Talk:Meeskond "Alphabook"

From ICO wiki
Revision as of 11:57, 27 December 2010 by Mtoompuu (talk | contribs) (→‎Arvustus)
Jump to navigationJump to search

Rakendus

Loodud rakenduse ei ole küll kõige ilusam, näiteks palju on suuri kaste, kus vaid murdosa infoga täidetud, kuid programmi funktsionaalsus on olemas. Raamatute lisamine, laenamine, kasutajate administreerimine jne töötavad nii nagu tabid ja nupud juhatavad. Mis oleks võinud olla natuke teisiti, on kasutajale tagasiside kuvamine. Hetkel jääb näiteks peale laenutuse lisamist tekst "Laenutus on lisatud!" nii kauaks laena tabi alla, kuni mul rakendus lahti on, niiet kaua aega eemal olles näiteks raamatuid lisades võib sellelsse tabi tagasi tulles tulla üllatusena, et mis laenutus see lisatud on. Selle oleks võinud tabe vahetades ära nullida. Ka tundus, et kui muuta kellegi kasutajanime, siis need muutused ei kajastu kohe Tagastuse tabelis, vaid peab selleks rakenduse uuesti käivitama.


Lähtekood

Programmi lähtekood on hästi loetav, põhifunktsionaalsused on ilusti paigaldatud eraldi klassides. Küll aga oleks võinud olla rohkem kommentaare, mis osades klassides olid olemas, osades mitte. Korralikult oli lahendatud ka see, et klasside muutujad olid privaatsed ning nende muutmiseks kasutati properteyd.


Wiki

Wiki lehtelt saab küll tegevuste logi ning rakenduse koos lähtekoodiga kätte, kuid muus osas on infot küllalt vähe, oleks võinud olla kindlasti lühike kirjeldus rakenduse kohta, et mida see teha võimaldab ja kuidas. Lisaks ka näiteks kasutatud tabelid ja kuidas nad omavahel seoses on.


Rruga 17:07, 15 December 2010 (EET)

Rauno Rüga, D21


Arvamus

 • Lähtekood on loetav, kuid oleks oodanud rohkem koodi kommenteerimist.
 • Kujunduse poole pealt pole liialt segavaid vidinaid, kuid teeks etteheite kasutavusmugavuse kohta(oleks oodanud rohkem infot toimingute kohta jne).
 • Eriti meeldis aruande genereerimise võimalus, andis korraliku ülevaate. Plussiks võib lisada väljade korraliku sorteerimise võimaluse.
 • Miinustest tooks välja textboxide "inputi" korraliku kontrolli puudumise
 *pideva andmebaasi ühenduse avamise/sulgemise
 *paljud muutused rakenduvad alles pärast rakenduse taaskäivitamist
 *Wiki lehel liialt vähe infot

Kokkuvõtlikul võiks öelda, et rakenduse funktsionaalsus on hea, kuid rohkem vaeva tuleks näha kasutavusmugavuse paremaks muutmisega.


Allar Anijago, D21

Arvamus

Wiki oleks võinud olla natuke põhjalikum. Uut raamatut sisestades saab raamatu profiili lisada pealkirja, autori ja aasta. Samas raamatute nimekirja „Raamatud“ all vaadates aastat ei kuvata. Samas aruannete all aasta jällegi kuvatakse, seega pole tegu erilise probleemiga. Meeldib see, et kogu protsess on lõpuni läbi mõeldud – on nii „Laenuta“ kui ka „Tagasta“. Hea ja loogiline on, et raamatut välja laenutades hüppab raamat kohe kasti „Tagasta“ (ja vastupidi) . Seega on väga hästi näha, millised raamatud hetkel kodus laenutamiseks vabad on ning ühte raamatut ei saa samaaegselt välja laenata mitmele sõbrale korraga. Aruanded töötavad korralikult. Andmed kuvatakse aruannete all tabelina, mille abil on hea ja mugav rida pidada. Analoogse tabelina võiksid andmed olla kuvatud ka „Raamatud“ all. See lihtsustaks õige raamatu leidmist. Juhul kui ei soovi kuvada tabelina, võiks abi olla raamatute tähestikulisse järjekorda seadmisest. Hetkel on raamatu leidmine pisut ebamugav, kuna andmed on kuvatud liiga üksteisel seljas. Hoolimata viimati nimetatud väiksest ebamugavusest on tegelikult tegemist loogilise ülesehitusega ja täiesti toimiva koduraamatukoguga.

