Talk:Meeskond "Alphabook": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary
 
(29 intermediate revisions by 15 users not shown)
Line 85: Line 85:


Siim Aaver D21
Siim Aaver D21
==Programmi arvustus==
Lähtekood oli selgesti loetav, kõik oli ilusti eraldi klassidesse paigutatud. Võib-olla oleks võinud olla paar kommentaari rohkem, kuid sai ka ilma aru kõigest.
Kasutajaliides oli minu jaoks täiesti piisav - sai teha täpselt seda, mida vaja. Ei olnud midagi üleliigset ega ka midagi puudu. Üks asi jäi silma - kui laenutasin alguses raamatu, tekkis silt, et raamat laenutatud. Kui seejärel tagastasin raamatu sama sessiooni ajal, jäi see kiri alles.
Muidu kõik väga hästi - eesmärk täidetud ja töötav programm - hea töö!
Miina Sikk D21
----
==Arvustus==
Programm toimib, kuid minu arvates võiks üldine kujundus parem olla. Ainuke funktsioon, millest ma puudust tunnen, on kasutaja kaupa laenutuste otsimine. Häirib programmi pikk käivitusaeg ning tabide vahetamisel tekkiv viide.
Klasside kasutus ja koodi üldmulje on hea. Juhin tähelepanu sellele, et salasõnade krüpteerimata kujul koodis hoidmine ei ole eriti hea idee.
Wiki on veidi liiga tühi, tahaks vähemalt näha inimeste tööülesandeid.
Muidu täitsa hästi realiseeritud lihtne raamatukogu.
Janno Tomingas
D22
----
Esimene asi, mis silma hakkab, on väga minimalistlik kasutajaliides, mis oli samas lihtsasti arusaadav kui natukene imelik vormiloogika välja arvatud. Mulle isiklikult selline lähenemine meeldib. Paari alamlehe avamisel oli tuntav viivitus, mis häirib ja mis sellise lihtsa programmi puhul ei ole õigustatud. Vorme kasutades panin tähele, et mitmete väljade puhul oli kontroll puudulik või üldse puudu. Näiteks õnnestus mul sisestada raamatuid aastaga 20000 ja panna aastaks üldse tekst. Lisaks oli vähemalt ühes kohas olukord, kus peale muutmist mingi sisestamisrežiimi aga välju tühjaks ei tehtud. Kõigele muule lisaks paistis puudu olevat SQL päringutes kasutatud muutujate kontroll mistõttu märgi ' kasutamine põhjustas errorteateid ja vigaseid sisestusi.
Koodi uurima hakates paistis kõigepealt silma ORM tüüpi lähenemine asjadele, mis mulle meeldis. Üldse oli koodi pool enamvähem korralik, ka kommentaarid olid enamasti olemas. Mis mind aga häiris oli see, et iga andmebaasi kasutamise jaoks loodi ühendus uuesti. See tekitab jõudluseprobleeme ja ühtlasi tähendab vajadust iga kord ühendus käsitsi sulgeda.
Kokkuvõttes oli mitmetest probleemidest hoolimata tegemist kasutamiskõlbliku programmiga.
Valdar Vaht D22
----
Kujundus ja disain on väga blank, see jäi esimesena silma. Pole viitsitud kuupäevade formattimisega ka tegeleda, tähtajad raamatu tagastamisel/laenutamisel üldiselt ei käi sekundilise täpsusega :) Võib-olla teil käib, aga ma leian, et oleks loetavam ja mugavam kuvada ainult kuupäev. Oleks võinud olla ka raamatute otsimise/sorteerimise süsteem laena/tagasta tab'is, käsitisi eriti listi läbi uurida ei viitsiks :) . Veel, ma sain unhandled exceptioni, kui ma lisasin uue raamatu ja siis proovisin tagastamisi kuupäeva järgi sorteerida
Exception Text **************
System.ArgumentException: Object must be of type DateTime.
ehk tahaks teie orm siinkohal natuke täiustamist :)
Kood muidu on hästi loetav ja loogiline, funktsionaalsused eraldi klassides nagu olema peab.
Wiki oleks võinud olla põhjalikum, aga põhiasjad saab kätte.
Üldiselt asi töötab ja saab asja aetud, kuigi update'i tahaks väga :)
Indrek Kõue D21
------------
Lõpuks ometi leidsin ühe töö, kus saab vähemalt installika alla laadida, programmi saab ainult svn-s vaadata, v.a. andmetabel.
Rakendus töötab ilma tõrgeteta. Kuigi esmakasutajal on alguses raske pihta saada, mida sellega tegema peab. Edasiarendades võiks kujunduse või kirjadega juhatada kasutajat, mille jaoks mingi menüükast või nupp  mõeldud on ja mis järjekorras neid kasutama peab.
Kood on tehtud Windows Formsi rakendusena,  saab mugavalt sql-lauseid kirjutada, mu enda projekti WPF-rakendusega nägin mitu päeva vaeva, et aru saada, kuidas seda andmebaasiga ühendada. WPF on loodud selleks, et elu liiga lihtne ei oleks.
Õnneks on wiki suhteliselt tyhi, ei pea mingit tüütut jura hambad ristis läbi pealuu ajama.
Mailis Toompuu D22
------------
