User:Ejogi

From ICO wiki
Revision as of 13:15, 23 October 2015 by Ejogi (talk | contribs) (→‎Essee)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Evelin Jõgi

Rühm: DK14

Esitamise kuupäev: xx. oktoober 2015

Essee

Minu senine haridustee on olnud juba päris pikk. Tallinna Tehnikaülikoolist sain bakalaureuse kraadi rahvamajanduses ja majanduse magistrikraadi omandasin Tartu Ülikoolist. Senine töökogemus umbes 10 aastat on finantsvaldkonnast. Juba pikemat aega olen tundnud huvi IT valdkonna vastu ja mõelnud, et mulle meeldiks töötada programmeerijana. Alates sellest sügisest otsustasingi jätkata oma haridusteed Eesti Infotehnoloogia Kolledži kaugõppes.

Juba esimene loeng [1] oli väga positiivne kogemus. Kõiki esinejaid oli nauditav kuulata. Tutvustati IT Kolledžit ja õppetöövälise tegevuse võimalusi ning anti ülevaade kõige olulisemast õpingukorralduses. Samuti tutvustati eriala, kust jäi enim meelde 6 soovitust paremaks toimetulekuks. Nii mõnigi neist oli selline, mida on vahel hea meelde tuletada. Eriti tihti pean endale meelde tuletama soovitust "ära karda!".

IT projektijuhtimise loengus [2], mida viis läbi Tiina Seeman, meeldis mulle eriti, kuidas ta süsteemselt mõtleb ja erinevates asjades seoseid näeb, see väljendus nii ennast tutvustades kui ka IT projektijuhtimisest rääkides. IT valdkonnas töötava inimesele on see oluline omadus. IT projektijuhtimisest oli palju kasulikke praktilisi näiteiteid tegelikest olukordadest, mis töö käigus tekivad, mida võibolla projektijuhtimise teooriatundides ei kuule. Kõlama jäi mõte, et on oluline, et lisaks projektijuhile oskavad ka projekti liikmed näha suurt pilti, see kehtib kindlasti ka teistes valdkondades.

Õppimisest. Omast kogemusest loeng [3], mida viis läbi Elar Lang, oli väga õppima motiveeriv. Julgen arvata, et tudengisündroomil ja valesti valitud erialal on päris suur korrelatsioon.

Neljas loeng [4] ...

Viies loeng [5] ...

Kuues loeng [6] ...

Seitsmes loeng [7] ...

Kaheksas loeng [8] ...

Eriala tutvustavale ainele kohaselt sai loenguseerias väga hea ülevaate erinevatest IT valdkonna ametikohtadest. Kuulates ära aine loengud, sain ma ainult kinnitust, et olen õiges kohas. Mulle meeldib IT valdkond, mulle meeldivad selles valdkonnas tegutsevad inimesed ja nende suhtumine asjadesse. Loomulikult on erandeid, aga seni olen kohanud küll rohkem positiivset.

Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.

Viited kuvatakse kohta, kuhu kirjutad: <references />

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus

Arvestust on võimalik järele teha ülejärgmise semesti punase joone päevani arvates aine õpetamissemestrist. Kordusarvestusele registreerutakse ÕISis. Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva. Riigifiantseeritaval õppekohal on kordusarvestus tasuta. Tasulisel õppekohal õppijatele maksab kordusarvestus 20 eurot. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕISis.

Küsimus 5

Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus? Mida peab toetuse saamiseks tegema? (Vastake kokkuvõtlikult) Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?

Vastus

Üliõpilasel on õigus saada vajaduspõhist õppetoetust, kui: 1) ta on Eesti kodanik või viibib Eestis pikaajalise elaniku elamisloa või tähtajalise elamisloa või alalise või tähtajalise elamisõiguse alusel; 2) ta õpib täiskoormusega ja on algavaks semestriks täitnud kumulatiivselt eelmistel semestritel õppekava kohaselt täitmisele kuuluva õppe mahust vähemalt 75 protsenti või ta õpib täiskoormusega esimesel semestril; 3) tema õppetoetuste ja õppelaenu seaduse § 51 alusel arvestatud keskmine sissetulek kuus ei ületa igaks aastaks riigieelarvega kehtestatud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks arvestatava keskmise sissetuleku ülemmäära.

Vajaduspõhise õppetoetuse suurus sõltub üliõpilase sissetuleku suurusest. Üliõpilane esitab vajaduspõhiste õppetoetuste eraldamise korraldajale taotluse vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks riigiportaalis www.eesti.ee viieks õppekuuks kaks korda õppeaastas. Minimaalne ainepunktide arv semestris on 22,5 punkti.

Ülesanne

Kui mitme EAP ulatuses tuleb õppekulud osaliselt hüvitada aasta lõpuks, kui esimese semestri lõpuks on olemas 21 EAPd ja teise semestri lõpuks 28 EAPd? Kui suur on teile esitatav arve?

Vastus

Kui esimese semestri lõpuks on olemas 21 EAPd, siis tuleb tasuda 6 EAPe eest. Kui teisel semestril tehakse 28 EAPd, siis kokku on esimese õppeaasta eest 49 EAPd ja tasuda tuleb 5 EAPe eest 250 eurot.

Viited