User:Hreintam

From ICO wiki
Revision as of 21:56, 19 October 2015 by Hreintam (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Häli Ann Reintam

Esitamise kuupäev: . november 2015

Essee

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokku leppida, et kordussooritust teha? Kuidas toimub kordussooritusele registreerimine? Mis on tähtajad? Kui palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal? Kui palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?

Vastus
Kordussooritust on võimalik teha kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani alates aine õpetamissemestrist. Vastava aine õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on kordussooritusele lubamise eelduseks.[1] Kordussooritused planeeritakse aine toimumisele järgnevasse semestrisse ja järgmise õppeaasta eelnädalasse kogu perioodil kokku vähemalt kahel korral. Kordussooritusele tuleb registreerida ÕIS-is vähemalt 2 tööpäeva enne korduseksami või -arvestuse toimumist.[2] Riigifinantseeritaval õppekohal õppivale tudengile on kordusooritused tasuta. Tasulisel kohal õppides tuleb kordussoorituste eest maksta. Tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga ja arve kuvatakse ÕIS-is.[3]

Küsimus 4

Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?

Vastus
Kõigile taotlejatele pakutakse vajaduse korral nõustamist õppekonsultandilt. VÕTA taotlemiseks tuleb esitada hiljemalt 10. tööpäeval enne punase joone päeva vormikohase taotluse koos vajalike lisadega. Taotleja peab lisama taotlusele oma pädevusi tõendavad materjalid (õpimapi) ehk varasemat töökogemust tõendavad dokumendid:

  • töökogemuse olemasolu ja selle olemust kirjeldav dokument;
  • tehtud tööde näidised;
  • kolmandate osapoolte tagasiside jms.

Töökogemuse arvestamise taotlemisel tuleb lisaks muudele tõendusmaterjalidele esitada järgmistele kriteeriumidele vastav kogemusest õpitu analüüs:

  • kirjeldatud kogemus sobib taotletava ainega;
  • kirjeldatud on õpiväljundi aspektist olulisi tööülesandeid;
  • on analüüsitud taotletava aine seisukohalt asjakohaseid pädevusi;
  • on kajastatud kogemusest õpitut;
  • taotleja on analüüsinud oma tõendatavate pädevuste põhise tegevuse õnnestumisi ja nõrgemaid sooritusi ning esitanud olulisema, mida ta nendest olukordadest õppis;
  • analüüsis on selgelt ja üheselt mõistetavalt väljendatud arusaam kogemusest õpitu ning selle mooduli õpiväljunditega seotuse osas.

Dokumentide esitamine toimub ÕIS-is. Varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamiseks/hindamiseks moodustatakse IT Kolledžis rektori käskkirjaga varasemate õpingute ja töökogemuse arvestamise komisjon (edaspidi VÕTA komisjon).

Viited

  1. Õppkorralduse eeskiri P5.2.14
  2. Õppkorralduse eeskiri P5.2.8
  3. Õppkorralduse eeskiri P5.2.7