Talk:Meeskond "WP"

From ICO wiki
Revision as of 18:00, 6 June 2012 by Llusi (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Klientrakenduse retsensioon

Järgnevalt on esitatut retsensioon meeskond “WP” projekti raames loodud klientrakendusele ja selle dokumentatsioonile.

Minimalistlik, selge ja kasutajasõbralik on märksõnad kirjeldaks seda milline üks mobiili app peaks välja nägema ja täpselt selline on ka antud windows phonele loodudud klientrakendus. Kasutatud oli puhtaid valgeid ja lillakaid toone mis on viimasel ajal veebis populaarsust kogunud ja on peaaegu et muutumas uueks siniseks. Mobiilsete seadmete klientrakenduse kasutajasõbralikus väljendub selles kui vähe peab ebavajalikes menüüdes aega viitma ning meeskond "WP" on edukalt toime tulnud võrdlemisi ideaalilähedase lahenduse loomisega. Tundub et silmas on peetud ka asjaolu et rakendust kasutatakse mobiilsete seadmete puutetundlikel ekraanidel ning nupud olid paraja suurusega ja näpukohased. Mõne vajutusega saab lihtsalt ja mugavalt kätte just selle info mida sooviti. Nagu ka kasutajaliides on samuti ka koodipoolne osa selge, loetav ja kergesti arusaadav. Kokkuvõtvalt oli klientrakendus omanäolise ja huvitava kuid siiski funktsionaalse kasutajaliidesega ja kood oli korrektne, pole midagi halba ütelda.

Retsensent Peeter VR2


Veebiteenuse retsensioon

Järgnevalt on esitatud retsensioon meeskond “WP” projekti raames loodud veebiteenusele ja selle dokumentatsoonile.

Esmasel vaatlusel on koheselt näha et kood on selgelt ja puhtalt kirjutatud ning käivitub ilma veateadeteta, hea esmamulje on pool võitu. Dokumentatsiooni osas on aga veel arenguruumi, wikis on toodud välja ainult meetodite nimed mis niisama ei pruugi ilma selgitavate märkusteta suurt midagi ütelda ning Igasugused kommentaarid koodil puuduvad täielikult. Kood on sellest hoolimata korrektselt vormindatud ja kergesti loetav ning arusaamisega sellest et mis on mis ei tekkinud probleeme. Funktsionaalselt on asi võrdlemisi minimalistlik kuid siiski täidab oma eesmärki ning raske oleks televisioonikavale midagi märkimisväärset juurde mõtelda. Mida ikka telekavast otsitakse kui lemmiksaadete aegu ning lemmikkanalite kavasid. Samas on see minu poolt puhas spekulatsioon kuna pole aastaid televiisorit vaadanud. Testimiseks ja parema ülevaate saamiseks oli olemas ka konsoolirakendus mis jäi küll kohati pisut segaseks kuid siiski täitis teatud piirini oma otstarvet. Veebiteenus täitis kõiki peamisi etteantud ülesandeid nii korrektselt et lausa lust on sellist koodi retsenseerida. Eriti märkimisväärne on asjajuures see et tegemist on ühemehe rühmaga ning teenus valmis varem kui nii mõnelgi suurel rühmal. Kokkuvõtvalt võib peamiste positiivsete punktidena välja tuua fakti et asi töötab nii nagu ta peab ja kood on selge ja loetav - mida rohkemat võikski tahta. Negatiivsete punktidena võib välja tuua ainult dokumentatsiooni puudulikuse ja mis kõige rohkem häiris oli see et wikis oli kirjutatud veebiteenuse asemel veeviteenus. Sellised kirjavead wikis on need kõige hullemad ja võivad veebiteenuste loomisel saatuslikuks saada.

Retsensent Peeter VR2


Veebiteenuse retsensioon

Idee on päris hea, et Windows Phone'st näeks telekava. Kirjeldust võiks ainult natukene rohkem olla, just selle poole pealt, et miks selline teenus valiti ning mida täpsemalt võimaldab, kas saab valida erinevaid kanaleid ja otsida kindlaid saateid?

Koodi pole kahjuks üldse kommenteeritud, kuigi kood pole väga pikk ja selgesti trepitud, nii et selle lugemine siiski polnud raske. Kasutatud on LINQ’t ja kood on ilusti objektiorienteeritult tehtud. Meetodid on ka wiki lehele välja toodud, kuid meetoditel oleks võinud olla ka seletused.

Kui teenus lahti võtta, siis kuskile sisse logima ei pidanud, kõik tuli automaatselt. Tervitati mind küll. Hello user: testAdmin. Kõigepealt ilmusid kanalite grupid ja siis kõik kanalid, kus olid kanalite gruppide numbrid. Igal kanalil oli ainult üks grupi number, kuid paljudel kanalitel võib olla ka mitu kanali gruppi, mitte ainult üks. Ja näidatud oleks võinud olla kohe kanali grupi nimi, mitte ID. ID järgi suht halb otsida, mis gruppi see kanal nüüd kuulus, kuna peab kogu aeg ülesse kerima, et see üles otsida. Kahe kanali nimi on ?????, oleks võinud natukene kodeeringut vaadata. Kanali nimed oli liiga pikad võrreldes neile eraldatud tähe arvu kohtadega ja kanali grupi number läks sinna otsa, kuid see pole nüüd väga suur viga.

Seejärel ilmus kanal 7 homne kava. Oleks võinud olla võimalus ka näha juba erinevate kanalite kasvõi ainult homset kava, mitte ainult kindlalt kanal 7 oma. Saadete otsimisest ei saanud ka alguses hästi aru. Seal seisis, et „Sisesta (kodutunne):“ Ei saanud hästi aru mida see tegema pidi, kuid kui olin „kodutunne“ sisestanud, siis lõi selle saate järgmised eetris olemise ajad. Saadete otsimine oleks võinud ainult juba paremini realiseeritud olla ja peale selle ühe saate, oleks võinud ka teiste saadete aegu näha ning neid oleks võinud saada otsida. Võiks olla veel ka võimalus ise gruppe moodustada, neile nimesid panna ning kanaleid lisada gruppidesse. Kuid see on ainult meie soovitus. Aga tundub, et kogu selline funktsionaalsus tuleb siiski rakenduses.

Teenus pidi võimaldama ka kasutajate haldamist, kuid sellist varianti peale testadmini küll ei olnud. Ja sellega sai ka ainult automaatselt sisse logida.

Teine nõue oli kasutusstatistika üle arve pidamist kasutajate lõikes. Statistikat küll logiti, kuid see näitas ainult, kui palju mingit meetodit on testadmin kasutatud. Kuna nende meetodite kasutamine oli nagunii default tegevus ja ise ei saanud peaaegu midagi valida, siis ei näe sellel väga mõtet.

Üldiselt lihtne veebiteenus, mille idee on päris hea.

by Meeskond ".NOT"