Talk:SpamAssassin OpenBSD baasil

From ICO wiki
Revision as of 10:50, 29 January 2010 by Mmahar (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Ma siis proovin seda hinnata, kui see üks kord valmis saab.

Mikk Mähar AK32

Kriteerium Kaal Hinnang Selgitus
Versioonide ajalugu 1 1
Autorid 1 1
Viimase muutmise aeg 1 1
Skoop 1 1 Artikli skoop tundus olevat piisav juhatamaks sisse teemasse, et ise omal käel põhjalikumalt minna vajadusel asju uurima
Sissejuhatus 1 1 Piisav, et aru saada millest juttu tuleb
Nõuded 1 1
Installeerimise osa 4 4 Meeldivalt põhjalik kirjeldus
Tehniliselt korrektne (pole suuri vigu) 4 4 Ei hakanud otseselt ühtki suurt viga silma ning tekkinud küsimus sai ka vastuse.
Korraldused on tekstist eristatavad 1 1
Käskude väljundid on tekstist eristatavad 1 1
Muutuvad osad on eristatavad 1 1 "Muutujad" on eristatavad
Tekst on loetav (struktuur on olemas) 1 1
Tekst on arusaadav (laused on korrektsed) 1 1
Teenuse varundamine/taastamine 1 1
Kokku 20 20

Kommentaar ja küsimus:

Igati asjalik artikkel, mida oli huvitav lugeda. Kuid paigaldamise osas tekitas üks asi minus küsimuse, et miks just nii... Nimelt, miks peab VMWare sisse paigaldamise korral NTP seadistamisel kindlasti 'no' vastama?

Lisa peale, autori kommentaari:

Ok, see vastus ja antud lingid vastavad sellele küsimusele. Seal best practices listis oli ka kirjas kuidas NTP korrektselt ära seadistada.

Mikk

Autori vastus:

Võib-olla tingimata ei peagi... Mõte oli tegelikult see, et hiljem paneks asja VMWare Toolsi abil hostsüsteemi kellaga sünkroniseerima, siis poleks ntpd-d vaja kasutada. Kunagi oli mul mingi jama, et OpenBSD masin, mis VMWare peal jooksis ja ka oma kella üritas miski ntp serveriga sünkroonis hoida, näitas kogu aeg hoopis mingit suvalist kellaaega ja kellaaeg ujus sinna-tänna kogu aeg. Siis sai loetud mingeid materjale sellest, kuidas see kellandusevärk virtuaalmasina all üldse käib jne ja tol hetkel lahendas probleemi see, et virtuaalmasinal ntpd ära keelata ja VMWare Toolsi abil sünkroniseerima panna. Mingi dokument on VMWarel selle kohta isegi: Timekeeping in VMware Virtual Machines ja Timekeeping best practices for Linux guests.

Samas kiire pilk asjale lõi praegu mulje, et ntpd kasutamine kellaaja sünkroonis hoidmiseks on siiski soovitatav, mitte VMWare Tools. Aga et konfida tuleb lihtsalt asi õigesti kuidagi. Ühesõnaga -- asi vajab natukene uurimist. Segane lugu.

Igatahes saab soovi korral ntpd OpenBSD masinal sisse-välja lülitada kirjutades faili /etc/rc.conf.local vastavalt kas ntpd_flags="" või ntpd_flags=NO

Lisasin juhendisse sinna juurde ka väikese märkuse.