User:Jpaalber: Difference between revisions

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search
No edit summary
No edit summary
Line 20: Line 20:
[4]http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/ punkt 6
[4]http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/ punkt 6


'''Küsimus 4'''
'''Küsimus 1'''


Sul on olemas varasem töökogemus, mida sa tahad kasutada õppeainete arvestamisel (VÕTA). Millised on tegevused? Millised on tähtajad? Kas VÕTA kaudu saadud EAPd arvestatakse semestri õppekava täitmisesse ja aasta õppekoormusesse?
Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava?
Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?


'''Vastus'''
'''Vastus'''
Selleks, et kasutada VÕTAt tuleb esitada taotlus. Taotlus tuleb esitada ÕISis hiljemalt 10-ndal tööpäeval enne punase joone päeva. Olemas peab olema vormikohane taotlus koos vajalike lisadega. Kui üliõpilasel on immatrikuleerimise semester, siis tuleb esitada taotlejal dokumendid IT Kolledži Õppeosakonda[1]
Selleks, et vahetada õppekava  peab olemas olema vaba õppekoht sellel õppekaval[1]. Peale seda tuleb esitada kirjalik avaldus vabas vormis rektorile EIK õppeosakonnas, vähemalt 1 tööpäev enne semestri punase joone päeva. Samuti tuleb lisada avaldusele nimekiri õpisooritustest, mille arvestamist uue õppekava osana taotletakse[2].


Alates 2013/2014 õppeaastast ei arvestata IT Kolledžis õpinguid alustanud tudengite puhul VÕTA tulemus semestripõhisel õppekava täies mahus täitmise kontrollimisel. Kuid VÕTA kaudu arvestatud õppesooritused täidavad õppekoormust, mida kontrollitakse õppeaasta lõpus[2].
Kõik valikained, mis üliõpilane on deklareerinud on ta kohustatud õppima ning peab sooritama[3]. Kui üliõpilane deklareerib aineid rohkem kui ettenähtud (180 EAP), siis tuleb tal tasuda nende ainete eest[4].


'''Küsimus 4 allikad'''
'''Küsimus 1 allikad'''


[1]http://www.itcollege.ee/sisseastujale/vota/vota-kord/#taotlus
[1]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#liik punkt 7.1
II osa punkt 1
[2]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#liik puntk 7.2.1
[2]http://goo.gl/KCcPCF punkt 6. Lõik, mis algab "NB!"
[3]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#moistete punkt 1.2.7
[4]http://www.itcollege.ee/tudengile/kkk/#Mida paragraaf 6

Revision as of 19:15, 21 October 2013

Õpingukorralduse küsimused


Küsimus B

Kukkusid arvestusel läbi. Kaua on võimalik arvestust järele teha? Kellega kokkuleppida, et järelarvestust teha? Kuidas toimub järelarvestusele registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

Vastus

Õigus kordusarvestuseks on tudengil kuni ülejärgmise semestri punase joone päevani[1]. Selleks, et kordusarvetusele pääseda tuleb üliõpilasel ennast registreerida ÕISis vähemalt 2 päeva enne kordussooritust, aga kui üliõpilane on akadeemilisel puhkusel ning soovib kordusarvestust sooritada peab ta esitama avalduse õppeosakonda[2]. Kordusarvestus on tasuta riigi finantseeritaval (RF) õppekohal[3]. Tasulisele õppekohale (OF) maksab see 20 eurot[4].

Küsimus B allikad

[1]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#arv punkt 5.4.4

[2]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#eksamitearvkorr punkt 5.2.8

[3]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#eksamitearvkorr punkt 5.2.7

[4]http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/pangarekvisiidid/ punkt 6

Küsimus 1

Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava? Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?

Vastus Selleks, et vahetada õppekava peab olemas olema vaba õppekoht sellel õppekaval[1]. Peale seda tuleb esitada kirjalik avaldus vabas vormis rektorile EIK õppeosakonnas, vähemalt 1 tööpäev enne semestri punase joone päeva. Samuti tuleb lisada avaldusele nimekiri õpisooritustest, mille arvestamist uue õppekava osana taotletakse[2].

Kõik valikained, mis üliõpilane on deklareerinud on ta kohustatud õppima ning peab sooritama[3]. Kui üliõpilane deklareerib aineid rohkem kui ettenähtud (180 EAP), siis tuleb tal tasuda nende ainete eest[4].

Küsimus 1 allikad

[1]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#liik punkt 7.1 [2]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#liik puntk 7.2.1 [3]http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#moistete punkt 1.2.7 [4]http://www.itcollege.ee/tudengile/kkk/#Mida paragraaf 6