Talk:Windows juhend: Visual Studio paigaldamine ning seadistamine Windows 8-l

From ICO wiki
Revision as of 23:53, 3 November 2012 by Ttalpsep (talk | contribs) (→‎Tõnn Talpsepp D23)
(diff) ← Older revision | Latest revision (diff) | Newer revision → (diff)
Jump to navigationJump to search

Arvustused

Veiko Vainu D21

Alguses võiks olla mingisugune tutvustus või lühikirjeldus. Et saaks ülevaate mida on võimalik konkreetse tarkvaraga teha ja saavutada. Seadistamist on väga lühidalt kirjeldatud. Erinevaid võimalikke seadistusi on väga palju ning siin on vaid väike osa lahti seletatud/kirjeldatud. Ehk on juhendi koostaja valinud välja enda arvates kriitilisemad teemad. Ära on toodud küll ridade nummerdamine, tõesti üks tähtsamaid seadeid Visual Studios, kuid midagi muud Tools>Options menüüst polegi kirjeldatud. Jutt on enamjaolt üheselt mõistetav kuid kohati on teksti struktuur kohmakas. Allikateks on antud ühe sama lehe kaks alamlehte, kus on ka palju muud Visual Studio 2012 kohta käivat infot. Googeldades ei hakka tõesti VS 2012 kohta väga palju infot silma, kuid samas on tõenäoliselt paljud sätted samad mis eelnevatel versioonidel, seega ei vabanda see juhendi infopuudust.

Ilja Peters A32

Juhend võiks omada sissejuhatust, mis asi on Visual Studio ja miks see hea on. Kui sa pole progeja, siis "Visual Studio" suuremale osale inimestele ei ütle mitte midagi. Installeerimise protsess võiks rohkem kirjeldatud olla. Eriti ei saanud pihta punktile "Programmeerija kõige tähtsam seadistus ajaloos". Ridade numeratsioon on muidugi hea, kuid mitte kõige tähtsam progejale (muidugi kui sa progemiseks gediti või vim'i ei kasuta ;) ). Mis on tõesti väga tähtis on Revision control ja seda teemat võiks siin vaadata. Minu arvates seda teemat võiks jagada kaheks erinevaks teemaks. Paigaldus ja seadistamine eraldi. VS on väga võimas tööriist ning väikses juhendis on selle korraliku seadistamist väga raske kirjeldada.

Antud juhend võib esmase hooga ära ehmatada, sest isegi kui on ka teada, mis on Visual Studio, võib tekkida kohe küsimus, et kas Windows 8 keskkonnas tuleb seda siis tingimata digitaalselt faililt paigaldada (tegelikult on ju ka teisi võimalusi) ja kas järsku peaks mõnelt viidatud lingilt emuleerimisprogrammi alla laadima, sest kuna mainitud pole, ei tea, kas kõigil Windows 8 versioonidel on ikka vajalikud vahendid kaasas või mitte ning kas need töötavad korralikult (tegelikult ei tohiks ju probleeme olla). Kui ma loen juhendit, kuidas midagi installeerida või seadistada, tahaks sealjuures teada või vähemalt lühikest kommentaari, kas ja miks on mõistlik kõik erinevad valikulised lisamoodulid installeerida või mitte. Järgnevatest seadistamise juhistest on teatud osa kasulik ja vajalik teada, kuid ilma kommentaarideta jäi üsnagi arusaamatuks, mida üritati näidata juhendi viimase viie pildiga või miks see kasulik info peaks olema. Sellist tüüpi juhendi puhul oleks tahtnud pigem teada saada, kas kuskil installeerimise või seadistamise juures võib kogemata teha mingeid tüüpvigu, mida tuleks vältida või mida teha siis, kui peaks mõni veateade esile kerkima ja kus seda juhtuda võib.

Carolin Saareots A21

Juhend algas üpris järsku ilma mingisuguse sissejuhatuseta. Mis on pisike miinus, oleks võinud lisada pisikese lõigu mis on täpselt Visual Studio ning miks Windows 8'sal selle seadistamine teistmoodi. Tähtsamad kohad oleks võinud paremini välja tuua ja kohati kadus tekst piltide vahele ära. Üldiselt nagu ka enamus juhendid on välja toodud kõik tähtis ja piisav pildimaterjal. Piltidel on ära märgitud tähtsamad kohad mida jälgida tuleb.