Talk:Windows juhend: Kõvaketta optimeerimine killustuse kõrvaldamise viisil

From ICO wiki
Revision as of 11:13, 25 October 2012 by Mmeos (talk | contribs)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)

Heiki Tähis

Arvustajatega laias plaanis nõus, asjalikud nõuanded, aga kahjuks suuresti autori poolt arvestamata. Hetkel postiivne tulemus kirja ei lähe, sest:

  • Piltidel puuduvad viited algallikatele
  • Kasutatud kirjandus on testis viitamata

Frederick Rang A22

Antud juhendi alguses seletatakse ilusti ära mida tähendab defragmentimine, ning milleks see vajalik on. Juhendi järgi toimides ehk teksti jälgides on võimalik antud toiming ilusti läbi viia, kuid illustreerivaks lisaks võiks siiski lisama mõne pildi rohkem, mis täiustaks antud juhendit. Samuti muudaksin mina ära kaks sõna mida on antud juhendis kasutatud: *võib arvuti jagada tolle (SELLE) faili osadeks ehk fragmentideks või kildudeks,* ning * Oodake mõni hetk, kuniks (KUNI) Disk Defragmenter (Optimize Drives) käivitatakse.* Kokkuvõttena võib öelda, et juhend on hästi jälgitav ja arusaadav.

Sten Aus A22

Juhend on koostatud informatiivselt ja kasutades korrektset emakeelt. Väljendid ja fraasid (terminid) on tõlgitud ja ilusti arusaadavad. Igaksjuhuks jäetud ka inglise keelne vaste, et asja oleks hõlpsam leida, kui tavakasutaja jaoks tõlge liiga utoopiline tundub.

Mis mulle juhendi puhul oleks meeldinud rohkem näha, oleksid pildid. Meie siin oleme IT-inimesed ja teame, kus miski asub. Kuid kui silmas pidada tavakasutajat, siis oleks hea talle näidata pilte aeg-ajalt. Lihtsalt kas sellepärast, et tal tekiks tunne, et oh ma olen õiges kohas (ja ta saaks ennast küpsisega premeerida) või selleks, et teda aidata järele, kui ta peaks kuskil sammude vahel ära kaduma.

Oleksin oodanud selgituse ja vajalikkuse poole pisut põhjalikumat seletust. Tavakasutaja ei pruugi aru saada, milleks tal seda ikkagi vaja on. Võib-olla tuua välja mingeid näiteid ja ekstreemolukordi (tavaliselt mõjuvad päris hästi!), et aru saada selle protsessi vajalikkusest.

Kristjan Indlo A21

Lihtne ja hästi struktureeritud juhend, kõik oli ilusti selgeks tehtud. Lühike ja asjalik sissejuhatus koos seletusega on ka olemas. Oli olemas juhend mõlema uusima Windows-operatsioonisüsteemi kohta. Paljudel kasutajatel puudub nii uus operatsioonisüsteem, sellistel lihtsatel inimestel, kes kümne küünega oma XP'st kinni hoiavad. Ka neile oleks asjalik olnud lühidalt seletada, kuidas nemad oma ketast defragmenteerida saaksid. Ka oleks võinud välja pakkuda mõne kolmanda osapoole programmi kui kasutaja peab Windowsisisest tööriista liialt keeruliseks. Üldiselt hea ja lihtne juhend, keelekasutus asjakohane.

Chris Liebert A22

Juhendi koostaja on väga targasti teinud, et on sissejuhatuseks selgitanud, millega on tegemist ja mida selle protsessi käigus arvuti kõvakettal füüsiliselt tehakse. Samuti on välja toodud milleks seda üldse vaja on. Mis puutub juhendisse siis on õigesti tehtud, et on otsustatud defragmentimist kirjeldada nii Windows 7’me kui Windows 8 keskkonnas. Võib-olla natuke häiriv on asjaolu, et pildid juhendi sees pole piisavalt suured. Suurema vaate saamiseks tuleb mõistagi pildil klikkida, mille käigus juhendi järgija suunatakse juhendist välja, mis põhjustab talle täiendavat navigeerimist ja võib raskendada juhendi jälgimist. Kokkuvõttena aga juhend täidab oma eesmärki ja on tavakasutaja jaoks lihtsasti mõistetav.

Tammo Oolup A22

Tore kasutajasõbralik õpetus. Peale esimest lõiku loeb iga kasutaja kindlasti selle õpetuse lõpuni, kuna sissejuhatuses on hästi ära põhjendatud miks seda protseduuri meil vaja on. Mida vanem arvuti on, seda rohkem selles tegelikult kasu on, mäletan et oma vanal windows 95 PII masinal oli see iga kuine kohustuslik tegevus kui hea kiirusega internetti tahtsid alla tõmmata ja faile avada.

