Talk:Windows 8 väljaanded ja nende erisused

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Maksim Gorb DK21

Microsoft peab Windows 8 väljaanneteks tegelikult ainult kahte : 8 ja 8 Pro. Windows RT on eraldi operatsioonisüstem just ARM protsessorite jaoks. Kui Windows 8 Pro ainult täiendab WIndows 8'at, siis seda ei saa öelda WIndows RT puhul, kuna too toetab ARM proset, on mõeldud ainult netbookidele ja tahvelarvutitele ja sisaldab endas Office 2013 Home and Student paketti. Aktiveerimise poole pealt veel niipalju, et võti on nüüd sisse integreeritud emaplaadile, täpsemalt siis BIOS'e kiipi. Enam sa Windows 8 arvutikorpustel tootevõtit ei leia, leiad vaid Windows 8 logo. Arvutitootjad aktiveerimist ei teosta, vaid see toimub siis kui klient arvuti esmaskordselt käivitab. Aktiveerimine ja valideerimine on nüüd ainult üks ehk kui Windows on aktiveeritud, siis on ta ka valideeritud, ehk ehtne. Vaata üle ka aktiveerimise versioonid, minu meelest ei kasutanud Windows 7 3.0 aktiveerimist.

Tõnu Erm AK21

Väga hea ja põhjalik juhend Windows 8 väjaannete vahel valimiseks. Üldiselt võib lihtsalt versioonid kokku võtta nii: Standard on kodukasutajale, Pro väikeettevõttele, Enterprise juba ettevõttele kes soovib kasutada kõiki windowsi võimalusi. Üks asi mis on Windowsil väjaannete nimistus natuke eksitab on toodud "Windows Core" versioon. See oleks nagu Windows serveri maailmast Windows server core. St ilma graafilise liideseta tavakasutaja Windows.


Ülo Vardja AK21

Siinkohal peab nõustuma Tõnuga, et loodud referaat annab üsna hea ülevaate Windows 8 väljaannetest. Suur valikuvõimalus ju puudub, sest nö. kodukasutajal on valida kas Win 8 või Win 8 Pro vahel, sest Win 8 Enterprise on mõeldud ettevõtetele. Referaat on koostatud ülevaatlikult ja paljude piltidega, mis aitavad paremini orienteeruda antud teemas. Mis aga jäi silma, et Windows 8 Enterprise funktsionaalsused on küll välja toodud, kuid mõnede nende sisu jäi mulle häguseks, nagu näiteks DirectAccess, BranchCache, AppLocker, VDI enhancements, Enhanced RemoteFX. Seega minu arust oleks võinud ka need uuendused olla paari lausega lahti seletatud.

Birgit Jurin AK21

Väga põhjalik ülevaade erinevatest Windows 8 väljaannetest. Eriti tahaks tähelepanu pöörata võrdlevale joonisele, kus on välja toodud olemasolevad funktsioonid Windowsi erinevatel versioonidel. Sealt on hea jälgida, kas vajalikud rakendused on olemas või mitte ning sellest järeldada, millist väljaannet lõpuks omandada.

Tõnu Ruut AK21

Minu arust on referaat hästi koostatud. Välja on ilusasti toodud Windows 8 uued uuendused võrreldes Windows 7-ga. Tabelis on tehtud hea ülevaade sellest, millise Windows'i versiooniga saab millisele versioonile üle minna. Jutt ja juhised on konkreetsed ja arusaadavad ning peaks olema ka algajale jõukohane.