Talk:Windows Juhend: Seadmete ning driverite eemaldamine ja taaspaigaldamine (Tarkvaraline)

From ICO wiki
Revision as of 20:45, 17 October 2012 by Vvirk (talk | contribs) (Veiko Virk A21: new section)

Kalle Kadakas A22

Alustades positiivsest küljest:

Antud juhendis on suhteliselt selgelt toodud välja, kuidas ning miks oleks tarvis eemaldada arvutist draivereid ning seadmeid... kuigi mõningad punktid oleksid võinud siiski pikemalt välja tuua, näiteks "Mitte-Plug ang Play seadme reinstallimine" alapunkt nr.2. Ehk oleks mittekogenud "Tädi Maali" sellest tibake rohkem abi saanud, kuid tõsi ta on, et ekraanile ilmuvad juhised on inimesele, kes natukenegi arvutitest teadlikum on, lihtsasti mõistetavad. Lisaks on tekst kompaktne ning ei raisata tekstiruumi niiöelda "teksti pikendavate lausete" peale. Lõpetuseks mainiksin ära inglise keelest eesti keelde "kohandatud" fraasid - mõte on väga hea, kuna inimesed on reeglina arvutimaailmas harjunud kasutama inglise keelt ning eesti keelne terminoloogia on suhteliselt kohmakas. Samas on tegu ka "kahepoolse teraga." Väga kohandatud tekstis võivad kaduma minna mõistete tagamõtted ning tekst võib jääda äärmiselt kohmakaks. Antud artiklis õnneks suurt kohmakust ei tekkinud.

Natukene kriitikat siis ka:

Kuigi eelnevalt välja toodud teksti kohandamise poole pealt ei ole suurt kohmakust märgata, oli siiski ülesande püstitamisel õppejõu poolt määratud tingimus, et terminoloogia peab olema korrektses eesti keeles (kui mälu mind just väga ei peta). Ning teine asi, mille kallal sooviks norida, on see, et arvustusele kuuluv versioon artiklist pidi olema esitatud 2.oktoobriks - tänase päeva seisuga (16.oktoober) ei ole aga endiselt lisatud artiklile lubatud pilte.

Kokkuvõtteks:

Artikkel on ise väga asjalik ning aitab seletada selgesti mõistetavalt, kuidas ning miks teostatakse draiverite ning seadmete eemaldamist. Samas on töös kerged puudused (eelpool mainitud). Kuid kokkuvõtvalt siiski tubli, informatiivne töö.

Meelis Sootalu

Juhendis on hästi detailid teksti kujul välja toodud, aga sooviks näha seal juures ka pildi materjali. Grammatilisi vigu esineb natuke, aga pole midagi väga hullu. Juhend on minu meelest mõeldud inimesele, kes saab arvuti maailmast aru ja võhikud arvatavasti ei saaks selle juhendi läbi töötamisega hakkama.

Kokkuvõtteks, et igav natuke lugeda, aga vajalik kõik kirjas ja pilte sooviks näha ka.

Veiko Virk A21

Hea juhend draiveri kustutamiseks. Suurt huvi ja praktilist kasutust pakkus draiveri pakettide eemaldamine CMD keskkonnas. Kriitikast niipalju, et oleks võinud lisada mõne teemakohase illustreeriva pildi mis teeks juhend veelgi arusaadavamaks ja kergemini loetavaks.