Talk:Meeskond "2: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 42: Line 42:


Rauno Rüga, D21
Rauno Rüga, D21
==Arvamus==
Esimene pilk mängule ja kohe sai aru kellele mäng on tehtud :-)(arvestades õppejõu eelistusi). Meeldis väga see, et mängu tööle pannes tuli kohe juhend kuidas mängu mängida ja mida vajutada, ei pidanud ise pead vaevama ja katsetama. Kui juba nii palju vaeva nähti, siis oleks võinud veel nime sisestamine ka olla, oleks tore olnud vaadata skoori pealt hiljem oma nime. Hetkel kuupäev ja punktid. Kood on ilusti kommenteeritud ning klasse on ka piisavalt. Wikit peab ikka tükk aega kerima kui alla jõuab, see võttis vist projektist pool aega.
Tore mäng lapsele.
'''Janar Tooming DK 21'''

Revision as of 23:44, 15 December 2010

Kindlasti üks windowsi fännide lemmik! Mängu idee on hästi omapärane ja huvitav ja huvitav graafika. üsna kaval lahendus cheatimise võimalus ainult xbox mängijatele võimaldada, sest enamus siiski arvatavasti mängib mängu arvuti peal ning pole xboxi pulti ning sellega väheneb cheatijate arv. Mäng ise tundub natukene liiga raske. Kuid muidu mängu ülesehitus ja kõik on normaalne. Demomise ajal tekkisid küll mõned viperused kuid muidu korralik töö. Meeskonna wiki on ka päris korralik. Hästi tehtud!

Jaak Lehtsalu D22

Mängu arvustus

Rääkides antud projektist, siis positiivne oli see, et kõik sai õigeks ajaks valmis ning põhinõuded, mis seatud olid, need said täidetud. Küll oleks saanud paremini alati teha, näiteks oleksite võinud valida mõne normaalse arenduskeskkonna (codeplex, google code vms), oleksite saanud kogemuse võrra rikkamaks, kuidas tegelikult suurte rakenduste arendus käib, google docis igaljuhul mitte. Ka võiks mängus näha top skoori kohe algul, sest vahel ei pruugi mängu käigus nii kaugele jõuda ( allpool 3 punktis räägin miks ).

Ma arvan, et ühtteist oleks saanud teha paremini, järgnevalt mõned punktid:

1)Kommentaarid kogu projekti klassides olid väga kummalised. Mõnel pool oli kasutatud ametliku C# kommenteerimise stiili, siis jälle puudusid kommentaarid ja järgmisena oli kasutatud vaid // kommentaari ees. Puudus kindel stiil.Lõpuversioonist oleks võind välja jätta ka sellised kommentaarid nagu "uuesti m2ngimisel saab esimese tulemuse[21:38:18] Miina: uuesti mängimisel saab sama tulemuse, mis enne v? - t2pselt nii.".

2)Teiseks oleks võinud olla mänguolek enum, mitte int, sest kuskil koodi keskel on väga raske aru saada, midasee olek = 3 peaks tähendama, kui aga oleks kasutanud enumit, näiteks:

enum State{

Menu = 0,

Game = 1,

Pause = 2,

Score = 3,

Level2 = 4

}

State currentState = State.Menu;

Ja siis seda kasutanud koodis:

if(currentState == State.Menu)...

Oleks kindlasti olnud kood paremini loetavam.

3)Mängisin ka mängu ja panin tähele, et mäng jookseb tihti kokku just siis, kui peaksin nn surma saama. Põhjuse leidisn ka ülesse, ehk kui saad surma, siis paneb update meetod mänguoleku 3 peale ehk siis skooride kuvamise peale, ning peale seda hakkab failist skoore välja lugema. Failidega tegelemine on teadagi alati aeglasevõitu võrreldes teiste tegevustega, ning see võtab aega.Siis tekkisgi selline olukord, et samal ajal kui mänguolek on 3, siis tahab mängu joonistav osa joonistada Topskoor klassis paikneva meetodiga skoore, kuid kasutab ta ühte muutujat, keda algväärtustatakse loeskoorid meetodis, muutujani aga pole veel jõutud, kuna tegeletakse ilmselt veel failiga ja nii ongi error.Oleksite võinud ka peaklassis, mis kogu tegevust juhib update meetodit jagada laiali mitmeks meetodiks, oleks ka loetavus parem.

Hea asjana võib mainida, et idee oli orginaalne, kuigi kas keegi ka pikemalt kui prooviks seda mängu mängiks, see pole enam nii kindel.


Rauno Rüga, D21


Arvamus

Esimene pilk mängule ja kohe sai aru kellele mäng on tehtud :-)(arvestades õppejõu eelistusi). Meeldis väga see, et mängu tööle pannes tuli kohe juhend kuidas mängu mängida ja mida vajutada, ei pidanud ise pead vaevama ja katsetama. Kui juba nii palju vaeva nähti, siis oleks võinud veel nime sisestamine ka olla, oleks tore olnud vaadata skoori pealt hiljem oma nime. Hetkel kuupäev ja punktid. Kood on ilusti kommenteeritud ning klasse on ka piisavalt. Wikit peab ikka tükk aega kerima kui alla jõuab, see võttis vist projektist pool aega. Tore mäng lapsele.

Janar Tooming DK 21