Talk:Meeskond "Alphabook": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
(Created page with ''''Rakendus''' Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute…')
 
No edit summary
Line 20: Line 20:


'''Rauno Rüga, D21'''
'''Rauno Rüga, D21'''
==Arvamus==
Wiki oleks võinud olla natuke põhjalikum.
Uut raamatut sisestades saab raamatu profiili lisada pealkirja, autori ja aasta. Samas raamatute nimekirja „Raamatud“ all vaadates aastat ei kuvata.  Samas aruannete all aasta jällegi kuvatakse, seega pole tegu erilise probleemiga.
Meeldib see, et kogu protsess on lõpuni läbi mõeldud – on nii „Laenuta“ kui ka „Tagasta“.
Hea ja loogiline on, et raamatut välja laenutades hüppab raamat kohe kasti „Tagasta“ (ja vastupidi) . Seega on väga hästi näha, millised raamatud hetkel kodus laenutamiseks vabad on ning ühte raamatut ei saa samaaegselt välja laenata mitmele sõbrale korraga.
Aruanded töötavad korralikult. Andmed kuvatakse aruannete all tabelina, mille abil on hea ja mugav rida pidada.
Analoogse tabelina võiksid andmed olla kuvatud ka „Raamatud“ all.  See lihtsustaks õige raamatu leidmist. Juhul kui ei soovi kuvada tabelina, võiks abi olla raamatute tähestikulisse järjekorda seadmisest. Hetkel on raamatu leidmine pisut ebamugav, kuna andmed on kuvatud liiga üksteisel seljas.
Hoolimata viimati nimetatud väiksest ebamugavusest on  tegelikult tegemist loogilise ülesehitusega ja täiesti toimiva koduraamatukoguga.
'''Janar Tooming DK21'''

Revision as of 23:07, 15 December 2010

Rakendus

Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute lisamine, laenamine, kasutajate administreerimine jne töötavad nii nagu tabid ja nupud juhatavad. Mis oleks võinud olla natuke teisiti, on kasutajale tagasiside kuvamine. Hetkel jääb näiteks peale laenutuse lisamist tekst "Laenutus on lisatud!" nii kauaks laena tabi alla, kuni mul rakendus lahti on, niiet kaua aega eemal olles näiteks raamatuid lisades võib sellelsse tabi tagasi tulles tulla üllatusena, et mis laenutus see lisatud on. Selle oleks võinud tabe vahetades ära nullida. Ka tundus, et kui muuta kellegi kasutajanime, siis need muutused ei kajastu kohe Tagastuse tabelis, vaid peab selleks rakenduse uuesti käivitama.


Lähtekood

Programmi lähtekood on hästi loetav, põhifunktsionaalsused on ilusti paigaldatud eraldi klassides. Küll aga oleks võinud olla rohkem kommentaare, mis osades klassides olid olemas, osades mitte. Korralikult oli lahendatud ka see, et klasside muutujad olid privaatsed ning nende muutmiseks kasutati properteyd.


Wiki

Wiki lehtelt saab küll tegevuste logi ning rakenduse koos lähtekoodiga kätte, kuid muus osas on infot küllalt vähe, oleks võinud olla kindlasti lühike kirjeldus rakenduse kohta, et mida see teha võimaldab ja kuidas. Lisaks ka näiteks kasutatud tabelid ja kuidas nad omavahel seoses on.


Rruga 17:07, 15 December 2010 (EET)

Rauno Rüga, D21


Arvamus

Wiki oleks võinud olla natuke põhjalikum. Uut raamatut sisestades saab raamatu profiili lisada pealkirja, autori ja aasta. Samas raamatute nimekirja „Raamatud“ all vaadates aastat ei kuvata. Samas aruannete all aasta jällegi kuvatakse, seega pole tegu erilise probleemiga. Meeldib see, et kogu protsess on lõpuni läbi mõeldud – on nii „Laenuta“ kui ka „Tagasta“. Hea ja loogiline on, et raamatut välja laenutades hüppab raamat kohe kasti „Tagasta“ (ja vastupidi) . Seega on väga hästi näha, millised raamatud hetkel kodus laenutamiseks vabad on ning ühte raamatut ei saa samaaegselt välja laenata mitmele sõbrale korraga. Aruanded töötavad korralikult. Andmed kuvatakse aruannete all tabelina, mille abil on hea ja mugav rida pidada. Analoogse tabelina võiksid andmed olla kuvatud ka „Raamatud“ all. See lihtsustaks õige raamatu leidmist. Juhul kui ei soovi kuvada tabelina, võiks abi olla raamatute tähestikulisse järjekorda seadmisest. Hetkel on raamatu leidmine pisut ebamugav, kuna andmed on kuvatud liiga üksteisel seljas. Hoolimata viimati nimetatud väiksest ebamugavusest on tegelikult tegemist loogilise ülesehitusega ja täiesti toimiva koduraamatukoguga.

Janar Tooming DK21