Kõik tundub töötavat ning disaini osa pealt on kokku hoitud, kuid silma ei häiri miski. Raamatutest on ülevaade üpris kehv- need võiks olla tähestikujärjekorras. Meeldis see, et laenutus oli tehtud üpris lihtsaks, ei jäänud miski arusaamatuks.
Wikis oleks võinud olla ka tööjaotus ja väikene õpetus kuidas programmi käsitleda. Näiteks ei olnud teada mida teeb "Aruanded" link kuniks ise proovisin. Üldmulje programmist siiski hea kui kõrvale jätta need eelpool mainitud pisiasjad. Väga lihtne kasutada ja isegi kasulik!
Allar Märk D-21
------------
Miinused:
Kuna programm töötab läbi võrgu jooksval mysql serveril, siis väga suur bugi on see kui pole kasutajal neti ühendust või kui tõmmata netikaabel välja siis tuleb pikalt unhandlimata mysql erroreid ning programm annab saba.  Lisaks on suur miinus see, et andmebaasi connection string  on hardcodetud ning sql päringud on otse koodis kirjas.
Kahtlane on ka see, et kui Raamatud või Kasutajad tabil muuta andmeid ja mingit jama sinna sisestada siis kasutajale kuvatakse ikka teade, et „Andmed muudetud“ kuid tegelikult neid ei muudetud.  Lisaks on bugi veel, kui sisestada textboxi väärtuseks (’) siis tuleb kohe unhandlimata mysql error, mis kisab invalid syntaxit
Raportites, kus on näha kuupäev on konventeerimine vigane, kuna kuvatakse kuupäev + aeg, mis on alati 0:00:00
Ei ole võimalik raamatuid kustutada, ega otsida
Kujunduse poole pealt oleks võinud olla sutsu värvilisem kuna selline plain white ilma mingi värvita on natuke igav.
Plussid:
Põhifunktsionaalsus töötab. Päris igasugust jama ei saa sisestada igalpool. Lisaks on olemas erinevad raportid. Kuna andmebaas jookseb üle võrgu siis kogurakenduse suurus on suhteliselt väike.
Source kood on nähtav ning ilusti kommenteeritud. Samuti on kood lihtne ja loetav.
Kokkuvõteks arvan ma et asi on sutsu läbimõtlemata tehtud. Asja oleks saanud paremini realiseerida kui oleks tehtud rakendus,  mis jookseb lokaalselt. Klientide profiili ei ole ning ei peeta järge „hapude“ laenutuste suhtes. Samuti on klientide ja raamatute haldus natuke nadi. Samas laenutamine, tagastamine ja raportid töötavad väga normaalselt ja eesmärk on realiseeritud.
Toomas Soha D-21
-----------------
Meeskonna projekti tulemi sain arvutisse installitud ja ka programm avanes ilma probleemideta. Programmis sain luua kasutajaid, lisada raamatuid, laenutada raamatuid ja neid ka vajadusel tagastada. Siinkohal kahjuks rohkem head välja tuua ei ole võimalik.
Installer - Installer on sellel meeskonnal tehtud .application formaadis mis ei ole väga tervitatav lahendus sellisele applikatsioonile mis hetkel on loodud. Ärilist rakendust ma siinkohal sellisena eksisteerival programmil ei näe ja ka üksikkasutaja seisukohast mulle ei meeldiks et suvalised võivad baasi risustada. Sellisel juhul tekib probleeme kui oleks vaja teha andmebaasist koopia või liigutada andmeid mõnele teisele masinale.
Programm ei ole väga läbi mõeldud, paistab et on lihtsalt pihta hakatud ilma suurema eesmärgita. Programmi kasutaja võib sisestada textbox-sse üks kõik mida, programm kontrollib vaid seda et textboxid ei oleks jäetud tühjaks, kui sisestada kõikidesse boxidesse kasvõi tühik siis see juba programmile meeldib(kõige lihtsam oleks kasutada sellevastu kasvõi IsNullOrWhiteSpace() kontrolli, mis kontrollib et väärtus ei oleks tühi,space,tab vajutatud tühjad väljad). Kui korralik valideerimine sisse kirjutada siis teavitage ka kasutajat mis viga täpselt on ja kuidas võik seda lahendada(nt. palun sisesta Eesnimi kasutades ainult tähti, numbrid ei ole lubatud).
'''Otsing -''' Otsing on siinkohal täielikult puudu. Kui kasutajaid või raamatuid on juba rohkem kui 10 siis läheb silme eest kirjuks. Otsing on minuarust siinkohal vajalik.
Kasutaja tab - Sisestades kasutaja, kuvatakse paremalpool ainult kasutajate aliased. Mina ei näe aliase kasutamises mingit pointi, pigem ajab see segadusse, sest igale kasutajale võib panna erineva aliase ja kuna ei ole ka olemas otsingu võimalust siis rohkemate klientidega tekib probleeme kliendi ülesseleidmisega. Halb valik, ei ole väga mugav kasutada. Kasutajaid ei ole võimalik kustutada ja kuna ei ole võimalik kasutajaid filtreerida siis siin võib jällegi tekkida probleeme kuna kasutajal lubatakse kliente muuta. Mõni taiplikum kasutaja hakkab vanu kliente lihtsalt uute vastu ümber nimetama ja muudab ajaloo kontrollimise baasist mõttetuks. Ajaloolised kirjed kaotavad mõtte!
