Secure connection between two private networks: Pane tööle serveri "demand - dial" või pidevühenduse erinevate võrkude vahele, milles antud server käitub ruuterina.

5) Custom configuration: Võimaldab konfigureerida teenuseid RRAS'iga kasutamiseks käsitsi. Need on siis NAT, LAN Routing ja VPN.

Tasub tähele panna, et juhul kui Windows Firewall - tulemüüri teenus on käivitatud, siis RRAS teenust ei saa käivitada. Juhul, kui on soov kindlasti RRAS teenust käivitada, tuleb avada Windowsi teenuste konsool "Services" ja sealt seisata Windows Firewall ning panna teenus Disabled olekusse, et see enam alglaadimisel ei käivituks.

Peale seda tuleks taaskäivitada RRAS installeerimise wizard.

Remote access (dial-up or VPN)

Network address translation (NAT)

Virtual private network (VPN) access and NAT

Secure connection between two private networks

Custom configuration

RRAS Teenuse konfigureerimine

Kasutatud materjalid

http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc730711(WS.10).aspx http://technet.microsoft.com/en-us/library/cc754634(WS.10).aspx http://www.itechtalk.com/thread1695.html http://www.tech-faq.com/routing-and-remote-access-service.html http://www.youtube.com/watch?v=wpt2z3LA0dQ

Autor

Tiit Maripuu AK22