Talk:Baller

From ICO wiki
Revision as of 00:25, 15 January 2013 by Mpahk (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

1. retsensioon (11.11.2012)

Retsensiooniks sai valitud meeskond "Baller". Kuna nende XNA baasil olev seiklusmäng meenutas mingil määral enda meeskonnaga tehtavat mängu (sarnasust oli nii palju, et pall mis liigub maailmas), siis oleks huvitav näha milline oleks lõpptulemus.

Rakenduse eesmärk on suhteliselt selgelt kirjeldatud. 2D Arcade mäng mille eesmärk pole inimest närvi ajada vaid pakkuda mänguvõlu. Peategelasega saab liikuda nuppude abil.

Tööjaotus oli taaskorda lühidalt, aga konkreetselt kirjeldatud. Lõpplahenduses sooviks näha Lennarti "color detectioniga tuvastada solid ja not solid pinda", kuna lahendus pakuks huvi. Tööjaotuse juures jääb mulje, et põhilise osa mängust teeks valmis Lennart ning ülejäänud teeksid nö kõrvalülesandeid. Samas on ära märgitud, et tegu on ikkagi ühtse meeskonnaga, et kui keegi hätta jääb ei oota tühja kuna ei oska vaid küsib abi ja teine annab nõu.

Lõpproduktis sooviks näha 'must have' osas lubatud funktsionaalsusi (usun et näeb ka). "Probleemid ja raskused tekivad kindlasti mängu füüsikas ja levelite loomises, sest need on projekti mahukaimad ning peadmurdvaimad komponendid." - omad kogemused on näidanud siiamaani, et need pole ainsad peadmurdvad osad. Näiteks leidub ka levelite vahetamine ja menüüde korrektne lahendus. Eriti tuleb vaeva näha, et asi oleks OOP (Ilma selleta korraliku mängu ei tee).

Kokkuvõttes tundub, et on hakkaja meeskond kes on valinud täiesti teostatava ülesande.

2. retsensioon (14.01.2013)

Meeskond Baller sai valmis 2D mänguga, kus peategelaseks (ja ainsaks tegelaseks) on maagiline 8-ball. Mäng ise oli lühike - lubati tasemeid, aga saime taseme, lubati W klahvi ning hoopis saime tühiku.

Mõned kommentaarid A Bunch Of Asians meeskonna liikmete poolt:

Mängu kirjutajatel on kaustas Common päris kena mängu nuppude pilt, mida nad oleks võinud kasutada kuidagi. Bounce Content alt võib leida päris palju huvitavaid pilte mida ei kasutata mängus üldse, seega on nad seal täiesti ilma asjata. Koodi solution explorerist võib leida päris mitu debugView-sid mida pole sinna vaja. Koodi on sisse toodud Farseer Physics XNA, mis jätab mulje, et kastutajad on ainult selle lisanud ning ise pole midagi kirjutanud, panid ainult pildi pallist ja mõned objektid ning valmis. Bounce.cs on sama mis game1.cs, kus on tegijatel isegi kommentaare lisatud, kust algavad need objektid mille nad on Farseeriga sisse toonud (kiik, sild, jne). ScreenSystemis on tehtud eraldi klassid. BackgroundScreen on tausta jaoks, mis on ka arusaadav, kuid Camera2D klassis on päris huvitavad meetodid, mida ei kasutata mängus, ntx mingid kaamera zoom vaated ja moveCamera vaated. Ma pole kindel, kas mängu tegijad teavad, et neil on väga palju klasse mida nad ei kasuta...
- Madis

Lõpptoodet on raske nimetada lõpptoodeks kuna enamus lubatust on puudu. Rohkem annab prototüübi mõõdu välja. Kuigi see mis valmis on ilus, seda tundub arvestades sellega ,et mäng on tehtud füüsika mootoriga. Ma loodan et tiimi baller liikmed täiustavad oma lõpp-produktis sest mängul endal tundub olevat potensiaali, kuigi tegu on mingil määral leiertatud ideega, nimelt olen kokku puududnud väga sarnaste mängudega mitmetel platvormidel. Koodi on raske hinnata kuna selleks peaks teadma vastavat füüsikamootorit, et teada milliste katsumustega kokku puuduti ja kui palju koodist on mujal võetud ja mis ise kirjutatud.
- Kaur

Eriti mõnus on see, et füüsika mootor on valmis kirjutatud, mis töötab minu arvates väga hästi. Sild ja kiik kõikus toredalt ning kastide pihta veeremisel lendasid needki laiali. Ära peaks mainima selle, et taolisi mänge on kuhjaga. Kahjuks oli mängus ainult üks level ning seegi polnud eriti huvitavaks tehtud. Oleks tahtnud natuke pikemalt mängida. Mingi punkti tabel oleks samuti tore olnud.
- Kaspar

Nutikas oli neist võtta mall füüsikaga ette ja teha mäng kokku, aga mäng polnud visuaalselt ilus. Samuti olid puudu juhendid, kuidas korralikult mängida. Üsna igav oli ka niisama veereda palliga mööda joont, mingi stoori oleks võinud olla.
- Kristi

A Bunch Of Asians meeskonna liikmete ootused-lootused purustati põhiliselt sellega, et lubati enamat kui tuli. Põhiliseks märkuseks tuli kasutatav füüsikamootor. Viimane töötas nii nagu peakski, aga jääb mulje, et füüsikamootor on sisse imporditud, kasutatud olemasolevaid objekte (pluss pall) ja kõik. Peale olemasoleva kasutamise ehk füüsikamootori, ootaks veel lahendusi mängule. Isegi need oleks head olnud mida lubati (ja me ei mainigi veel lubatud level editori)


Mardo Pahk
A Bunch Of Asians meeskonna projektijuht