Raamatud tab - Raamatu ja autori nimed kuvatakse kuva lahtris üksteise järgi ja on eraldatud ainult sidekriipsuga. Kui on palju raamatuid siis on raske ülesse leida õiget raamatut, silme eest läheb kirjuks ja halb on otsida õiget raamatut. Palun inmplementeerida otsing!
'''Aruanded tab -'''Programm kuvab küll üleaja läinud laenutusi aga võiks olla ka hoiatused kui halva laenutuse ajalooga kliendile hakata laenutama uut raamatut et siis kontrollitaks ja vajadusel hoiatatakse et kasutaja on jätnud raamatud toomata. Hetkel pole ühtegi sellist hoiatust või teavitust.
Koodist võib välja lugeda et on kirjutatud kasutaja ja raamatu kustutamise SQL funktsioon aga miskipärast ei ole seda programmis reliseeritud. Miskipärast ma ei suuda .xaml faili leida source koodi hulgast. Mitte ei mõista miks see puudu on:)
Miskipärast on kasutatud netpoint.ee serveris istuvat andmebaasi, nii et see programm muutub kasutuks kui internetti ligipääsu ei ole!! Ja serveri connection andmed on hardcoded koodi sisse. Väga halb lahendus minu silmis, oleks võinud teistsuguse tehnilise lahenduse leida nii et iga programmi kasutaja saaks endale oma isikliku baasi luua.
Meeldis mulle raporti genereerimise võimalus.
Kaido Loonurm A21
-----------------
Rakenduse paigaldamine oli kiire ja lihtne. Rakenduse käima pannes oli kohe näha, et kujundusele poldud erilist rõhku pandud vaid pigem funktsionaalsusele. Meeskond on projektiga kõik püstitatud eesmärgid täitnud. Wiki on korralikult täidetud logiga, kuid puudu rakenduse lühike tutvustus ja ka õpetus. Klasside kirjeldused oleks võinud ka olemas olla. Kood on kergelt loetav ja mõistetav. Kommentaare oleks võinud olla ühtlasemalt. Koduse raamatukogu kohta oleks võinud olla pigem lokaalne andmebaas, kui see panna internetti. Või siis luua natukene teisiti toimiv rakendus, mis otseselt vajaks veebis asetsevat andmebaasi. Tabide kasutamine rakenduses vaadete lahutamiseks oli hea mõte. Üldiselt hästi tehtud rakendus, aga oleks võinud olla kas täielikult lokaalne või siis rohkem veebi põhine (kasutajatel võimalus ennast registreerida jne.).
Henrik Leinola A22
-----------------
Installeerimine oli valutu mis tundub olevat üsna harv nähtus.
Nagu eespool mainitud, on rakendusel üpriski märgatavad disaini ja jõudluse probleemid.
Laenamine on kiire ja lihtne, selle tabi avamine mitte nii väga.
(3 - 5 sekundiline viide tuleb avamisel sisse)
Lähteülesanne on põhimõtteliselt teostatud.
Joosep Ilves D21
==Arvamus==
+: Mugav ning selgesti mõistetav kasutajaliides, muljetavaldav funktsionaalsus, lähtekood selgesti loetav,
-: Puuduvad filtrid (aastaarvude lahtrisse saab sisestada ükskõik, mis sümboleid, laenutada saab minevikus jm pisiasjad, mida ma ise ei viitsiks paika sättida. Oleks kommertstoode, oleks see vastuvõetamatu), freezib tihti
'''Erik Kaju, D21'''
<br />
-----------------
'''Plussid:'''<br />
Andmetabelid sorteeritavad<br />
Veergude laiused muudetavad<br />
Installeri olemasolu<br />
Tabelitele on jäetud piisavalt ruumi<br />
Hädavajalikud kontrollid olemas (näiteks ei saanud lisada kahte sama nimega kasutajat)<br />
<br />
'''Miinused:'''<br />
"Laena / tagasta" lehekülje disain oli natukene kehvapoolne, aga samas mitte midagi kõlbmatut.<br />
Rakendus töötas küllaltki aeglaselt<br />
<br />
Nagu näha, siis kõik mis teha tuli, sai neil valmis, nii et üldiselt võib rakendusega rahule jääda.<br />
'''Siim Kündre D31'''
-----------------
'''Robin Soon D22'''
Kasutajaliides pole väga mugav, aga ilmselt saab sellega hakkama. Raamatu lisamisel võiks väljadel olla mingi sisu/pikkuse kontroll. Laena/tagasta vahekaart laeb jube kaua ning see nuppude paigutus on jube. Tore on see, et asjad paistavad töötavat. Kood on loetav, aga keegi on unustanud database.cs'i kommenteerida. Wiki on minimaalselt täidetud, ilus oleks rohkem infot jagada.
----
'''Keito Arula D22'''<br />
Täiesti toimiv programm. Minu arvamuse põhjal ei ole disainil häda midagi, sest arvestada tuli suhteliselt lühikese ajaga, et töö valmis saada. Kõige suurem puudujääk on raamatute otsimine(vähemalt mina seda ei leidnud).
Meeldis programmi lihtsus. Kood oli suhteliselt selge.
Kahjuks jäi wiki suhteliselt napisõnaliseks, aga ega see ei olnud töö pealmine ülesanne.
Kokkuvõte: ülesandega saadi hakkama ning valminud rakendusega võib rahule jääda.
----

