Talk:Windows juhend: Kuidas pärast installeerimist seada optimaalselt üles Windows 8't

From ICO wiki
Revision as of 00:45, 24 October 2012 by Htahis (talk | contribs)

Tammo Oolup A22

Väga vajalik õpetus. Ilusti lahti seletatud sammud, mis peaksid ka esmakordsele arvutikasutajale kergesti järgitavad olema. Näitena toodud videodriverite otsimine, mis võib vahel päris keeruline ja tülikas olla, selleks võiks ati/nvidia toodangut kasutavale inimesele soovitada universaalseid drivereid: http://www.omegadrivers.net/ mis on tweakitud saavutamakas maksimaalset jõudlust. Veel võiks soovitada drivereid emaplaadi mudeli järgi tootja kodulehelt vaadata. (sülearvutitel seeria järgi) Lisaks sellele sisaldab artikkel ka näpunäiteid kuidas oma arvuti stabiilne kiirus ka säilitada, kasutades uut windows 8 kompaktset task manageri. Aga see pole veel kõik, lisaks sellele saab lugeja teada ka arvuti võimekust tõstvate kolmanda partei programmide olemasolust, nende kasutamise plussidest ja miinustest.Märkus- Omega Driverid on saadaval Windows Xp ja 2000'le, need ei tööta uuemas operatsioonisüsteemis ei mingi valemiga.

Autor

Kaupo Saar A22

Teema suurepärane - Väga põhjalikult samm-sammult seletatud, esmasele kasutajale kindlasti mugav ja sissejuhatav lahendus. Head ja kasulikud näited koos paraja koguse piltide ja tekstidega. Kolmanda osapoole programmide juures olev info ning hoiatus ja juhendi lõpus lahti seletatavad terminid on hea lisa. Tekst on loetav ja keeleliselt piisavalt korrektne.Allikad olemas ja töötavad.


Kalle Kadakas A22

Alustades kõigest positiivsest, mida sai loetud. Väga hästi kirjutatud tekst, st. kergesti loetav ning tugev emakeele kasutus. Lisaks on kasutatud eesti keelseid tehnoloogilisi termineid ning nood terminid, mis jäidki inglise keelde, olid artikli lõpus välja toodud eesti keelsete vastetega. Pildid olid väga asjakohased ning hõlpsustasid teema jälgimist. Sama võib öelda ka viidete kohta. Lisaks oli väga positiivne lugeda ka kolmanda osapoole tarkvarast, mis oli lühidalt kuid informatiivselt esitatud.

Ainuke asi, mille kallal tahaks tibakene nuriseda, on "Charmid". Uuele inimesele, kes on just tulnud näitena Windows 7/Vista/XP/Linux'i platformilt, võib jääda segaseks, ilma eraldi uurimiseta, et millega on tegu. Hea on küll, et Nomenklatuuri peatükis oli välja toodud eesti keelne vaste, kuid infot see palju ei edasta.

Kokkuvõtvalt aga lõpp-hea, kõik-hea. Tubli ning tugev artikkel.

Meelis Sootalu

Esimene asi mis silma jäi läbi vaadates oli see, et kogu juhend on väga hästi ja põhjalikult koostatud. Grammatiliselt tundus, et kõik on õige ja korralik. Selle juhendi abil katsetasin ka vanemale arvutile windows 8 ja sain täitsa hakkama just tänu sellele juhendile. Kõik mis vaja, et seada windows 8 vanale rüperaalile on olemas ja hästi lahti seletatud.

Kokkuvõtteks, et hästi tehtud ja meeldiv lugemine

Henri Kuusk A22

Juhend on väga hästi jälgitav. Kõik sammud on punkt haaval lahti seletatud ning pildimaterjali abil on teksti piisavalt selgitatud. Tundub, et autor ise on teemaga ennast väga hästi kurssi viinud ning seega on tulemuseks ka korralik juhend. Kasutatud on suur hulk allikaid, millele on ka korrektselt viidatud. See juhend annab kindalsti väga hea ülevaate algelisele kasutajale ning võimaldab tal pärast installeerimist optimaalselt üles seada Windows 8`t. Ka kogenud arvutikasutaja võib siit leida enda jaoks uut informatsiooni, mida ta varem ei teadnud. Kogu keelekasutus on väga korrektne ning ka grammatiliselt tundub juhend olevat vigadeta.