Janar Tooming DK21

.

Esimene vaadatud raamatukogu programmidest mis on realisserinud ka raportite genereerimise võimaluse. Raamatute ja lugejate nimekirjast kustutamist ei tundu olevat. Muutmine toimib, aga kustutada ei saa. Välise andmebaasi kasutamine parandab funktsionaalsust (ei teki versiooni erinevuste probleeme.). Kood hästi liigendatud, aga oleks võinud olla pisut rohkem kommenteeritud. Kui kustutamise funktsioon lisada/nähtavamaks teha, on tegu täitsa toimiva rakendusega.

Artur MölterRetsensioon

Rakendus

 • Kuna esimene retsensiooni tegin kodusest raamatukogust siis valisin ka teiseks retsenseeritavaks rakenduseks koduse raamatukogu. Esmamulje rakendusest oli täiesti kohutav, jubedad suured valged kastid ja läks ikka aega kuni hakkasin aru saama, mis milleks ja kus midagi asub.

Asjadest täpsemalt

Kujundus

 • Kujundus jättis ikka päris jubeda mulje ehk siis kujunduse peale ei olnud eriti aega raisatud.

Rakenduse funktsionaalsus

 • Võimaldaks sisestada kodused raamatud - Olemas
 • Võimaldaks luua laenutajate profiile - Mina ei leidnud, sellist võimalust.
 • Raamatuid välja laenutada (tähtajaliselt) - Minu arust ei tööta ka see funktsioon.
 • Laseks koostada erinevaid aruandeid (kodusolevad raamatud, väljalaenutatud raamatud, tähtaja ületanud laenutused jne)- See funktsionaalsus on realiseeritud.
 • Lisavõimalused on kõik realiseerimatta.


Puudulikud Lahendused

 • Puuduseks võiks pidada seda, et ei olnud realiseeritud muude andmekandjate (CD, DVD plaadid, videokasetid jms.) laenutamise võimalust. Samuti ei ole võimalik otsida raamatut mingite ette antud parameetrite järgi.

Wiki

 • Wiki ajab üldjoontes asja ära, aga ega sealt täit pilti ei saa, kes millega tegeles. Ehk siis lühemalt öeldes võinuks wiki olla palju põhjalikum.

Kokkuvõte

 • Kokkuvõtlikult võib öelda, et rakendus on täidab napilt ülesande püstituse miinimumnõuded.

Smaeks 17:14, 20 December 2010 (EET)
Esimese asjana kui programmi käima panen on see suht segane ja kirju. Igalpool on mingid listboxid, mis on tihedat teksti täis. Paariminutilise sirvimise järel muutub aga kasutajaliides suht arusaadavaks. Kindlasti oleksite pidanud kõikide listboxide asemel kasutama tabeleid. Laena/tagasta paneelil on kasutajate nimekiri listboxina asjakohane. Põhimõtteliselt kõik vahendid on olemas, et seda programmi tõepoolest ka kasutada ja bugisid ei suutnud leida. Aruannete osa on teil päris hästi lahendatud.

Need veateated, mis programmi kasutamisel ilma netiühenduseta ette kargavad on päris hirmuäratavad ja lisaks tuleb neid mitu järjest. Oleksite võinud kasutaja jaoks pisut lihtsamad veateated teha.

Lühikese ajaga tehtu kohta tuli päris viisakas programm välja. Samuti tuleb kiita, et programmi käivitamiseks ei tule 5+1 asja kõigepealt enda arvutisse paigaldada. Potentsiaalse kasutaja jaoks muudab see programmi palju ahvatlevamaks.

Kahjuks wiki on teil suhteliselt tühi ja ilma google code uurimata ei selgu liikmete panus projekti. Lisaks logole võiks wikis olla ka mõni pilt programmi kasutajaliidesest. Tundus, et umbes üle poole koodi on ka C# tüüpi kommentaaridega.

Siim Aaver D21

Programmi arvustus

Lähtekood oli selgesti loetav, kõik oli ilusti eraldi klassidesse paigutatud. Võib-olla oleks võinud olla paar kommentaari rohkem, kuid sai ka ilma aru kõigest.

Kasutajaliides oli minu jaoks täiesti piisav - sai teha täpselt seda, mida vaja. Ei olnud midagi üleliigset ega ka midagi puudu. Üks asi jäi silma - kui laenutasin alguses raamatu, tekkis silt, et raamat laenutatud. Kui seejärel tagastasin raamatu sama sessiooni ajal, jäi see kiri alles.