Latest revision as of 15:37, 24 October 2013

Rakendus

Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute lisamine, laenamine, kasutajate administreerimine jne töötavad nii nagu tabid ja nupud juhatavad. Mis oleks võinud olla natuke teisiti, on kasutajale tagasiside kuvamine. Hetkel jääb näiteks peale laenutuse lisamist tekst "Laenutus on lisatud!" nii kauaks laena tabi alla, kuni mul rakendus lahti on, niiet kaua aega eemal olles näiteks raamatuid lisades võib sellelsse tabi tagasi tulles tulla üllatusena, et mis laenutus see lisatud on. Selle oleks võinud tabe vahetades ära nullida. Ka tundus, et kui muuta kellegi kasutajanime, siis need muutused ei kajastu kohe Tagastuse tabelis, vaid peab selleks rakenduse uuesti käivitama.


Lähtekood

Programmi lähtekood on hästi loetav, põhifunktsionaalsused on ilusti paigaldatud eraldi klassides. Küll aga oleks võinud olla rohkem kommentaare, mis osades klassides olid olemas, osades mitte. Korralikult oli lahendatud ka see, et klasside muutujad olid privaatsed ning nende muutmiseks kasutati properteyd.


Wiki

Wiki lehtelt saab küll tegevuste logi ning rakenduse koos lähtekoodiga kätte, kuid muus osas on infot küllalt vähe, oleks võinud olla kindlasti lühike kirjeldus rakenduse kohta, et mida see teha võimaldab ja kuidas. Lisaks ka näiteks kasutatud tabelid ja kuidas nad omavahel seoses on.


Rruga 17:07, 15 December 2010 (EET)

Rauno Rüga, D21


Arvamus

Wiki oleks võinud olla natuke põhjalikum. Uut raamatut sisestades saab raamatu profiili lisada pealkirja, autori ja aasta. Samas raamatute nimekirja „Raamatud“ all vaadates aastat ei kuvata. Samas aruannete all aasta jällegi kuvatakse, seega pole tegu erilise probleemiga. Meeldib see, et kogu protsess on lõpuni läbi mõeldud – on nii „Laenuta“ kui ka „Tagasta“. Hea ja loogiline on, et raamatut välja laenutades hüppab raamat kohe kasti „Tagasta“ (ja vastupidi) . Seega on väga hästi näha, millised raamatud hetkel kodus laenutamiseks vabad on ning ühte raamatut ei saa samaaegselt välja laenata mitmele sõbrale korraga. Aruanded töötavad korralikult. Andmed kuvatakse aruannete all tabelina, mille abil on hea ja mugav rida pidada. Analoogse tabelina võiksid andmed olla kuvatud ka „Raamatud“ all. See lihtsustaks õige raamatu leidmist. Juhul kui ei soovi kuvada tabelina, võiks abi olla raamatute tähestikulisse järjekorda seadmisest. Hetkel on raamatu leidmine pisut ebamugav, kuna andmed on kuvatud liiga üksteisel seljas. Hoolimata viimati nimetatud väiksest ebamugavusest on tegelikult tegemist loogilise ülesehitusega ja täiesti toimiva koduraamatukoguga.

Janar Tooming DK21

.