Kaarel Kuurmann A21

Juhendi võlu peitub selle lihtsuses ning autor on seda vägagi hästi järginud. Paari lausega ning arusaadavas keeles on kirjeldatud, milles peitub defragmentimise olemus. Omamata varasemat kokkupuudet vastava teemaga, vastatakse ka küsimusele, mis suure tõenäosusega kasutajal tekkida võib, et milleks mulle seda üldse vaja on. Suurema jõudluse saavutamine peaks olema kasutajale piisav argument, et seda juhendit lugeda ning seejuures ka ise mainitud protsess läbi teha. Positiivsena mainiks veel seda, et autor on mõelnud nii Windows 7 kui ka Windows 8 kasutajatele ning mõlema keskkonna puhul on antud ka näpunäiteid, kuidas defragmentimist automatiseerida. Juhendi ülesehitus on loogiline ning töö on igati viisakas.

Indrek Mitt A22

Tegmist on väga straight forward juhendiga. Autor räägib lühidalt, mis on kõvaketta optimeerimine killustuse kõrvaldamise ja miks see kasulik on (annab ruumi ja kiirust juurde). Järgneb Win 7 ja Win 8 "step by step" juhend, kuidas protsessi käivitda. Viimasena räägib juhend protsessi automatiseerimisest, mis tundub üks kasulikumaid punkte, mis antud juhedist kõrvataha panna. Kuigi tegelikult on see valik windows 8 vaikimisi juba „weekly“ peal.

Veiko Virk A21

Väga hästi struktureeritud ja kergesti arusaadav juhend algajale kellel on probleeme väiksemahuliste kõvakettastega mis on killustunud. Tasub mainida, et kasutatavat pildimaterjali võiks kasutajale kuvada normaalses suuruses, see teeks juhendi käsitlemise oluliselt kergemaks.

Martin Leppik A21

Juhend oli koostatud väga lihtsal tasemel, et isegi väga arvutivõõras kasutaja saaks sellest aru. Samas oleks võinud anda rohkem infot killustatuse kohta koos piltidega, mis oleks andud juhendi lugejale ehk rohkem aimu, miks ta midagi teeb. Lisaks oleks võinud mainida, kui tihti peaks "Disk Defragmenterit" kasutama. Tegelikult on win 7 ja 8 all see protsess automatiseeritud ning muuta oleks vaja ainult kellaega, mis tavaliselt on pantud ööseks. Veel oleks võinud puudutada SSD optimeerimise teemat, et kas on vaja sellel kasutada "Disk Defragmenterit" ja mis asi on TRIM. Teemasse oleks võinud tuua Disk Cleanupi, mis on üks kõvaketta optimeerimise tööriistu. Äkki oleks võinud tutvustada teisi programme, mis teevad tööd paremini, kui windowsi enda oma. Üldkokkuvõttes väga lihtne juhend, mis sobiks ka vanematel inimistel või arvutivõhikutel lugeda.

Tanel Tumanski D22

Väga lihtne ja arusaadav juhend. Julgeks soovitada igale võhikule. Ainult üks probleem - ei ole räägitud SSD ketastest, mida ei tohiks tegelikult defragmentida. Asi on selles, et SSD ketaste mäluühikutel on kindel arv kirjutuskordi ning pidev defragmentimine kahandab neid jõudsasti ja kuna SSD kettad ei loe andmeid järjestikuliselt siis on saadav kiirusevõit minimaalne. Kokkuvõttes võiks SSD omanikud defragmendi kinni keerata, kui nad soovivad oma kõvaketast väheke kauem kasutuses hoida.

Mehis Meos A21

Põhjalik ja lahtiseletatud juhend, nii W7 kui W8 keskkonnas. Oleks ehk võinud mainida mingeid alternatiive Windowsi enese süsteemikomponentidele. Näiteks programmiga "IOBIT Smart Defrag" mida on väga lihtne kasutada ja mida saab samuti automatiseerida mõne lihtsa nupuvajutusega. SSD-d ei defragmenteerita, tõesti, aga muide SSD sees pole liikuvaid osi(plattereid ehk kettaid), seega ei saa kasutada terminit "SSD ketas", vaid lihtsalt SSD(Solid State Disk/Drive), kui SSD sees oleks kettad oleks maailm hukas.