Talk:RMS: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
 
(3 intermediate revisions by 3 users not shown)
Line 27: Line 27:
Meeskond: [[Games or What? Inc]]
Meeskond: [[Games or What? Inc]]


==Retsensioon prototüübile 3D Racing Game by REM==
==Retsensioon prototüübile 3D Racing Game by RMS==


Meeskond RMS-il on loodud 3D mäng, mis on kirjutatud XNA mängumootori baasil. Mängu kättesaadavus lingi kaudu on hea ning lahtipakkimine on ka lihtne. Mängu testimiseks jagatakse mängu lähtekoodi, mis võib osade kasutajate puhul olla komplitseeritud.  Lähtekoodi jagamisega võib huvi kiirelt kaduda, sest prototüübi käivitamiseks on vaja Visual Studio 2010 ja XNA 4.0 tarkvarasid, mis ei pruugi olla kõigile kättesaadavad, kuid antud olukorras seda probleemi muidugi juhtuda ei tohiks. Enne esimest käivitamist sooviks lugeda kasutusjuhendit või README faili, kus oleks mängust kiire ülevaade.
Meeskond RMS-il on loodud 3D mäng, mis on kirjutatud XNA mängumootori baasil. Mängu kättesaadavus lingi kaudu on hea ning lahtipakkimine on ka lihtne. Mängu testimiseks jagatakse mängu lähtekoodi, mis võib osade kasutajate puhul olla komplitseeritud.  Lähtekoodi jagamisega võib huvi kiirelt kaduda, sest prototüübi käivitamiseks on vaja Visual Studio 2010 ja XNA 4.0 tarkvarasid, mis ei pruugi olla kõigile kättesaadavad, kuid antud olukorras seda probleemi muidugi juhtuda ei tohiks. Enne esimest käivitamist sooviks lugeda kasutusjuhendit või README faili, kus oleks mängust kiire ülevaade.
Line 40: Line 40:


Meeskond: [[Void]]
Meeskond: [[Void]]
==Retsensioon meeskonna RMS mängu prototüübile==
Meeskonna RMS eesmärk oli luua 3D mäng, kus mängija juhib autot millega ta peab korjama karpe, et saada punkte. Seda kõike kindla aja peale.
Prototüübi esmane positiivne kogemus oli see, et auto (millega mängija hakkab sõitma) oligi tehtud 3D's ja oli täiesti edukalt juhitav hiireklahvidega(jätame esialgu füüsika sinnapaika).
Prototüübis oli olemas introleht mis andis põgusalt teada millise mänguga on tegu. Peale 'Enter' klahvi vajutust pannakse mängija koheselt autorooli. Nooleklahvidega annab autot juhtida üpriski edukalt, kuigi auto keeramine on hetkel veidikene omamoodi (selle parandamisest oli meeskonna analüüsis juttu, et plaan on juhtimist ja muud füüsikat parandada). Piiridest saab ka välja sõita (ka omamoodi).
Kuigi meeskonnal ei ole kindlalt plaanis teha skoorilugemise salvestamist, siis vähemalt seda tüüpi mängul võiks see olla, sest see tekitaks vähemasti konkurentsivõimet eelnevate skooridega.
Peale selle võiks mängul kindlasti olla ka HUD (heads-up display), et näidata auto kiirust ja järgmise karbi asukohta.
Meeskond: [[A_Bunch_Of_Asians]]
==Retsensioon meeskonna RMS 3D-mängu lõpptootele==
Meeskonna RMSi eesmärgiks oli luua 3D-mäng XNA baasil, kus mängija juhib autot ja korjab punkte etteantud aja jooksul. Kirjeldatud eesmärk sai ka täidetud. Järgnevalt lühike ülevaade.
Mängus tuleb koguda võimalikult palju punkte 60 sekundi jooksul, maksimaalne kogutav arv on 20. Punktide kogumiseks tuleb läbi sõita rohelistest kastidest. Mäng on piisavalt raske, et seda kiiresti läbi teha.
Meeskond on suutnud võrreldes prototüübiga teha palju täiendusi. Piirid on selged - neist ei saa enam välja sõita. On loodud takistused, punktid ja punktisüsteem ning kokkupõrked.
Loodud on ka dokumentatsioon, kus muuhulgas on viidatud mängu probleemidele. Peamiselt on kriitika suunatud auto juhtimisele. Teatud juhtudel väljub auto kontrolli alt ja ei allu Maapealsetele füüsikaseadustele. Samas ei ole keegi ka öelnud, et tegevus toimuks Maal.
Meeskond on juhtinud tähelepanu, et see sobiks noorematele mängusõpradele. Sellest olenemata võiksid mängul juures olla lihtne storyline ja helid mängu "mahlasemaks" muutmisel. Hetkel on kasutaja jaoks ainult üks tase, mis võib kiiresti ennast ammendada.
Mängija, kes pole dokumentatsiooni lugenud, ei saa kindlasti algselt aru, mis toimub. Ja kogemused näitavad, et enamus mängijaid soovivad kiiresti mänguga pihta hakata ja dokumentatsiooniga mitte väga tutvuda. Seega oleks ettepanek mängu tegijatele, et väikene sissejuhatus võiks olla mängu menüüs, kus kirjeldatakse mängijale, mida ta tegema peab, palju tal aega on jne, enne kui mäng pihta hakkab.
Kui mängu eesmärk on lõbusalt aega veeta sõpradega ja võrrelda, kes kogub aja jooksul rohkem punkte, siis võiks mängul juures olla ka edetabeli funktsioon. See oli meeskonna "nice to have" nimekirjas, kuid oma asjakohasuse tõttu võinuks see olla "must have" nimekirjas.
Suuremad mängusõbrad kindlasti hindaksid, kui mängus oleks võimalik hõlpsasti teha restart.
Kokkuvõttes võib öelda, et meeskond on teinud ära tubli töö. Ainuke "must have" punkt, mida ei jõutud täita, on erinevate tasemete loomine. Samas on see edaspidise huvi korral lihtne, sest mänguga on üpris kaugele jõutud.
Meeskond: [[Games or What? Inc]]

