Regedit.exe

From ICO wiki
Revision as of 23:15, 11 October 2010 by Uluuk (talk | contribs)

Regedit.exe

Mis on Regedit.exe?

Regedit on hierarhiline keskandmebaas mis sisaldab windowsi konfirugatsiooni, kasutajate, rakenduste ja riistvaraseadmete jaoks süsteemi konfigureerimiseks vajalikke faile. Register sisaldab infot mida Windows oma töötamise ajal pidevalt kasutab. Näiteks iga kasutaja profiili, installitud rakenduste, kaustade, rakenduseikoonide atribuudilehesätete, riistvara ning portide kohta. Millal iganes kasutaja teeb muudatusi Control Panelis või installeerib tarkvara või midagimuud, siis on koheselt muutused talletatud Registrisse. Regedit on Windowsiga kohe kaasas.

Register on kui registritaru ja iga taru sisaldab tugifaile. Kõigi tarude (v.a HKEY_CURRENT_USER) tugifailid asuvad opsüsteemide Windows NT 4.0, Windows 2000, Windows XP, Windows Server 2003 ja Windows Vista puhul kaustas %SystemRoot%\System32\Config. Taru HKEY_CURRENT_USER tugifailid asuvad kaustas %SystemRoot%\Profiles\Username. Nendes kaustades asuvate failide nimelaiendid näitavad neis failides sisalduvate andmete tüüpi. Ka nimelaiendi puudumine võib vahel näidata seda, mis tüüpi andmeid fail sisaldab.

Registritaru Tugifailid


Registritaru Tugifailid HKEY_LOCAL_MACHINE\SAM Sam, Sam.log, Sam.sav HKEY_LOCAL_MACHINE\Security Security, Security.log, Security.sav HKEY_LOCAL_MACHINE\Software Software, Software.log, Software.sav HKEY_LOCAL_MACHINE\System System, System.alt, System.log, System.sav HKEY_CURRENT_CONFIG System, System.alt, System.log, System.sav, Ntuser.dat, Ntuser.dat.log HKEY_USERS\DEFAULT Default, Default.log, Default.sav