Esimene vaadatud raamatukogu programmidest mis on realisserinud ka raportite genereerimise võimaluse. Raamatute ja lugejate nimekirjast kustutamist ei tundu olevat. Muutmine toimib, aga kustutada ei saa. Välise andmebaasi kasutamine parandab funktsionaalsust (ei teki versiooni erinevuste probleeme.). Kood hästi liigendatud, aga oleks võinud olla pisut rohkem kommenteeritud. Kui kustutamise funktsioon lisada/nähtavamaks teha, on tegu täitsa toimiva rakendusega.

Artur MölterRetsensioon

Rakendus

  • Kuna esimene retsensiooni tegin kodusest raamatukogust siis valisin ka teiseks retsenseeritavaks rakenduseks koduse raamatukogu. Esmamulje rakendusest oli täiesti kohutav, jubedad suured valged kastid ja läks ikka aega kuni hakkasin aru saama, mis milleks ja kus midagi asub.

Asjadest täpsemalt

Kujundus

  • Kujundus jättis ikka päris jubeda mulje ehk siis kujunduse peale ei olnud eriti aega raisatud.

Rakenduse funktsionaalsus

  • Võimaldaks sisestada kodused raamatud - Olemas
  • Võimaldaks luua laenutajate profiile - Mina ei leidnud, sellist võimalust.
  • Raamatuid välja laenutada (tähtajaliselt) - Minu arust ei tööta ka see funktsioon.
  • Laseks koostada erinevaid aruandeid (kodusolevad raamatud, väljalaenutatud raamatud, tähtaja ületanud laenutused jne)- See funktsionaalsus on realiseeritud.
  • Lisavõimalused on kõik realiseerimatta.


Puudulikud Lahendused

  • Puuduseks võiks pidada seda, et ei olnud realiseeritud muude andmekandjate (CD, DVD plaadid, videokasetid jms.) laenutamise võimalust. Samuti ei ole võimalik otsida raamatut mingite ette antud parameetrite järgi.

Wiki

  • Wiki ajab üldjoontes asja ära, aga ega sealt täit pilti ei saa, kes millega tegeles. Ehk siis lühemalt öeldes võinuks wiki olla palju põhjalikum.

Kokkuvõte

  • Kokkuvõtlikult võib öelda, et rakendus on täidab napilt ülesande püstituse miinimumnõuded.

Smaeks 17:14, 20 December 2010 (EET)
Esimese asjana kui programmi käima panen on see suht segane ja kirju. Igalpool on mingid listboxid, mis on tihedat teksti täis. Paariminutilise sirvimise järel muutub aga kasutajaliides suht arusaadavaks. Kindlasti oleksite pidanud kõikide listboxide asemel kasutama tabeleid. Laena/tagasta paneelil on kasutajate nimekiri listboxina asjakohane. Põhimõtteliselt kõik vahendid on olemas, et seda programmi tõepoolest ka kasutada ja bugisid ei suutnud leida. Aruannete osa on teil päris hästi lahendatud.

Need veateated, mis programmi kasutamisel ilma netiühenduseta ette kargavad on päris hirmuäratavad ja lisaks tuleb neid mitu järjest. Oleksite võinud kasutaja jaoks pisut lihtsamad veateated teha.

Lühikese ajaga tehtu kohta tuli päris viisakas programm välja. Samuti tuleb kiita, et programmi käivitamiseks ei tule 5+1 asja kõigepealt enda arvutisse paigaldada. Potentsiaalse kasutaja jaoks muudab see programmi palju ahvatlevamaks.

Kahjuks wiki on teil suhteliselt tühi ja ilma google code uurimata ei selgu liikmete panus projekti. Lisaks logole võiks wikis olla ka mõni pilt programmi kasutajaliidesest. Tundus, et umbes üle poole koodi on ka C# tüüpi kommentaaridega.

Siim Aaver D21

Programmi arvustus

Lähtekood oli selgesti loetav, kõik oli ilusti eraldi klassidesse paigutatud. Võib-olla oleks võinud olla paar kommentaari rohkem, kuid sai ka ilma aru kõigest.

Kasutajaliides oli minu jaoks täiesti piisav - sai teha täpselt seda, mida vaja. Ei olnud midagi üleliigset ega ka midagi puudu. Üks asi jäi silma - kui laenutasin alguses raamatu, tekkis silt, et raamat laenutatud. Kui seejärel tagastasin raamatu sama sessiooni ajal, jäi see kiri alles.

Muidu kõik väga hästi - eesmärk täidetud ja töötav programm - hea töö!

Miina Sikk D21


Arvustus

Programm toimib, kuid minu arvates võiks üldine kujundus parem olla. Ainuke funktsioon, millest ma puudust tunnen, on kasutaja kaupa laenutuste otsimine. Häirib programmi pikk käivitusaeg ning tabide vahetamisel tekkiv viide.

