User:Mkangur

From ICO wiki
Jump to navigationJump to search

Erialatutvustuse aine arvestustöö

Autor: Margit Kangur

Esitamise kuupäev: 23. oktoober 2014

Essee

Esimesest loengust [1] sain teada ...

Teisest loengust [2] sain teada ...

Kolmandast loengust [3] sain teada ...



Refereerimist saab teha <ref>Õppkorralduse eeskiri P4.4 ...</ref> märgistega.

Viited kuvatakse kohta, kuhu kirjutad: ==Notes==

Õpingukorralduse küsimused

Küsimus A

Kukkusid eksamil läbi. Kaua on võimalik eksamit järele teha? Kellega kokkuleppida, et järeleksamit teha? Kuidas toimub järeleksamile registreerimine? Mis on tähtajad? Palju maksab, kui oled riigi finantseeritaval (RF) õppekohal? Palju maksab, kui oled tasulisel (OF) õppekohal?


Vastus

Kui üliõpilane ei saanud eksamil positiivset tulemust, võib ta sooritada korduseksami kahe semestri jooksul pärast aine õpetamissemestri lõppu, kusjuures õppejõul on õigus anda täiendavaid ülesandeid, mille täitmine on korduseksamile lubamise eelduseks. Korduseksamite tähtajad määrab ainet õpetav õppejõud kooskõlas õppeosakonnas koostatud ajakavaga. [4] Korduseksamile registreerimine toimub Õppeinfosüsteemis [5] ning registreerumise ja soorituse vahele peab jääma vähemalt 2 tööpäeva [6]. Riigi finantseeritaval (RF) õppekohal õppijatele on korduseksamid tasuta. Tasulisel (OF) õppekohal õppijatele on korduseksamid tasulised ning tasu suurus kehtestatakse rektori käskkirjaga [7]. 2014/2015 õppeaastal on kordussoorituse tasu 20 eurot [8].


Küsimus 1

Teisel või kolmandal õppeaastal avastad, et teine õppekava sobib paremini ja sa otsustad õppekava vahetada. Millised on tegevused ja mis ajaks tuleb need teha, et vahetada õppekava? Kas deklareeritud, kuid tegemata jäänud valikaine tuleb kolledži lõpetamiseks tingimata sooritada? Millega pean arvestama, deklareerides valikaineid üle õppekavas ette nähtud mahu (sh. deklareeritud, kuid sooritamata jäänud valikained)?


Vastus

Selleks, et minna akadeemilisele puhkusele, pean ...

Viited