Talk:Kirves: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
(Created page with "==XML failide retsensioon meeskonna "TÜC" poolt== Meeskonna "Kirves" xml failid on tehtud raamatukogu kohta. Neil on tehtud 1 XML fail, 1 XMLi skeemifail ja 2 XSLT faili, nii n…")
 
Line 20: Line 20:


Meie meeskonna arvates on tegemist põhjaliku tööga ning kõik nõutud kriteeriumid on samuti täidetud.
Meie meeskonna arvates on tegemist põhjaliku tööga ning kõik nõutud kriteeriumid on samuti täidetud.
==XML failide retsensioon meeskonna "MRPD" poolt==
Retsentseerisime meeskonna „Kirves“ loodud XMLi kui ka XSLT-faile.<br>
<br>
Meeskond on oma teemaks valinud raamatukogu ning selles leiduvad teavikud. <br>
<br>
XML on loodud korrektselt ning väga hästi läbimõeldud, kasutades arvukalt loogilisi dimensioone. XML failile lisab sisu kategooriate kasutamine, mis võimaldab ka mitmekesisemat pärimist. Kasutatud on ka id-sid, zanre.  Positiivsena võib veel välja tuua CDATA kasutamise, mis hoiab pära XML parsimise errorid. <br>
<br>
XML skeemifailis olevad väärtustüübid on õigesti valitud, raiskamata liialt mäluruumi.<br>
<br>
XSLT faile on loodud kaks ning nende päringud on erinevad, lisaks on XSLT päringud loodud korrektselt ning mitmekesiselt. Esimesel juhul päritakse teavikud kategooriate järgi ning teisel juhul moodustatakse teavikutest tähestikulises järjekorras nimekiri. Pärimisel on kasutatud on erinevaid võtteid – nii foreach kui ka sort, samuti on loodud ka vahemuutujad pärimise lihtsustamiseks.<br>
<br>
Failid on selgesti loetavad ning korrektselt vormistatud, XML failis jäetud vahetühikud muudavad koodi lugemise hõlbsamaks. <br>
<br>
Võib väita, et meeskond on püstitatud ülesandega edukalt ning korrektselt hakkama saanud, täidetud on kõik ettemääratud kriteeriumid.

Revision as of 12:50, 16 March 2014

XML failide retsensioon meeskonna "TÜC" poolt

Meeskonna "Kirves" xml failid on tehtud raamatukogu kohta.

Neil on tehtud 1 XML fail, 1 XMLi skeemifail ja 2 XSLT faili, nii nagu ülesandes nõutud.

Raamatukogus olevaid teavikuid on võimalik jaotada kategooriate järgi. Võimalikud kategooriad on XMLis eraldi välja toodud, milleks on lauamäng, raamat ja ajakiri. Raamatukogus olevad teavikud võivad olla erinevates keeltes. Teavikutel on erinevad grupid, mis eraldavad need teavikud keelte järgi. Selleks on pandud grupi atribuudiks vastavate teavikute keel.

Igal teavikul peavad olemas olema kohustuslikud atribuudid nimega id, saadavus, autor, pealkiri ja aasta. Lisaks on teavikul määratud asukoht raamatukogus, kus atribuudina on kood, mis on kohustuslik.

Igal teavikul on oma zanrid, neid zanreid võib olla mitu ja nende sisu on ümbritsetud CDATAga, mis on hea, sest siis ei teki zanrite sisestamisega probleeme.

XML failis on kasutatud enamat kui 4 loogilist dimensiooni. Failis on kasutatud hulgaliselt atribuute erinevatel tasemetel ja kasutatud atribuudid on keerulisemald kui lihtsalt id lisamine. XMLi skeemifailis on üle vaadatud automaatselt genereeritud muutujate tüübid ja need soblikumaks tehtud.

Meie tiimi meelest oleks võinud XML failis lisaks ka teaviku atribuudile pealkiri CDATA ümber lisada. Esimene XSLT fail kuvab teavikud kategooriate järgi.

Kõik XML failis olevad kategooriad käiakse läbi ja kirjutatakse nende väärtus HTML listi. Iga kategooria alla tehakse alam list sellesse kategoorasse kuuluvate teatmike pealkirjaga. Selles XSLT failis kasutatakse nii tsüklite kui muutujate tegemist ning tingimuste testimist ja väärtuste välja kuvamist.

Meeskonna “Kirves” teine XSLT fails on välja toodud veidi rohkem andmeid. Seal kuvatakse teavikud nende tähestikulises järjekorras ja olemasolevad andmed nende teavikute kohta. Selles failis on samuti kasutatud tsükleid, muutujaid ja väärtuste välja kuvamist. Lisaks on kasutatud ka sorteerimist.

Meie meeskonna arvates on tegemist põhjaliku tööga ning kõik nõutud kriteeriumid on samuti täidetud.

XML failide retsensioon meeskonna "MRPD" poolt

Retsentseerisime meeskonna „Kirves“ loodud XMLi kui ka XSLT-faile.

Meeskond on oma teemaks valinud raamatukogu ning selles leiduvad teavikud.

XML on loodud korrektselt ning väga hästi läbimõeldud, kasutades arvukalt loogilisi dimensioone. XML failile lisab sisu kategooriate kasutamine, mis võimaldab ka mitmekesisemat pärimist. Kasutatud on ka id-sid, zanre. Positiivsena võib veel välja tuua CDATA kasutamise, mis hoiab pära XML parsimise errorid.

XML skeemifailis olevad väärtustüübid on õigesti valitud, raiskamata liialt mäluruumi.

XSLT faile on loodud kaks ning nende päringud on erinevad, lisaks on XSLT päringud loodud korrektselt ning mitmekesiselt. Esimesel juhul päritakse teavikud kategooriate järgi ning teisel juhul moodustatakse teavikutest tähestikulises järjekorras nimekiri. Pärimisel on kasutatud on erinevaid võtteid – nii foreach kui ka sort, samuti on loodud ka vahemuutujad pärimise lihtsustamiseks.

Failid on selgesti loetavad ning korrektselt vormistatud, XML failis jäetud vahetühikud muudavad koodi lugemise hõlbsamaks.

Võib väita, et meeskond on püstitatud ülesandega edukalt ning korrektselt hakkama saanud, täidetud on kõik ettemääratud kriteeriumid.