User:Hrindesa

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Henri Rindesalu Esitamise kuupäev: 6. november 2011 Essee

Siia tuleb essee tekst. Esimesest loengust sain teada ...

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kuidas edasi? Kaua on võimalik eksamit teha? Kellega kokkuleppida, et eksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigieelarvelisel (RE) kohal? Palju maksab, kui oled riigieelarvevälisel (REV) kohal?

Vastus

Korduseksami võib sooritada kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. Õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud soovitusliku ajakavaga. Korduseksam tuleb vastava aine õppejõuga kokku leppida. Õppeosakonnas peab korduseksamile registreerima. REV'le tudengile maksab korduseksam 13€, RE'le esmane tasu puudub.

Küsimus 3

Millised võimalused on minna akadeemilisele puhkusele teisel õppeaastal? Mis tegevused tuleb selleks teha? Kui pikk on maksimaalne puhkuse aeg? Kuidas toimub puhkuse lõpetamine? Kuidas toimub puhkuse varasem lõpetamine? Kas puhkuse ajal saab deklareerida õppeaineid? Kas saab teha järele eksameid ja arvestusi?

Vastus

Akadeemilisele puhkusele saab minna:

1. tervislikel põhjustel. Avaldusele tuleb lisada meditsiiniasutuse tõend, kus on kirjas arsti soovitus akadeemilise puhkuse kohta ja selle soovitatav pikkus. Avaldust on võimalik esitada terve õppeaasta vältel ja positiivse otsuse korral lubatakse üliõpilane akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel. Maksimaalne puhkuse aeg on kaks aastat.

2. kaitseväeteenistusse asumise tõtttu. Avaldusele tuleb lisada kaitseväeteenistuse kutse. Avaldust on võimalik esitada terve õppeaasta vältel ja positiivse otsuse korral lubatakse üliõpilane akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel. Maksimaalne puhkuse aeg on üks aasta.

3. lapse hooldamiseks, kui üliõpilasel on alla kolmeaastane laps. Avaldusele tuleb lisada lapse sünnitunnistus. Avaldust on võimalik esitada terve õppeaasta vältel ja positiivse otsuse korral lubatakse üliõpilane akadeemilisele puhkusele mistahes ajal õppeaasta vältel. Maksimaalne puhkuse aeg on kolm aastat (kuni lapse kolmeaastaseks saamiseni).

4. muudel põhjustel. Avaldust on võimalik esitada kaks korda aastas kuni semestri punase joone päevani. Maksimaalne puhkuse aeg üks aasta.

Avaldus tuleb esitada rektori nimele.

Puhkuse lõpetamine toimub:

1. avalduse esitamisel hiljemalt akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks. Kui on soov akadeemiline puhkus varem, siis tuleb see esitada enne algava semestri punase joone päeva, et õppetööst saaks hakata osa võtma enne akadeemilise puhkuse ametlikku tähtaega.

2. kui avaldust pole esitatud akadeemilise puhkuse lõpu kuupäevaks, siis lõpetatakse see automaatselt ning sellega kaasneb eksmatrikuleerimine.


Puhkuse ajal saavad aineid deklareerida ainult üliõpilased, kes on puhkusele läinud lapse hooldamiseks. Selleks tuleb enne järgmise semestri punase joone päeva esitada kirjalik taotlus õppeosakonda.

Akadeemilise puhkuse ajal on lubatud sooritatud eksameid ja arvestusi.