Talk:Windows juhend: Kuidas seadistada failide deduplikeerimist.

From ICO wiki
Revision as of 21:35, 11 October 2012 by Vjertsal (talk | contribs) (Vjatseslav Jertsalov A22)

Antud juhend on väga hästi koostatud, segmente on vähe ja need on lihtsalt üles ehitatud, see aitab võhikul teemat hoomata palju kerkemini. Algul on kohe seletatud ära, mille puhul selline konfiguratsioon ei tööta. Eelmainitu on hea teadaanne, selle puudumisel olkes võinud algaja suure tormiga kohe deduplitseerimist rakendada näiteks oma EFS süteemi peal, ja pärast oleks avastanud: "Oh häda, katki on".

Pilte on palju, need on väga head ning neil on selged ja arusaadavad näpunäited, isegi lohkas lugeja saaks tänu nendele piltidele oma deduplikatsiooni tööle ilusti.

Mainitud on ka ära, millise ketta puhul ei tohiks juhendis mainitud protsessi kasutada kasutada(ehk siis süsteemi ketas tuleks rahule jätta), see annab aimu, et deduplitseerimine iseenesest on keeruline protsess ja võib jõudlust ning arvuti kiirust kahandada, kui valesti kasutada. Sellest tulenevalt tekkiski küsimus, milliseid ressursse selline tegevus lisaks ketta kasutusele ära tarvitab. Väga huvitav oleks teada, kas serverikesskonnas kasutataks ära RAID kontrolleril asuvat protsessorit, mõnd Inteli või Tesla co-protsessorit, või arvuti enda tsentraalprotsessorit.

Mõnes lauseehituses esines üksikuid loogikavigu, kuid see on väike ja tähtusetu asi. Arvestades juhendikoostaja päritolu on keelekasutus tegelikult väga kõrgel tasemel.

Kristjan Indlo, A21

Vjatšeslav Jertsalov A22

Juhend on üldjuhul väga kasulik ja jälgitatav.Autor kasutas väga palju pilte.Agu minu arust võiksid need pildid olla natuke suuremad sest pildi peal ei ole väga hästi naha seda teksti mis kirjelduses on.Mina lisaks veel sellele teemale võtte,kuidas saab seda sama dedublitseerimis lisafunktsiooni installerida ja seadistada läbi "Powershel-i".Ma isegi leidsin,näiteks materjali dedublitseerimise installeerimise konta "Powershell-i" abil siin:http://mctexpert.blogspot.com/2012/08/install-data-deduplication-via.html. Aga ma arvan,et siiski selle juhendiga igaüks saaks installerida dedublitseerimise funktsiooni windows 2012 serveris.Alguses autor ka väga hästi kirjeldas mis asi on "dedubletseerimine" ja mis kasu ta annab meile.Ja peatükkid olid ka väga hasti eraldatud.Ma ütleksin et üldiselt pole paha töö.