Latest revision as of 13:45, 30 December 2012

Retsensioon meeskonna RMS analüüsile

Meeskonna RMS analüüs kirjeldab selgesõnaliselt mängu ideed ja eesmärki. Samuti on meeskonnale teada sihtgrupp, kellele mäng on suunatud. Siinkohal võib lisada, et mäng tundub sobivat kõigile, juhul kui meeskond suudab realiseerida kõik plaanid/mõtted seoses mängu arendamisega.

Idee muudab atraktiivseks fakt, et meeskond on otsustanud teha nimelt 3D mängu, mis tundub olevat üsna suur väljakutse. Võrdlemisi ambitsioonikas tundub olevat mängumaailma ja reaalsuse kooskõlastamine, olgu selleks siis sealsed kokkupõrked või füüsika rakendamine virtuaalmaailmas. Positiivne on see, et RMS teadvustab endale riski erinevate detailide näol, mis lubab arvata, et meeskond tunneb oma piire ja projekti edu nimel nähakse vaeva.

RMS lubab lähtekoodi alla laadida, mis meelelahutuslikust küljest annab mõnele mänguhuvilisele võimaluse ühtteist sealses keskkonnas muuta oma äranägemise järgi. Samuti on lähtekoodi lubamine õppe-eesmärgi aspektist vaadatuna igati kiiduväärt.

Loodetavasti meeskond RMS realiseerib oma mõtted ja lõpptoote valmides on tegemist igati meelelahutusliku mänguga.

Meeskond: REM

Retsensioon meeskonna RMS 3D-mängu prototüübile

Meeskond on võtnud omale ambitsioonika eesmärgi luua 3D mäng. Menüü on lihtne (kasutajal on võimalus mängu alustada vajutades Enterit või Starti), informatiivne (esilehel on välja toodud nuppude asetus), välimuselt kena (suurema osa menüüst moodustab auto pilt ja all paremas nurgas mängu nimi).

