Talk:Meeskond "Alphabook": Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary
No edit summary
Line 85: Line 85:


Siim Aaver D21
Siim Aaver D21
==Programmi arvustus==
Lähtekood oli selgesti loetav, kõik oli ilusti eraldi klassidesse paigutatud. Võib-olla oleks võinud olla paar kommentaari rohkem, kuid sai ka ilma aru kõigest.
Kasutajaliides oli minu jaoks täiesti piisav - sai teha täpselt seda, mida vaja. Ei olnud midagi üleliigset ega ka midagi puudu. Üks asi jäi silma - kui laenutasin alguses raamatu, tekkis silt, et raamat laenutatud. Kui seejärel tagastasin raamatu sama sessiooni ajal, jäi see kiri alles.
Muidu kõik väga hästi - eesmärk täidetud ja töötav programm - hea töö!
Miina Sikk D21

Revision as of 22:14, 23 December 2010

Rakendus

Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute lisamine, laenamine, kasutajate administreerimine jne töötavad nii nagu tabid ja nupud juhatavad. Mis oleks võinud olla natuke teisiti, on kasutajale tagasiside kuvamine. Hetkel jääb näiteks peale laenutuse lisamist tekst "Laenutus on lisatud!" nii kauaks laena tabi alla, kuni mul rakendus lahti on, niiet kaua aega eemal olles näiteks raamatuid lisades võib sellelsse tabi tagasi tulles tulla üllatusena, et mis laenutus see lisatud on. Selle oleks võinud tabe vahetades ära nullida. Ka tundus, et kui muuta kellegi kasutajanime, siis need muutused ei kajastu kohe Tagastuse tabelis, vaid peab selleks rakenduse uuesti käivitama.


Lähtekood

Programmi lähtekood on hästi loetav, põhifunktsionaalsused on ilusti paigaldatud eraldi klassides. Küll aga oleks võinud olla rohkem kommentaare, mis osades klassides olid olemas, osades mitte. Korralikult oli lahendatud ka see, et klasside muutujad olid privaatsed ning nende muutmiseks kasutati properteyd.


Wiki

Wiki lehtelt saab küll tegevuste logi ning rakenduse koos lähtekoodiga kätte, kuid muus osas on infot küllalt vähe, oleks võinud olla kindlasti lühike kirjeldus rakenduse kohta, et mida see teha võimaldab ja kuidas. Lisaks ka näiteks kasutatud tabelid ja kuidas nad omavahel seoses on.


Rruga 17:07, 15 December 2010 (EET)

Rauno Rüga, D21


Arvamus

Wiki oleks võinud olla natuke põhjalikum. Uut raamatut sisestades saab raamatu profiili lisada pealkirja, autori ja aasta. Samas raamatute nimekirja „Raamatud“ all vaadates aastat ei kuvata. Samas aruannete all aasta jällegi kuvatakse, seega pole tegu erilise probleemiga. Meeldib see, et kogu protsess on lõpuni läbi mõeldud – on nii „Laenuta“ kui ka „Tagasta“. Hea ja loogiline on, et raamatut välja laenutades hüppab raamat kohe kasti „Tagasta“ (ja vastupidi) . Seega on väga hästi näha, millised raamatud hetkel kodus laenutamiseks vabad on ning ühte raamatut ei saa samaaegselt välja laenata mitmele sõbrale korraga. Aruanded töötavad korralikult. Andmed kuvatakse aruannete all tabelina, mille abil on hea ja mugav rida pidada. Analoogse tabelina võiksid andmed olla kuvatud ka „Raamatud“ all. See lihtsustaks õige raamatu leidmist. Juhul kui ei soovi kuvada tabelina, võiks abi olla raamatute tähestikulisse järjekorda seadmisest. Hetkel on raamatu leidmine pisut ebamugav, kuna andmed on kuvatud liiga üksteisel seljas. Hoolimata viimati nimetatud väiksest ebamugavusest on tegelikult tegemist loogilise ülesehitusega ja täiesti toimiva koduraamatukoguga.

Janar Tooming DK21

.