Muidu kõik väga hästi - eesmärk täidetud ja töötav programm - hea töö!

Miina Sikk D21


Arvustus

Programm toimib, kuid minu arvates võiks üldine kujundus parem olla. Ainuke funktsioon, millest ma puudust tunnen, on kasutaja kaupa laenutuste otsimine. Häirib programmi pikk käivitusaeg ning tabide vahetamisel tekkiv viide.

Klasside kasutus ja koodi üldmulje on hea. Juhin tähelepanu sellele, et salasõnade krüpteerimata kujul koodis hoidmine ei ole eriti hea idee.

Wiki on veidi liiga tühi, tahaks vähemalt näha inimeste tööülesandeid.

Muidu täitsa hästi realiseeritud lihtne raamatukogu.

Janno Tomingas D22


Esimene asi, mis silma hakkab, on väga minimalistlik kasutajaliides, mis oli samas lihtsasti arusaadav kui natukene imelik vormiloogika välja arvatud. Mulle isiklikult selline lähenemine meeldib. Paari alamlehe avamisel oli tuntav viivitus, mis häirib ja mis sellise lihtsa programmi puhul ei ole õigustatud. Vorme kasutades panin tähele, et mitmete väljade puhul oli kontroll puudulik või üldse puudu. Näiteks õnnestus mul sisestada raamatuid aastaga 20000 ja panna aastaks üldse tekst. Lisaks oli vähemalt ühes kohas olukord, kus peale muutmist mingi sisestamisrežiimi aga välju tühjaks ei tehtud. Kõigele muule lisaks paistis puudu olevat SQL päringutes kasutatud muutujate kontroll mistõttu märgi ' kasutamine põhjustas errorteateid ja vigaseid sisestusi.

Koodi uurima hakates paistis kõigepealt silma ORM tüüpi lähenemine asjadele, mis mulle meeldis. Üldse oli koodi pool enamvähem korralik, ka kommentaarid olid enamasti olemas. Mis mind aga häiris oli see, et iga andmebaasi kasutamise jaoks loodi ühendus uuesti. See tekitab jõudluseprobleeme ja ühtlasi tähendab vajadust iga kord ühendus käsitsi sulgeda.

Kokkuvõttes oli mitmetest probleemidest hoolimata tegemist kasutamiskõlbliku programmiga.

Valdar Vaht D22Kujundus ja disain on väga blank, see jäi esimesena silma. Pole viitsitud kuupäevade formattimisega ka tegeleda, tähtajad raamatu tagastamisel/laenutamisel üldiselt ei käi sekundilise täpsusega :) Võib-olla teil käib, aga ma leian, et oleks loetavam ja mugavam kuvada ainult kuupäev. Oleks võinud olla ka raamatute otsimise/sorteerimise süsteem laena/tagasta tab'is, käsitisi eriti listi läbi uurida ei viitsiks :) . Veel, ma sain unhandled exceptioni, kui ma lisasin uue raamatu ja siis proovisin tagastamisi kuupäeva järgi sorteerida

Exception Text ************** System.ArgumentException: Object must be of type DateTime.

ehk tahaks teie orm siinkohal natuke täiustamist :)

Kood muidu on hästi loetav ja loogiline, funktsionaalsused eraldi klassides nagu olema peab. Wiki oleks võinud olla põhjalikum, aga põhiasjad saab kätte.

Üldiselt asi töötab ja saab asja aetud, kuigi update'i tahaks väga :)

Taivo Türnpu D21Lõpuks ometi leidsin ühe töö, kus saab vähemalt installika alla laadida, programmi saab ainult svn-s vaadata, v.a. andmetabel. Rakendus töötab ilma tõrgeteta. Kuigi esmakasutajal on alguses raske pihta saada, mida sellega tegema peab. Edasiarendades võiks kujunduse või kirjadega juhatada kasutajat, mille jaoks mingi menüükast või nupp mõeldud on ja mis järjekorras neid kasutama peab.

Kood on tehtud Windows Formsi rakendusena, saab mugavalt sql-lauseid kirjutada, mu enda projekti WPF-rakendusega nägin mitu päeva vaeva, et aru saada, kuidas seda andmebaasiga ühendada. WPF on loodud selleks, et elu liiga lihtne ei oleks.