Mängu on võimalik juhtida nii klaviatuuriga kui ka Gamepadiga. Rallimängud on erinevatel mängukonsoolidel väga populaarsed, mistõttu on meeskonna otsus see mäng ka Gamepadiga mängitavaks teha (‘Must have’) ainult tervitatav. Käesoleva retsensiooni esitaja saab mängu testida ainult kasutades klaviatuuri. Autot on võimalik noolklahvidega liigutada edasi-tagasi ning pöörata vasakule ja paremale. Mängu loogikas puuduvad anomaaliad (näiteks pole võimalik seisvat autot pöörata). Auto füüsika vajaks täiendamist pööramise osas.

Prototüübi mängu keskkond on lihtne (must-kollane ruuduline maapind, sinine taevas) 8x8 suurusel alal. Meeskond on ilmselgelt pannud rõhu autole, mistõttu on keskkond mõeldud testimiseks ja mitte mängimiseks. Alalt on võimalik lahkuda nii, et maapind saab otsa. Meeskond on ka ise väitnud, et problemaatiliseks võib osutuda auto kokkupõrge areena piiriga.

Hetkel võib öelda, et ’Must havest’ on olemas klaviatuurilt juhtimise tugi ja auto üsna reaalne füüsika (mööndustega). Xboxi puldi töö kohta ei oska hinnangut anda, kuid programmi koodist on näha, et Gamepadi nuppudele on väärtused antud, mistõttu võib eeldada, et see peaks töötama.

’Nice to havest’ hetkel midagi veel realiseeritud ei ole. Mängu ainuke väljund hetkel on testida auto füüsikat piiratud maapinnaga maa-alal.

Eraldi kiitmist väärib auto disain.

Meeskond: Games or What? Inc

Retsensioon prototüübile 3D Racing Game by RMS

Meeskond RMS-il on loodud 3D mäng, mis on kirjutatud XNA mängumootori baasil. Mängu kättesaadavus lingi kaudu on hea ning lahtipakkimine on ka lihtne. Mängu testimiseks jagatakse mängu lähtekoodi, mis võib osade kasutajate puhul olla komplitseeritud. Lähtekoodi jagamisega võib huvi kiirelt kaduda, sest prototüübi käivitamiseks on vaja Visual Studio 2010 ja XNA 4.0 tarkvarasid, mis ei pruugi olla kõigile kättesaadavad, kuid antud olukorras seda probleemi muidugi juhtuda ei tohiks. Enne esimest käivitamist sooviks lugeda kasutusjuhendit või README faili, kus oleks mängust kiire ülevaade.

Mängu käivitamisel kuvatakse esimese asjana mängu kasutamise juhend, mis annab hea ülevaate kuidas mängu kasutada. Üllatuseks oli mängu graafika hea ja tundub, et graafilise poolega on päris palju vaeva nähtud.

Liikuma hakates oli näha, et auto hakkab kiirendama ja üsna pea oli auto saavutanud maksimaalse kiiruse ning seismajäämine toimus vaikselt kiirust vähendades. Pidurdamine kui selline puudub. See tuli esile siis kui soovisid tagasi noolega pidurdada. Sõites tagurpidi toimis edasi noole vajutamine pidurdusena, mis tundus õige olevat. Keeramine on sujuv, kuid natuke ebaloomulik. Loogiline on ka see, et auto seismise ajal keerata ei saa.

Ala, kus auto asub tundus algul olevat lõpmatu, kuid seda see siiski ei olnud. Testimise alal oleks võinud olla vähemalt piirid, mis ei lubaks antud alalt välja sõita. Praegusel juhul on võimalik sellelt alalt nii palju välja sõita, et sinise tausta seest õiget kohta enam ülesse ei leiagi. Üks kord nii juhtuski.

Kokkuvõttes on mängu praegune prototüüp hea ja hästi realiseeritud, kuna põhikomponendid on loodud ja mängu graafika on üldiselt hea. Kokkupõrke- ja auto füüsika testimine ja realiseerimine võib osutuda raskeks ja aeganõudvaks ning võib mängu valmimist pärssida. Mängu lõpptoode tõotab tulla hea mängitavuse ja detailse graafikaga.