Klasside kasutus ja koodi üldmulje on hea. Juhin tähelepanu sellele, et salasõnade krüpteerimata kujul koodis hoidmine ei ole eriti hea idee.

Wiki on veidi liiga tühi, tahaks vähemalt näha inimeste tööülesandeid.

Muidu täitsa hästi realiseeritud lihtne raamatukogu.

Janno Tomingas D22


Esimene asi, mis silma hakkab, on väga minimalistlik kasutajaliides, mis oli samas lihtsasti arusaadav kui natukene imelik vormiloogika välja arvatud. Mulle isiklikult selline lähenemine meeldib. Paari alamlehe avamisel oli tuntav viivitus, mis häirib ja mis sellise lihtsa programmi puhul ei ole õigustatud. Vorme kasutades panin tähele, et mitmete väljade puhul oli kontroll puudulik või üldse puudu. Näiteks õnnestus mul sisestada raamatuid aastaga 20000 ja panna aastaks üldse tekst. Lisaks oli vähemalt ühes kohas olukord, kus peale muutmist mingi sisestamisrežiimi aga välju tühjaks ei tehtud. Kõigele muule lisaks paistis puudu olevat SQL päringutes kasutatud muutujate kontroll mistõttu märgi ' kasutamine põhjustas errorteateid ja vigaseid sisestusi.

Koodi uurima hakates paistis kõigepealt silma ORM tüüpi lähenemine asjadele, mis mulle meeldis. Üldse oli koodi pool enamvähem korralik, ka kommentaarid olid enamasti olemas. Mis mind aga häiris oli see, et iga andmebaasi kasutamise jaoks loodi ühendus uuesti. See tekitab jõudluseprobleeme ja ühtlasi tähendab vajadust iga kord ühendus käsitsi sulgeda.

Kokkuvõttes oli mitmetest probleemidest hoolimata tegemist kasutamiskõlbliku programmiga.

Valdar Vaht D22Kujundus ja disain on väga blank, see jäi esimesena silma. Pole viitsitud kuupäevade formattimisega ka tegeleda, tähtajad raamatu tagastamisel/laenutamisel üldiselt ei käi sekundilise täpsusega :) Võib-olla teil käib, aga ma leian, et oleks loetavam ja mugavam kuvada ainult kuupäev. Oleks võinud olla ka raamatute otsimise/sorteerimise süsteem laena/tagasta tab'is, käsitisi eriti listi läbi uurida ei viitsiks :) . Veel, ma sain unhandled exceptioni, kui ma lisasin uue raamatu ja siis proovisin tagastamisi kuupäeva järgi sorteerida

Exception Text ************** System.ArgumentException: Object must be of type DateTime.

ehk tahaks teie orm siinkohal natuke täiustamist :)

Kood muidu on hästi loetav ja loogiline, funktsionaalsused eraldi klassides nagu olema peab. Wiki oleks võinud olla põhjalikum, aga põhiasjad saab kätte.

Üldiselt asi töötab ja saab asja aetud, kuigi update'i tahaks väga :)

Indrek Kõue D21Lõpuks ometi leidsin ühe töö, kus saab vähemalt installika alla laadida, programmi saab ainult svn-s vaadata, v.a. andmetabel. Rakendus töötab ilma tõrgeteta. Kuigi esmakasutajal on alguses raske pihta saada, mida sellega tegema peab. Edasiarendades võiks kujunduse või kirjadega juhatada kasutajat, mille jaoks mingi menüükast või nupp mõeldud on ja mis järjekorras neid kasutama peab.

Kood on tehtud Windows Formsi rakendusena, saab mugavalt sql-lauseid kirjutada, mu enda projekti WPF-rakendusega nägin mitu päeva vaeva, et aru saada, kuidas seda andmebaasiga ühendada. WPF on loodud selleks, et elu liiga lihtne ei oleks.

Õnneks on wiki suhteliselt tyhi, ei pea mingit tüütut jura hambad ristis läbi pealuu ajama.

Mailis Toompuu D22
Kõik tundub töötavat ning disaini osa pealt on kokku hoitud, kuid silma ei häiri miski. Raamatutest on ülevaade üpris kehv- need võiks olla tähestikujärjekorras. Meeldis see, et laenutus oli tehtud üpris lihtsaks, ei jäänud miski arusaamatuks. Wikis oleks võinud olla ka tööjaotus ja väikene õpetus kuidas programmi käsitleda. Näiteks ei olnud teada mida teeb "Aruanded" link kuniks ise proovisin. Üldmulje programmist siiski hea kui kõrvale jätta need eelpool mainitud pisiasjad. Väga lihtne kasutada ja isegi kasulik!

