Talk:Meeskond "Jana ja poisid"

From ICO wiki
Revision as of 21:14, 20 December 2010 by Rnurmla (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Wiki: Wiki on piisavalt põhjalik, on olemas sihid, logi ja tööjaotus. Eriti meeldib mulle tööjaotuse sektsioon, kus on määratud kes mida teeb ning kas tema ülesanne on lõppule viidud. Ekraani pauk on ka olemas mis on pluss.

Kasutajaliides: Kasutajliides on kena, mulle meeldib. Ainuke asi mis vähekene häirib on see tegumi-kast (kuhu ilmuvad sooritatud ülesanded). See meenutab mõnevõrra kasti, kuhu ma pean ise midagi sisse kirjutama. Nupudele oleks võinud luua mõne ühtse stiili.

Funktsionaalsus: Funktsionaalsus on kõik korrektne ja töötab nii nagu peab. Väga häiriv asi, mis silma jäi, oli see, et kui regitreerida kastuaja, siis ei saadeta mingit tagasisidet, et mis nüüd toimus. Ilmub lihtsalt tegumi-kast sõnum Valmis- mis asi on valmis? ja tekib nupp tagasi-tagasi kuhu?

Kood: Puudub ülevaade, kuna wikilehel ei ole linki lähtekoodile.


Ikoue Indrek Kõue, D21


.

Lihtsa ja arusaadava ülesehitatud programm. Miskil põhjusel minul ei toiminud laenutuste lisamine. Programm teatas küll, et laenutamine õnnestus, aga laenutuste lehele uusi ridasid ei tekkinud. Samas raamatute lisamine toimis nagu peab. Pärast uue kasutaja loomist võiks võibolla uue kasutaja kohe sisselogida. Kuna lähtekoodi ei ole, siis ei tea, kas VaataLaenutusi nupu mitte töötamine on minu kohalik probleem või programmi viga. Muidu kena raamatukogu haldus.

Artur Mölter


Registeerimise formil üpriski korralik kontroll va. see, et ei kontrollitud kas tegu on emailiga. Pärast registeerimist ei oska kuidagi edasi käituda, teatab küll, et valmis, aga mis edasi?

Raamatute lisamine toimis ootuspäraselt, samuti meeldis korralik raamatute sorteerimine. Algul tuli üpris pikalt mõistatada kuidas laenutamine toimida võiks, oleks oodanud mingisugust laenuta nuppu. Nupule "Laenuta" vajutades kuvas iga raamatu kohta "Keegi jõudis sinust ette ja laenutas selle raamatu juba ära" kuigi näitas, et raamat on saadaval.

Wiki piisavalt põhjalik, korralik logi, ning eriti meeldis tööjaotuse tabel.

Lähtekood korralikult klassideks jaotatud, ning piisavalt komenteeritud.

Kokkuvõtlikult võiks öelda Heiki Tähise sõnad "testimine, testimine, testimine".


Allar Anijago, D21


Märkuseks eelmisele kommentaarile: Sellel EXE versioonil oli tõesti antud viga küljes (unustatud uuendamata). Otse source koodist käima pannes oleks kõik korralikult toiminud. Nüüdseks panin uue exe ka üles.

Siim Aaver


Ma ilmselt kasutasin juba parandatud versiooni asjast, siis ülalkommijate märgatud puuduseid ma ise ei märganud.

Minu arust kogu programm toimis ootuspäraselt. Raamatu ilmumisaega ei kuvatud kuskil nähtaval kohal.

Ja veel - J.Pöial, "Algoritmid", fantaasiakirjandus <- naersin end ribadeks (samas lahtris Harry Potteriga)

Üldkokkuvõte: täielikult rahuldav.

Kristjan Stolin, D21


wiki on korralik, saab hea ülevaate kus, mis ja kes asjaga tegeles. imelik oli see, et registreerudes saab rõõmsa teate et midagi on valmis, nüüd peab ise otsustama et edasi tuleb sisse logida. lisasin siis ka paar raamatut, ei leidnud kohta kust lisada liike, kui neist peaks puudus tulema. kokku neid 11, sinna otsa võiks lisada kaheteiskümnendaks liigiks muu või midagi muud sellist. Aasta kohale kirjutasin mingi sõna et vaadata kas saan ka mingi veateate aga ei midagi. aastat väli on vist lihtsalt iluasjaks pandud. Visuaalselt raamatute tabelid on piisavalt suured ja kuna neid saab kiirelt reastada nime või autori nime järgi, siis peaks sealt olema lihtne sobivat raamatut üles leida, sest otsingu väli on puudu. Kuna iga kasutaja saab raamatuid lisada ja omanikuna kuvatakse tema nimi, siis on see hea abivahend just siis kui seda programmi kasutab väga palju inimesi, kellel kõigil kodus palju erinevaid raamatuid.

Urmo Tamme D21Retsensioon

Ärirakendus

  • Teema valitud õppejõu poolt välja pakutud kahest teemast. Esmamulje rakendusest oli positiivne. Kõik nupud töötasid, nii nagu vaja. Võib ütelda, et meeskond on ülesande miinimumnõuded täitnud.

Asjadest täpsemalt

Kujundus

  • Kujundus jättis positiivse mulje. Mulle tundus ka paigutus täiesti loogiline olevat. Arvatavasti saaks ka Tädi maali oma raamatute haldamisega hakkama, kui tal oleks selline rakendus kodus kasutusel.

Puudulikud Lahendused

  • Puuduseks võiks pidada seda, et ei olnud realiseeritud muude andmekandjate (CD, DVD plaadid, videokasetid jms.) laenutamise võimalust. Samuti ei ole võimalik otsida raamatut mingite ette antud parameetrite järgi. Samuti pidi nuputama, kuidas laenutamine toimub, aga natuke nuputamist ja oligi lahendus käes, et asjad toimivad nagu ikka windows-i maailmas - topeltklikkimisega.

Wiki

  • Wiki tundub üldjoontes asjalik. Täiesti arusaadavalt on välja toodud, kes millega tegeles. Oleks ju võinud välja tuua ka need aspektid, kus meeskond hätta jäi, aga võib-olla sellised kohti neil ei tekkinudki.

Kokkuvõte

  • Kokkuvõtlikult võib öelda, et rakendus on ülesannete kõrgustel, kuna kõik esmased nõuded rakendusele on täidetud, lisavõimaluste realiseerimine on vist jäetud tulevikku. Positiivse poole peale võib kanda ka selle, et raamatud saavad lisada kõik kasutajad ja sellega suurendada laenutuse valikuvõimalusi.

Smaeks 16:28, 20 December 2010 (EET)