Meeskond: Void

Retsensioon meeskonna RMS mängu prototüübile

Meeskonna RMS eesmärk oli luua 3D mäng, kus mängija juhib autot millega ta peab korjama karpe, et saada punkte. Seda kõike kindla aja peale.

Prototüübi esmane positiivne kogemus oli see, et auto (millega mängija hakkab sõitma) oligi tehtud 3D's ja oli täiesti edukalt juhitav hiireklahvidega(jätame esialgu füüsika sinnapaika). Prototüübis oli olemas introleht mis andis põgusalt teada millise mänguga on tegu. Peale 'Enter' klahvi vajutust pannakse mängija koheselt autorooli. Nooleklahvidega annab autot juhtida üpriski edukalt, kuigi auto keeramine on hetkel veidikene omamoodi (selle parandamisest oli meeskonna analüüsis juttu, et plaan on juhtimist ja muud füüsikat parandada). Piiridest saab ka välja sõita (ka omamoodi).

Kuigi meeskonnal ei ole kindlalt plaanis teha skoorilugemise salvestamist, siis vähemalt seda tüüpi mängul võiks see olla, sest see tekitaks vähemasti konkurentsivõimet eelnevate skooridega. Peale selle võiks mängul kindlasti olla ka HUD (heads-up display), et näidata auto kiirust ja järgmise karbi asukohta.

Meeskond: A_Bunch_Of_Asians

Retsensioon meeskonna RMS 3D-mängu lõpptootele

Meeskonna RMSi eesmärgiks oli luua 3D-mäng XNA baasil, kus mängija juhib autot ja korjab punkte etteantud aja jooksul. Kirjeldatud eesmärk sai ka täidetud. Järgnevalt lühike ülevaade.

Mängus tuleb koguda võimalikult palju punkte 60 sekundi jooksul, maksimaalne kogutav arv on 20. Punktide kogumiseks tuleb läbi sõita rohelistest kastidest. Mäng on piisavalt raske, et seda kiiresti läbi teha.

Meeskond on suutnud võrreldes prototüübiga teha palju täiendusi. Piirid on selged - neist ei saa enam välja sõita. On loodud takistused, punktid ja punktisüsteem ning kokkupõrked. Loodud on ka dokumentatsioon, kus muuhulgas on viidatud mängu probleemidele. Peamiselt on kriitika suunatud auto juhtimisele. Teatud juhtudel väljub auto kontrolli alt ja ei allu Maapealsetele füüsikaseadustele. Samas ei ole keegi ka öelnud, et tegevus toimuks Maal.

Meeskond on juhtinud tähelepanu, et see sobiks noorematele mängusõpradele. Sellest olenemata võiksid mängul juures olla lihtne storyline ja helid mängu "mahlasemaks" muutmisel. Hetkel on kasutaja jaoks ainult üks tase, mis võib kiiresti ennast ammendada.

Mängija, kes pole dokumentatsiooni lugenud, ei saa kindlasti algselt aru, mis toimub. Ja kogemused näitavad, et enamus mängijaid soovivad kiiresti mänguga pihta hakata ja dokumentatsiooniga mitte väga tutvuda. Seega oleks ettepanek mängu tegijatele, et väikene sissejuhatus võiks olla mängu menüüs, kus kirjeldatakse mängijale, mida ta tegema peab, palju tal aega on jne, enne kui mäng pihta hakkab.

Kui mängu eesmärk on lõbusalt aega veeta sõpradega ja võrrelda, kes kogub aja jooksul rohkem punkte, siis võiks mängul juures olla ka edetabeli funktsioon. See oli meeskonna "nice to have" nimekirjas, kuid oma asjakohasuse tõttu võinuks see olla "must have" nimekirjas.

Suuremad mängusõbrad kindlasti hindaksid, kui mängus oleks võimalik hõlpsasti teha restart.

Kokkuvõttes võib öelda, et meeskond on teinud ära tubli töö. Ainuke "must have" punkt, mida ei jõutud täita, on erinevate tasemete loomine. Samas on see edaspidise huvi korral lihtne, sest mänguga on üpris kaugele jõutud.


Meeskond: Games or What? Inc