Allar Märk D-21Miinused: Kuna programm töötab läbi võrgu jooksval mysql serveril, siis väga suur bugi on see kui pole kasutajal neti ühendust või kui tõmmata netikaabel välja siis tuleb pikalt unhandlimata mysql erroreid ning programm annab saba. Lisaks on suur miinus see, et andmebaasi connection string on hardcodetud ning sql päringud on otse koodis kirjas. Kahtlane on ka see, et kui Raamatud või Kasutajad tabil muuta andmeid ja mingit jama sinna sisestada siis kasutajale kuvatakse ikka teade, et „Andmed muudetud“ kuid tegelikult neid ei muudetud. Lisaks on bugi veel, kui sisestada textboxi väärtuseks (’) siis tuleb kohe unhandlimata mysql error, mis kisab invalid syntaxit Raportites, kus on näha kuupäev on konventeerimine vigane, kuna kuvatakse kuupäev + aeg, mis on alati 0:00:00 Ei ole võimalik raamatuid kustutada, ega otsida Kujunduse poole pealt oleks võinud olla sutsu värvilisem kuna selline plain white ilma mingi värvita on natuke igav.

Plussid: Põhifunktsionaalsus töötab. Päris igasugust jama ei saa sisestada igalpool. Lisaks on olemas erinevad raportid. Kuna andmebaas jookseb üle võrgu siis kogurakenduse suurus on suhteliselt väike. Source kood on nähtav ning ilusti kommenteeritud. Samuti on kood lihtne ja loetav.

Kokkuvõteks arvan ma et asi on sutsu läbimõtlemata tehtud. Asja oleks saanud paremini realiseerida kui oleks tehtud rakendus, mis jookseb lokaalselt. Klientide profiili ei ole ning ei peeta järge „hapude“ laenutuste suhtes. Samuti on klientide ja raamatute haldus natuke nadi. Samas laenutamine, tagastamine ja raportid töötavad väga normaalselt ja eesmärk on realiseeritud.


Toomas Soha D-21Meeskonna projekti tulemi sain arvutisse installitud ja ka programm avanes ilma probleemideta. Programmis sain luua kasutajaid, lisada raamatuid, laenutada raamatuid ja neid ka vajadusel tagastada. Siinkohal kahjuks rohkem head välja tuua ei ole võimalik. Installer - Installer on sellel meeskonnal tehtud .application formaadis mis ei ole väga tervitatav lahendus sellisele applikatsioonile mis hetkel on loodud. Ärilist rakendust ma siinkohal sellisena eksisteerival programmil ei näe ja ka üksikkasutaja seisukohast mulle ei meeldiks et suvalised võivad baasi risustada. Sellisel juhul tekib probleeme kui oleks vaja teha andmebaasist koopia või liigutada andmeid mõnele teisele masinale. Programm ei ole väga läbi mõeldud, paistab et on lihtsalt pihta hakatud ilma suurema eesmärgita. Programmi kasutaja võib sisestada textbox-sse üks kõik mida, programm kontrollib vaid seda et textboxid ei oleks jäetud tühjaks, kui sisestada kõikidesse boxidesse kasvõi tühik siis see juba programmile meeldib(kõige lihtsam oleks kasutada sellevastu kasvõi IsNullOrWhiteSpace() kontrolli, mis kontrollib et väärtus ei oleks tühi,space,tab vajutatud tühjad väljad). Kui korralik valideerimine sisse kirjutada siis teavitage ka kasutajat mis viga täpselt on ja kuidas võik seda lahendada(nt. palun sisesta Eesnimi kasutades ainult tähti, numbrid ei ole lubatud).

Otsing - Otsing on siinkohal täielikult puudu. Kui kasutajaid või raamatuid on juba rohkem kui 10 siis läheb silme eest kirjuks. Otsing on minuarust siinkohal vajalik. Kasutaja tab - Sisestades kasutaja, kuvatakse paremalpool ainult kasutajate aliased. Mina ei näe aliase kasutamises mingit pointi, pigem ajab see segadusse, sest igale kasutajale võib panna erineva aliase ja kuna ei ole ka olemas otsingu võimalust siis rohkemate klientidega tekib probleeme kliendi ülesseleidmisega. Halb valik, ei ole väga mugav kasutada. Kasutajaid ei ole võimalik kustutada ja kuna ei ole võimalik kasutajaid filtreerida siis siin võib jällegi tekkida probleeme kuna kasutajal lubatakse kliente muuta. Mõni taiplikum kasutaja hakkab vanu kliente lihtsalt uute vastu ümber nimetama ja muudab ajaloo kontrollimise baasist mõttetuks. Ajaloolised kirjed kaotavad mõtte! Raamatud tab - Raamatu ja autori nimed kuvatakse kuva lahtris üksteise järgi ja on eraldatud ainult sidekriipsuga. Kui on palju raamatuid siis on raske ülesse leida õiget raamatut, silme eest läheb kirjuks ja halb on otsida õiget raamatut. Palun inmplementeerida otsing!

