Talk:Windows juhend: Windows 8 süsteemis klaviatuuriga otseteede kasutusviisid

From ICO wiki
Revision as of 19:58, 15 October 2012 by Gmaisla (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Sten Aus A22

Igati asjakohane ja kvaliteetne juhend. Juhend katab suurema osa vajalikest ja enim kasutatavatest otsedeedest.

Oleksin oodanud töö autorilt rohkem sisulist ja tekstilist poolt. (Võib-olla on alles see lisandumas? :)) Töös on hetkel vaid üles loetletud paljud võimalikud käsud ja pisike selgitav rida, mis selle käsuga teha saab. Leian, et tavakasutajale oleks kasulik selgitada kiirklahvide (otseteede) kasutusotstarvet, et nad ikka kindlasti hakkaksid neid kasutama.

Igatahes leidsin ka endale uusi funktsioone ja võimalusi, millest ma enne teadlik ei olnud. Siiski - katsetasin Windows 7 keskkonnas - osati töötavad! :) Aga eks juhend ju ongi mõeldud Windows 8 jaoks. :)

Tööl on puudu sissejuhatus ja sisukord, võib-olla annaks neid kiirklahve kuidagi funktsioonidega liigitada. Ja puudu on ka kasutatud allikad - kindlasti saab ka nii, et klaviatuuril kõik kombinatsioonid läbi proovida, kuid sügavalt loodan, et töö autoril on olnud teine lähenemine.
Hästi koostatud ja lihtne juhed. Pilte on palju, nad on suured(kuid mitte liialt) ja arusaadavad. Tekstilisi näiteid on ka suur hulk(kuid teksti ise on veidi vähe), kvaliteet konteksti mõttes on neil siiski kõrge. Laisk lugeja väga naudiks sellist juhendit. Isiklikult tunnen puudust korralikumast sissejuhatusest ja tekstilisest seletusest mõne kriitilisema koha juures.. Näiteks kas kõik windows-nupud töötavad ka siis, kui mul on rakendus lahti täisekraanil, mis on viinud mind välja windows-töökeskkonnast. Esineb mõnel hulgal kirjavigu. Näiteks, sõnad, mis peaksid koos eksisteerima, on kirjutatud lahku(kui kahtled, kirjuta pigem kokku). Nõrk emakeel on vist tänapäeva ühiskonnas paratamatus. Kokkuvõttes ,mulle meeldib juhend, õppisin sellest nii mõndagi.

Kristjan A21

Tarmo Tüür

Täiesti mõistlik juhend, mis sai kohe ka meeldejätmist ning proovimist, mida oleks vajalik kasutada. Pildid ja kõik olid silmale hea vaadata ning hea oli lugeda. Ei ole liigset teksti ning seletamist, vaid on kõik kirjas mis vaja. Sissejuhatus on jah natukene pealiskaudne, kuid tõene. Ehk oleks võinud ka piltide ja tekstide vahed natukene suuremad olla aga ei midagi katastroofilist. Ma soovitaks juhendit algajatele, kes Windows 8 keskkonnaga on alles kohtunud ning tahaks seda võimalikult mugavalt kasutada.

Carolin Saareots A21

Juhend on väga lihtsalt üles ehitatud ja isegi mu ema saaks sellest aru ja oskaks kasutada otseteid klaviatuuril, kui ta tegeleks vähegi rohkem arvuti kasutamisega. Väga hästi on ära näidatu/või e-maili vaatamiseks. Teema autor on ka ära seletanud mida miski käsk teeb ja tähendab. Kuigi oleksin oodanud natukene rohkemat edasijõudnutele. Sest tänapäeval jääb inimesi aina vähemaks, kes ei oska arvutit kasutada, teema autor on välja toonud väga algelised ja lihtsad kombinatsioonid.

Chris Liebert A22

Juhend on konkreetne ja autor on toonud välja mitmed olulised otseteed, mida ühel tavakasutajal võiks vaja minna, et oma igapäevatoimetused arvutis mugavamaks ja kiiremaks muuta. Ma usun, et otseteede kasutamine on lahutamatu osa õige arvutikasutamise juures ja nagu juhendi autorgi sissejuhatuses ütles: „Kasutage otseteid!”.

Grete Maisla A21

Minu, kui algaja jaoks väga kasulik juhend. Senini olen Windows 8 kasutusel hädas olnud start menüü leidmisega hiire abil. Siit leidsin kasuliku klahvikombinatsiooni ja enamgi veel. Osad väljatoodud otseteed on ka Windows 7-s samad, seega oli seal minu jaoks ka olulist infot, mida saan igapäevaselt kasutada. Hea ja arusaadav pildimaterjal, tekstilist poolt oleks võinud pisut rohkem olla ning kasutatud kirjanduses viidatud allikates leidus veel paljusid klahvikombinatsioone, mida juhendis polnud, kuid juhendis oli piisavalt ja olulisemad otseteed, seega vajadusel saab huviline ise juurde vaadata.