Talk:Windows juhend: Kuidas testida võrguühendusi: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
(→‎Ingrid Sibul AK21: new section)
Line 13: Line 13:


Väga abiks materjal. Loogiliselt esitatud ja üsna põhjalik ka.
Väga abiks materjal. Loogiliselt esitatud ja üsna põhjalik ka.
== Ingrid Sibul AK21 ==
Väga abiks materjal. Esitus on loogiline ja katab peamised võimalused.

Revision as of 22:58, 29 November 2012

Henri Kaukver AK21

Juhendis on kõik esmased võrguühenduste testimise tööriistad ära toodud ja suurema enamuse probleemide jälile saab just nendega. Kõigi tööriistade puhul eeldaks natuke täpsemat argumentide kirjeldust ipconfig puhul näiteks IP aadressi uuendamist. Tracert puhul tuleks rääkida ka sellest kuidas see tegelikult töötab. Nslookup võimaldab rohkem kui lihtsat nimeteisendust, kasvõi näiteks MX info pärimine. Netstat puhul on minu jaoks oluline näha näiteks ainult avatud (kuulavaid) porte, et näha teenuseid, mis masinas töötavad.

Märten Rodes AK41

Kenasti on välja toodud põhilised võrguühenduste testimiseks vajalikud programmid. Lisatud on ka piisavad ja arusaadavad lühikesed selgitused, mis tööriista mille jaoks tuleks kasutada. Seega juhend on asjalik. Tracert osas nõustun mingil määral eelmise arvustajaga, et lühidalt võiks olla mainitud selle programmi tööpõhimõtet (kasvõi ühe lausega).

Huvitav oleks näha ka mõnda teemakohast näidet Powershellis.

Tõnu Ruut AK21

Juhend on korralikult ja loogiliselt üles ehitatud ning annab hea ülevaate erinevatest võrgu tööriistadest. Piltide ja nende juurde käivad tekstid on korrektselt ja arusaadavalt kasutajale ära seletatud. Negatiivset poolt selle töö puhul välja tuua ei oskagi.

Ingrid Sibul AK21

Väga abiks materjal. Loogiliselt esitatud ja üsna põhjalik ka.