Aruanded tab -Programm kuvab küll üleaja läinud laenutusi aga võiks olla ka hoiatused kui halva laenutuse ajalooga kliendile hakata laenutama uut raamatut et siis kontrollitaks ja vajadusel hoiatatakse et kasutaja on jätnud raamatud toomata. Hetkel pole ühtegi sellist hoiatust või teavitust.

Koodist võib välja lugeda et on kirjutatud kasutaja ja raamatu kustutamise SQL funktsioon aga miskipärast ei ole seda programmis reliseeritud. Miskipärast ma ei suuda .xaml faili leida source koodi hulgast. Mitte ei mõista miks see puudu on:) Miskipärast on kasutatud netpoint.ee serveris istuvat andmebaasi, nii et see programm muutub kasutuks kui internetti ligipääsu ei ole!! Ja serveri connection andmed on hardcoded koodi sisse. Väga halb lahendus minu silmis, oleks võinud teistsuguse tehnilise lahenduse leida nii et iga programmi kasutaja saaks endale oma isikliku baasi luua. Meeldis mulle raporti genereerimise võimalus.

Kaido Loonurm A21


Rakenduse paigaldamine oli kiire ja lihtne. Rakenduse käima pannes oli kohe näha, et kujundusele poldud erilist rõhku pandud vaid pigem funktsionaalsusele. Meeskond on projektiga kõik püstitatud eesmärgid täitnud. Wiki on korralikult täidetud logiga, kuid puudu rakenduse lühike tutvustus ja ka õpetus. Klasside kirjeldused oleks võinud ka olemas olla. Kood on kergelt loetav ja mõistetav. Kommentaare oleks võinud olla ühtlasemalt. Koduse raamatukogu kohta oleks võinud olla pigem lokaalne andmebaas, kui see panna internetti. Või siis luua natukene teisiti toimiv rakendus, mis otseselt vajaks veebis asetsevat andmebaasi. Tabide kasutamine rakenduses vaadete lahutamiseks oli hea mõte. Üldiselt hästi tehtud rakendus, aga oleks võinud olla kas täielikult lokaalne või siis rohkem veebi põhine (kasutajatel võimalus ennast registreerida jne.).

Henrik Leinola A22


Installeerimine oli valutu mis tundub olevat üsna harv nähtus.

Nagu eespool mainitud, on rakendusel üpriski märgatavad disaini ja jõudluse probleemid. Laenamine on kiire ja lihtne, selle tabi avamine mitte nii väga. (3 - 5 sekundiline viide tuleb avamisel sisse)

Lähteülesanne on põhimõtteliselt teostatud.

Joosep Ilves D21

Arvamus

+: Mugav ning selgesti mõistetav kasutajaliides, muljetavaldav funktsionaalsus, lähtekood selgesti loetav,

-: Puuduvad filtrid (aastaarvude lahtrisse saab sisestada ükskõik, mis sümboleid, laenutada saab minevikus jm pisiasjad, mida ma ise ei viitsiks paika sättida. Oleks kommertstoode, oleks see vastuvõetamatu), freezib tihti

Erik Kaju, D21Plussid:

Andmetabelid sorteeritavad
Veergude laiused muudetavad
Installeri olemasolu
Tabelitele on jäetud piisavalt ruumi
Hädavajalikud kontrollid olemas (näiteks ei saanud lisada kahte sama nimega kasutajat)

Miinused:

"Laena / tagasta" lehekülje disain oli natukene kehvapoolne, aga samas mitte midagi kõlbmatut.
Rakendus töötas küllaltki aeglaselt

Nagu näha, siis kõik mis teha tuli, sai neil valmis, nii et üldiselt võib rakendusega rahule jääda.

Siim Kündre D31


Robin Soon D22

Kasutajaliides pole väga mugav, aga ilmselt saab sellega hakkama. Raamatu lisamisel võiks väljadel olla mingi sisu/pikkuse kontroll. Laena/tagasta vahekaart laeb jube kaua ning see nuppude paigutus on jube. Tore on see, et asjad paistavad töötavat. Kood on loetav, aga keegi on unustanud database.cs'i kommenteerida. Wiki on minimaalselt täidetud, ilus oleks rohkem infot jagada.


Keito Arula D22
Täiesti toimiv programm. Minu arvamuse põhjal ei ole disainil häda midagi, sest arvestada tuli suhteliselt lühikese ajaga, et töö valmis saada. Kõige suurem puudujääk on raamatute otsimine(vähemalt mina seda ei leidnud). Meeldis programmi lihtsus. Kood oli suhteliselt selge. Kahjuks jäi wiki suhteliselt napisõnaliseks, aga ega see ei olnud töö pealmine ülesanne.

Kokkuvõte: ülesandega saadi hakkama ning valminud rakendusega võib rahule jääda.