Talk:Meeskond "Alphabook"

From ICO wiki
Revision as of 18:07, 15 December 2010 by Rruga (talk | contribs) (Created page with ''''Rakendus''' Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute…')
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Rakendus

Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute lisamine, laenamine, kasutajate administreerimine jne töötavad nii nagu tabid ja nupud juhatavad. Mis oleks võinud olla natuke teisiti, on kasutajale tagasiside kuvamine. Hetkel jääb näiteks peale laenutuse lisamist tekst "Laenutus on lisatud!" nii kauaks laena tabi alla, kuni mul rakendus lahti on, niiet kaua aega eemal olles näiteks raamatuid lisades võib sellelsse tabi tagasi tulles tulla üllatusena, et mis laenutus see lisatud on. Selle oleks võinud tabe vahetades ära nullida. Ka tundus, et kui muuta kellegi kasutajanime, siis need muutused ei kajastu kohe Tagastuse tabelis, vaid peab selleks rakenduse uuesti käivitama.


Lähtekood

Programmi lähtekood on hästi loetav, põhifunktsionaalsused on ilusti paigaldatud eraldi klassides. Küll aga oleks võinud olla rohkem kommentaare, mis osades klassides olid olemas, osades mitte. Korralikult oli lahendatud ka see, et klasside muutujad olid privaatsed ning nende muutmiseks kasutati properteyd.


Wiki

Wiki lehtelt saab küll tegevuste logi ning rakenduse koos lähtekoodiga kätte, kuid muus osas on infot küllalt vähe, oleks võinud olla kindlasti lühike kirjeldus rakenduse kohta, et mida see teha võimaldab ja kuidas. Lisaks ka näiteks kasutatud tabelid ja kuidas nad omavahel seoses on.


Rruga 17:07, 15 December 2010 (EET)

Rauno Rüga, D21