User:Jvatsfel

From ICO wiki
Revision as of 11:51, 24 October 2013 by Jvatsfel (talk | contribs)
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Johannes Vatsfeldt Esitamise kuupäev: 24.oktoober 2013

Essee

Õpingukorralduse küsimused ja vastused

Küsimus A Kukkusid eksamil läbi

Kaua on võimalik eksamit järele teha?

[1] Kui õppur ei saanud eksamil positiivset tulemust, võib ta sooritada korduseksami kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu.

Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha?

[2] Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga.

Kuidas toimub järeleksamile registreerimine?

[3] Kordussooritusele pääsemiseks on vaja sellele registreeruda, mida saad teha ÕIS-i kaudu, klikates enda andmete lehel lingile “Kordussooritused”

Mis on tähtajad?

[1] Kui õppur ei saanud eksamil positiivset tulemust, võib ta sooritada korduseksami kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu. [3] Registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva.

Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohalkohal?

[3] RE (RF tudengile kehtivad samad reeglid.) tudengi jaoks on kordussooritusel osalemine tasuta.

Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal kohal?

[3] Kui õpid REV (OF kehtivad samar reeglid.) õppekohal, tuleb maksta kordussoorituse tasu 20 € HITSA kontole.

Küsimus 5 vajaduspõhine õppetoetus

Millised eeldused peavad olema täidetud vajaduspõhise õppetoetuse saamiseks ja millest sõltub toetuse suurus?

[4] … kes on sisse astunud 2013/14 õa. või hiljem; … kelle perekonna kuu sissetulek ühe pereliikme kohta on alla 280 euro. … kes õpib täiskoormusega ja täidab õppekava nõudeid täies mahus (100%), kusjuures õppe mahu arvestus on semestrite lõikes kumulatiivne. Esimesel semestril õppetoetuse taotlemisel on piisav ainult täiskoormuse nõude täitmine. Toetuse suurus oleneb üliõpilase keskmisest sissetulekust pereliikme kohta.

Mida peab toetuse saamiseks tegema?

[4] Taotlus tuleb esitada riigiportaalis www.eesti.ee/est/kodanikule/haridus_ja teadus/ (sisenedes ID-kaardi, Mobiil ID või panga kaudu).

   Taotlusi saab esitada AINULT semestri esimesel kuul:
   1.-30. september
   1.-28.(29.) veebruar
   Tudengi perekonnaliikmete ja nende sissetulekute andmed hangib riigiportaal automaatselt Rahvastikuregistri ning Maksukohustuslaste registrist. Õpingutega seotud andmed pärinevad Eesti Hariduse Infosüsteemist.
   Kui tudeng leiab, et riigiportaalis puuduvad tema perekonnaliikmete ja nende sissetulekute kohta asjakohased andmed, saab ta vastavaid dokumente sinna ise juurde lisada.
   Kui tudeng leiab, et riigiportaalis on viga seoses tema läbitud õppemahuga, peab ta kontakteeruma oma õppeasutusega. Kui õppekoormus ja -maht ei vasta taotlemise tingimustele, ei ole võimalik taotlust esitada.

Mis on minimaalne ainepunkide arv semestris õppetoetuse saamiseks?

30 EAP-d või 60 EAP-d õppeaastas.

Vastuste allikad

[1] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#arv punkt 5.3.6 algus [2] http://www.itcollege.ee/tudengile/eeskirjad-ja-juhendid/oppekorraldus-eeskiri/#arv punkt 5.3.6 lõpp [3] http://www.itcollege.ee/tudengile/kkk/#Eksam/arvestus%20eba%C3%B5nnestus.Kas%20saan%20j%C3%A4rgi%20teha? 9. Kuidas pääsen kordussooritusele? [4] http://www.itcollege.ee/tudengile/finantsinfo/vajaduspohine-oppetoetus/ [5] http://www.hm.ee/index.php?0513383 Kuidas taotleda toetust?