Esimene vaadatud raamatukogu programmidest mis on realisserinud ka raportite genereerimise võimaluse. Raamatute ja lugejate nimekirjast kustutamist ei tundu olevat. Muutmine toimib, aga kustutada ei saa. Välise andmebaasi kasutamine parandab funktsionaalsust (ei teki versiooni erinevuste probleeme.). Kood hästi liigendatud, aga oleks võinud olla pisut rohkem kommenteeritud. Kui kustutamise funktsioon lisada/nähtavamaks teha, on tegu täitsa toimiva rakendusega.

Artur MölterRetsensioon

Rakendus

  • Kuna esimene retsensiooni tegin kodusest raamatukogust siis valisin ka teiseks retsenseeritavaks rakenduseks koduse raamatukogu. Esmamulje rakendusest oli täiesti kohutav, jubedad suured valged kastid ja läks ikka aega kuni hakkasin aru saama, mis milleks ja kus midagi asub.

Asjadest täpsemalt

Kujundus

  • Kujundus jättis ikka päris jubeda mulje ehk siis kujunduse peale ei olnud eriti aega raisatud.

Rakenduse funktsionaalsus

  • Võimaldaks sisestada kodused raamatud - Olemas
  • Võimaldaks luua laenutajate profiile - Mina ei leidnud, sellist võimalust.
  • Raamatuid välja laenutada (tähtajaliselt) - Minu arust ei tööta ka see funktsioon.
  • Laseks koostada erinevaid aruandeid (kodusolevad raamatud, väljalaenutatud raamatud, tähtaja ületanud laenutused jne)- See funktsionaalsus on realiseeritud.
  • Lisavõimalused on kõik realiseerimatta.


Puudulikud Lahendused

  • Puuduseks võiks pidada seda, et ei olnud realiseeritud muude andmekandjate (CD, DVD plaadid, videokasetid jms.) laenutamise võimalust. Samuti ei ole võimalik otsida raamatut mingite ette antud parameetrite järgi.

Wiki

  • Wiki ajab üldjoontes asja ära, aga ega sealt täit pilti ei saa, kes millega tegeles. Ehk siis lühemalt öeldes võinuks wiki olla palju põhjalikum.

Kokkuvõte

  • Kokkuvõtlikult võib öelda, et rakendus on täidab napilt ülesande püstituse miinimumnõuded.

Smaeks 17:14, 20 December 2010 (EET)
Esimese asjana kui programmi käima panen on see suht segane ja kirju. Igalpool on mingid listboxid, mis on tihedat teksti täis. Paariminutilise sirvimise järel muutub aga kasutajaliides suht arusaadavaks. Kindlasti oleksite pidanud kõikide listboxide asemel kasutama tabeleid. Laena/tagasta paneelil on kasutajate nimekiri listboxina asjakohane. Põhimõtteliselt kõik vahendid on olemas, et seda programmi tõepoolest ka kasutada ja bugisid ei suutnud leida. Aruannete osa on teil päris hästi lahendatud.

Need veateated, mis programmi kasutamisel ilma netiühenduseta ette kargavad on päris hirmuäratavad ja lisaks tuleb neid mitu järjest. Oleksite võinud kasutaja jaoks pisut lihtsamad veateated teha.

Lühikese ajaga tehtu kohta tuli päris viisakas programm välja. Samuti tuleb kiita, et programmi käivitamiseks ei tule 5+1 asja kõigepealt enda arvutisse paigaldada. Potentsiaalse kasutaja jaoks muudab see programmi palju ahvatlevamaks.

Kahjuks wiki on teil suhteliselt tühi ja ilma google code uurimata ei selgu liikmete panus projekti. Lisaks logole võiks wikis olla ka mõni pilt programmi kasutajaliidesest. Tundus, et umbes üle poole koodi on ka C# tüüpi kommentaaridega.

Siim Aaver D21

Programmi arvustus

Lähtekood oli selgesti loetav, kõik oli ilusti eraldi klassidesse paigutatud. Võib-olla oleks võinud olla paar kommentaari rohkem, kuid sai ka ilma aru kõigest.

Kasutajaliides oli minu jaoks täiesti piisav - sai teha täpselt seda, mida vaja. Ei olnud midagi üleliigset ega ka midagi puudu. Üks asi jäi silma - kui laenutasin alguses raamatu, tekkis silt, et raamat laenutatud. Kui seejärel tagastasin raamatu sama sessiooni ajal, jäi see kiri alles.

Muidu kõik väga hästi - eesmärk täidetud ja töötav programm - hea töö!

Miina Sikk D21