User:Anguyent: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
Line 7: Line 7:
== Essee ==
== Essee ==


Esimeses loengus [[https://echo360.e-ope.ee/ess/echo/presentation/552b549b-da8b-48c4-9047-cf34af6e6188 [1]]] olid esinejateks Inga Vau, Margus Ernits, Merle Varendi ja Juri Tretjakov. Lähemalt räägiti õpingukorraldusest, täpsustati ainepunktidega seonduvat ning mis juhul tuleb nende eest maksta ning kui palju. Loengust jäi mulle meelde soovitus, et kui juba on või mingil hetkel peaks tekkima mõte jätkata õpinguid magistratuuris, siis võiks uurida ette mis õppekavale on plaanis minna ning vastavalt sellele valida juba praeguses õppes olles valikaineid mis sellele vastavad, et omandada eelnevaid pädevusi.  
Esimeses loengus <ref>[1]</ref> olid esinejateks Inga Vau, Margus Ernits, Merle Varendi ja Juri Tretjakov. Lähemalt räägiti õpingukorraldusest, täpsustati ainepunktidega seonduvat ning mis juhul tuleb nende eest maksta ning kui palju. Loengust jäi mulle meelde soovitus, et kui juba on või mingil hetkel peaks tekkima mõte jätkata õpinguid magistratuuris, siis võiks uurida ette mis õppekavale on plaanis minna ning vastavalt sellele valida juba praeguses õppes olles valikaineid mis sellele vastavad, et omandada eelnevaid pädevusi.  
Räägiti tagasiside andmisest ning veelgi rohkem sai minu jaoks selgeks, kui oluline on tagasiside andmine. Sain veel enam kinnitust sellele, et tagasisidet on mõtet anda, sest õpilasi võetakse kuulda ning kui soovitused muudatusteks on mõistlikud siis neid muudatusi ka tehakse.
Räägiti tagasiside andmisest ning veelgi rohkem sai minu jaoks selgeks, kui oluline on tagasiside andmine. Sain veel enam kinnitust sellele, et tagasisidet on mõtet anda, sest õpilasi võetakse kuulda ning kui soovitused muudatusteks on mõistlikud siis neid muudatusi ka tehakse.
[1] -  https://echo360.e-ope.ee/ess/echo/presentation/552b549b-da8b-48c4-9047-cf34af6e6188


== Õpingukorralduse küsimused ==
== Õpingukorralduse küsimused ==

Revision as of 06:24, 7 November 2014

Õpingukorraldus ja erialatutvustus aine arvestustöö

Autor: Anne-Ly Nguyen Thien

Esitamise kuupäev: 7. november 2014

Essee

Esimeses loengus [1] olid esinejateks Inga Vau, Margus Ernits, Merle Varendi ja Juri Tretjakov. Lähemalt räägiti õpingukorraldusest, täpsustati ainepunktidega seonduvat ning mis juhul tuleb nende eest maksta ning kui palju. Loengust jäi mulle meelde soovitus, et kui juba on või mingil hetkel peaks tekkima mõte jätkata õpinguid magistratuuris, siis võiks uurida ette mis õppekavale on plaanis minna ning vastavalt sellele valida juba praeguses õppes olles valikaineid mis sellele vastavad, et omandada eelnevaid pädevusi. Räägiti tagasiside andmisest ning veelgi rohkem sai minu jaoks selgeks, kui oluline on tagasiside andmine. Sain veel enam kinnitust sellele, et tagasisidet on mõtet anda, sest õpilasi võetakse kuulda ning kui soovitused muudatusteks on mõistlikud siis neid muudatusi ka tehakse.


[1] - https://echo360.e-ope.ee/ess/echo/presentation/552b549b-da8b-48c4-9047-cf34af6e6188

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?


Vastus

Kui õpilane kukub arvestusel läbi on tal kordusarvestuse sooritamiseks aega kaks semestrit (teise semestri punase joone päevani) pärast aine õppesemestri lõppu. Järelarvestuse järeltegemine lepitakse kokku õppejõuga, aine õppejõud määrab kordusarvestuse tähtaja kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga. (5.4.4) Järelarvestusele registreerimine toimub õppeinfosüsteemis (ÕIS), registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. (5.2.8.2) Riigifinantseeritaval õppekohal õppijale on kordusarvestus tasuta, omafinantseeritaval õppekohal õppijale on kordusarvestus tasuline. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis. (5.2.7)



Küsimus 1

Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava? Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?


Vastus

Õppekava vahetamise taotlemiseks esitab üliõpilane hiljemalt 1 tööpäev enne semestri punase joone päeva Eesti Infotehnoloogia Kolledži (EIK) õppeosakonda rektori nimele vabas vormis kirjaliku avalduse ja nimekirja õppesooritustest, mille arvestamist uue õppekava osana taotletakse. (7.2.1) ... Kui üliõpilane deklareerib valikaineid üle ettenähtud mahu, kohustub ta õppekulusid osaliselt hüvitama, hüvitise suuruse kehtestab EIK nõukogu.(1.4.8) Üliõpilasel, kes lõpetab kooli nominaalajaga on õigus taotleda õppemaksu tagastust 2 EAP ulatuses, mis ületavad 180 EAPd. (3.1.8)



Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 23 EAPd ja teise semestri lõpuks 20 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?


Vastus

Õppekulude osalise hüvitamise kohustuse tekkimise aluseks oleva õppekava täies mahus täitmise määr on vastavalt Eesti Infotehnoloogia Kolledži nõukogu otsusele 2014/2015 õppeaastal 27 EAP semestris ja õppekulude osalise hüvitamise määr on 50 € 1 EAP kohta. http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/ Sellele vastavalt tekib esimesel semestril võlgnevus 4 EAP eest ja teisel semestril 7 EAP eest, mis teeb kokku 11 EAPs ehk esitatava arve suurus on kokku 550€.

  1. [1]