Difference between revisions of "Talk:BIT"

From ICO wiki
(Lõpptoote retsensioon: new section)
(Lõpptoote retsensioon)
Line 11: Line 11:
 
''Retsenseeris PenguinHorde.''
 
''Retsenseeris PenguinHorde.''
  
== Lõpptoote retsensioon ==
+
== Lõpptoote retsensioon meeskonnalt Incman ==
  
test
+
Meeskonnal BIT on valminud kena programm erinevate projektide haldamiseks. Meeskonnaliikmed on suutnud kõik endale püstitatud ''must have'' eesmärgid edukalt täitnud. ''Nice to have'' funktsionaalsused said ilmselt natuke liiga optimistlikud.
 +
 
 +
Mis oli hästi:
 +
*Rakendus avaneb .exe failist ning puudub vajadus eraldi andmebaasi loomiseks.
 +
*Visuaalselt on rakendus ilus ja puhas, info on konkreetselt kuvatud.
 +
*PDFi tegemine on väga lahe funktsionaalsus.
 +
*Rakenduse kood on ilusti kihtideks jaotatud.
 +
*Kenasti on jälgitud MVVM arendusmustrit.
 +
*Kood on puhas ja jälgitav ning meetodid on dokumenteeritud.
 +
 
 +
Märkused:
 +
*Veidi tüütud on aknad, mis peale uue projekti lisamist ja muutmist ette hüppavad. Kasutaja tagasiside võiks toimuda näiteks vaate sees.
 +
*Projekti teemade ja eesmärkide muutmise vaatest ei saa tagasi projektivaatesse -> võiks olla nupp "Tagasi" nagu projekti lisamise vaatel.
 +
*Pealehele minek on millegipärast väga aeglane(ilmselt andmepäringute tõttu?).
 +
*Kasutajaloo lisamisel  rakendus sulgub, kui proovida ilma teemata lisada. Võiks anda tagasisidet.
 +
 
 +
Valminud on minimalistlik ja visuaalselt kena rakendus, milles on kõik planeeritud funktsionaalsused olemas. Programmikood on väga hästi loetav ja arusaadav(enamjaolt ka dokumenteeritud). Täiendada saaks veel ''quality of life'' uuendustega ning rakenduse kiiremaks tegemisega.

Revision as of 19:07, 28 January 2016

Meeskond BIT teeb rakendust, millega lihtsustada ärianalüüsi nõuete haldust. Esimesena jääb silma, et visuaalne pool on eraldi välja toodud - see on väga positiivne, kuna lihtsustab rakenduse töö ettekujutamist. Visuaalse poole kirjeldus näitab ka seda, et rakenduse funktsioone on rohkem süviti arutatud, et oskaks erinevaid vaateid välja tuua.

Kahjuks muutub edasine pilt segasemaks. Esimesena tekib küsimus selles osas, kellele on antud rakendus mõeldud. Sellest, kes on rakenduse kasutaja, sõltub kõik edasine. Kui kasutajaks on ka äriosapool, muutub programmi eesmärk ja kasutamine tugevalt, kuna ei saa eeldada, et äriklient tajub kasutajalugude tausta ja oskab neid õigesti kirja panna või vastavalt vajadusele kommenteerida. See töö peaks siiski jääma pigem analüütikule. Ehk oleks mõttekam programmi nõnda teha, et põhikasutaja on analüütik, kes saab äriosapooltega kokku, kaardistab olukorra ja lisab kasutajalood. Edasi saab teha koostööd programmeerijatega, et olla kindel, et kõik kasutajalugudest samamoodi aru saavad.

Äridomeeni mudel tekitab samuti küsimusi. Kasutuslugu ja kasutuslugu_sisu on mõlemad seotud olekuga - see tundub üleliigne, kuna ilmselt ei saa nõnda olla, et sisu olek on "valmis" ja kasutusloo olek seda pole. Lisaks peaks nende tabelite puhul ilmselt tegu olema sama asjaga, kuna kasutuslool on sisu juba olemas - jääb segaseks, milleks on seda vaja eraldi tabelina välja tuua.

Lisaks pole kindel, kas meeskond on täpselt aru saanud user story ja user case'i sisust - tasub lugeda lisa näiteks Business Analysti artiklist www.batimes.com/articles/user-stories-and-use-cases-dont-use-both.html.

Rakenduse idee on hea, aga realisatsioon jääb praegusel hetkel veel segaseks. Aitaks see, kui kasutaja täpsemalt defineerida ja kindlaks teha, et rakenduse võimalused vastavad selle kasutaja võimalustele ja oskustele (pole mõtet klienti programmeerimise taustinfoga segadusse ajada, neilt peab info kätte saama vastavate oskustega isik).

Retsenseeris PenguinHorde.

Lõpptoote retsensioon meeskonnalt Incman

Meeskonnal BIT on valminud kena programm erinevate projektide haldamiseks. Meeskonnaliikmed on suutnud kõik endale püstitatud must have eesmärgid edukalt täitnud. Nice to have funktsionaalsused said ilmselt natuke liiga optimistlikud.

Mis oli hästi:

  • Rakendus avaneb .exe failist ning puudub vajadus eraldi andmebaasi loomiseks.
  • Visuaalselt on rakendus ilus ja puhas, info on konkreetselt kuvatud.
  • PDFi tegemine on väga lahe funktsionaalsus.
  • Rakenduse kood on ilusti kihtideks jaotatud.
  • Kenasti on jälgitud MVVM arendusmustrit.
  • Kood on puhas ja jälgitav ning meetodid on dokumenteeritud.

Märkused:

  • Veidi tüütud on aknad, mis peale uue projekti lisamist ja muutmist ette hüppavad. Kasutaja tagasiside võiks toimuda näiteks vaate sees.
  • Projekti teemade ja eesmärkide muutmise vaatest ei saa tagasi projektivaatesse -> võiks olla nupp "Tagasi" nagu projekti lisamise vaatel.
  • Pealehele minek on millegipärast väga aeglane(ilmselt andmepäringute tõttu?).
  • Kasutajaloo lisamisel rakendus sulgub, kui proovida ilma teemata lisada. Võiks anda tagasisidet.

Valminud on minimalistlik ja visuaalselt kena rakendus, milles on kõik planeeritud funktsionaalsused olemas. Programmikood on väga hästi loetav ja arusaadav(enamjaolt ka dokumenteeritud). Täiendada saaks veel quality of life uuendustega ning rakenduse kiiremaks tegemisega.